Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ЗМІНИТИ СЕБЕ І УКРАЇНУ

There are no translations available.

Politechnika Świętokrzyska в Кельцах нашу третьокурсницю Анастасію Кушнір здивувала автономністю студентського самоврядування і дала потужний стимул для саморозвитку


Настя навчається в Інституті екології і екологічної кібернетики (група 1ЕКО-09). До того ж вона є головою Студентської ради свого ІнЕЕК і очолює інформаційно-аналітичний департамент університетської Студради. У цьому польському виші перебувала тиждень за програмою для активістів студентського самоврядування. Українська делегація — це семеро студентів з технічних університетів: Сум, Харкова, Івано-Франківська, Луцька і Вінниці.

— Мета поїздки — обмін досвідом. Свенктокшиська політехніка є ровесником нашого ВНТУ: має півстоліття. Але самоврядування у Політехніці Свентокшиські має значно довшу історію, аніж наше, а тому багатший і різноманітніший досвід. Тамтешні студенти охоче розповідали про свої проекти, але застосувати їхні напрацювання у нас в Україні не дуже просто. Абсолютно різні ситуації маємо. Насамперед Келецький технічний університет, як й інші польські виші, має широку автономію. І самостійність їхнього студентського самоврядування, повноваження його і права з цього починаються. Культмасова робота у них далеко не на першому місці. Переймаються передовсім захистом прав студентів.

Поняття «стипендія» у Політехніці Свентокшиські немає.

— Усі студенти-поляки вчаться на державній формі навчання (контрактної для них не передбачено). І претендують на щомісячні матеріальні заохочення — щось на зразок нашої матеріальної допомоги. Ці матеріальні заохочення надають тим, хто гарно навчається, або має якісь проблеми. І розподілом цієї матеріальної допомоги займається тільки студрада факультету! Потім ректора ознайомлюють зі своїм рішенням, себто, ставлять до відома, аби затвердив їхній вибір. Запитувала у президента самоврядування Свентокшиської політехніки, чи їх хтось перевіряє. Ні! Отакий рівень довіри.

Розмір матеріальної допомоги 300 злотих, що еквівалентно 750-ти гривням. Але Настя каже, що за купівельною спроможністю це те ж саме, що для нас 300 гривень, адже у Польщі ціни у два з половиною рази вищі, ніж в Україні.

— Враження Politechnika Świętokrzyska справляє дуже гарне і вражає своїм розмахом. Зараз університет інтенсивно розбудовується і реконструюється. Нам показували проект нової споруди. Це щось грандіозне! Там навіть на даху передбачено відкритий газон, де проводитимуть різноманітні зустрічі і зібрання.

В університеті навчається 10000 студентів.

— Отож, вочевидь, бути інженером у Польщі є престижним. Хоча Кельце невелике місто — 200 тисяч населення, а має два державних виша.

Інженерна освіта, яку дає Politechnika Świętokrzyska, відповідає стандартам Європейської федерації національних інженерних асоціацій FEANI. Саме у цьому виші єдиний в Польщі Центр лазерних технологій та металів. А університетське містечко поблизу центру міста і має 22 гектари.

— Ми спілкувалися з проректором із міжнародних зв’язків. Він запрошував до Свенктокшиської політехніки на навчання. До речі, запевняв, що польські студенти не дуже прагнуть вчитись за межами своєї країни. — Посміхається Настя. — А на дискотеці зустріла двох українських студенток, які навчаються у Politechnika Świętokrzyska. З поляками спершу спілкувались англійською, але згодом уже добре розуміла польську, якщо говорили чітко і не дуже швидко. Так само поляки розуміли українську. Тому вирішила вчити польську, тим паче, що для українців то зовсім нескладно.

Поляки мають репутацію некомунікабельних, замкнутих.

— У мене враження цілком протилежне. Їхала прямим автобусом з Вінниці до Варшави, де на вокзалі мали мене зустріти. Але мій телефон розрядився, дати про себе знати ніяк. Просто підійшла до першої-ліпшої дівчини, попросила допомоги. А у неї теж телефон розряджений! Вона миттю знайшла свою подружку, і я скористалась її телефоном.

Настя підсумовує:

— Найголовніший висновок — світ дуже цікавий і різноманітний, хочеться його побачити, зрозуміти. Мрію поїхати в інші країни Європи, адже це вперше була за кордоном. Повернулась із Польщі з величезним бажанням чогось досягнути, щось змінити в Україні.

 

 

Публічна інформація

There are no translations available.

 

Детальніше...


Еконатурологія

There are no translations available.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

There are no translations available.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

There are no translations available.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

There are no translations available.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

There are no translations available.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...