Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ТАМ ВІДТВОРЮЮТЬ ПОЧАТОК СВІТОБУДОВИ

There are no translations available.

Великий адронний коллайдер — найбільша експериментальна установка в світі, з допомогою якої вчені намагаються зрозуміти, як формувався наш Всесвіт, на якому етапі він зараз і що з ним буде потім. Відвідав цей унікальний об’єкт CERN — Європейської організації ядерних досліджень, що розмістився на кордоні між Францією і Швейцарією, доктор технічних наук, професор нашого університету Андрій Поляков

Кільцева конструкція Великого адронного коллайдера протяжністю 27 км споруджена на 100-метровій глибині. У ній за допомогою 120 могутніх електромагнітів розганяють до наближеної до світлової швидкості зустрічні пучки протонів. Учені CERN вважають, що експеримент дозволить зрозуміти як відбувся Великий Вибух, який 13,7 мільярдів років тому поклав початок Всесвіту.

Крім того, фахівці розраховують одержати нові дані про процеси перетворення енергії в матерію, а також сподіваються, що експеримент допоможе розгадати загадки антиматерії і взаємозв`язку простору і часу.

Сьогодні з прискорювачами елементарних частинок ЦЕРНу, котрий є найхолоднішим місцем на Землі – температура в ньому усього на 1,9 градуса вище абсолютного нуля, працює половина всіх фізиків-дослідників мікросвіту. Вони прагнуть віднайти теоретично передбачений бозон Хіггса — частинку, яка здатна примирити дві несумісні, але основоположні теорії: теорію відносності Альберта Ейнштейна, котра пояснює Всесвіт на макрорівні, і квантову механіку, що описує матерію на мікрорівні.

CERN вніс суттєвий вклад у розвиток й інформатики. У ньому зародилася технологія всесвітньої павутини (www) і був створений протокол HTTP.

Професор Поляков відвідав цю найбільшу в світі лабораторію фізики високих енергій у складі делегації керівників наукових проектів учнів-членів Малої академії наук України. Поїздка здійснилася за сприяння МОНмолодьспорту України.

Цьогоріч Кабінет Міністрів України та CERN уклали декларацію про співробітництво. Нею поміж іншого передбачається участь українських педагогів у навчальних програмах ЦЕРНу.

З досягненнями фізики елементарних частинок високих енергій українських викладачів знайомили імениті вчені-ядерники CERN. Насамперед представник України в ЦЕРНі, доктор фізико-математичних наук, професор Геннадій Зинов'єв, а також Мік Сторр, Тадеуш Куртіка, Павло Білошицький, Тетяна Гриньова, Дмитро Зімін, Владислав Балагура, Дмитро Наумов, Євгеній Мартинов. Вони зорганізували курс лекцій, котрий пояснює сучасні наукові погляди на будову речовини та Всесвіту.

Поспілкуватися з українськими педагогами виявив бажання навіть сам директор CERN Рольф-Дітер Хоєр.

Окрім теорії була й практика — українські гості ЦЕРНу власноруч склали та випробували найпростішу бульбашкову камеру.

А в музеї «Microcosm» спостерігали за іскровою камерою, яка реєструє в режимі реального часу космічні частинки, що пронизують простір.

І таки стали очевидцями Великого вибуху в Сонячній системі. Хоча лише у планетарії «GLOBE CERN».

 

 

 

Публічна інформація

There are no translations available.

 

Детальніше...


Еконатурологія

There are no translations available.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

There are no translations available.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

There are no translations available.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

There are no translations available.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

There are no translations available.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...