Прес-центр ВНТУ 20.02.2012, 17:44

17-27 лютого триває Харківська відкрита міжнародна школа з програмування. Троє студентів нашого вишу Олексій Стах, Сергій Кашубін та Михайло Гранік, які сформували команду «VNTU wRabbits» (тренер — професор Володимир Месюра), беруть участь у цих змаганнях студентів-програмістів

 

 

— Це напівконкурс–напівнавчання. Спочатку нам читатимуть лекції, потім за пройденими темами розбиратимемо задачі. Тренуватимемось, спілкуватимемося з відомими програмістами та їх тренерами. Загалом захід обіцяє бути дуже цікавим. А дух змагання тільки додає запалу. – Розповідає учасник команди Олексій Стах. — Їдемо, щоб показати результат. Багато тренуємось. Тенденція у нас оптимістична – уже багато років поспіль команда на змаганнях всеукраїнського і європейського рівня – серед перших. Але в такому складі ми виступатимемо вперше. Лідером «VNTU wRabbits» раніш був Віталій Невідомий, який після закінчення ВНТУ отримав запрошення працювати в головному офісі компанії «Google» у Сан-Франциско (США).

 

— Задачі готує окреме журі, незалежне від оргкомітету. Дається 10-12 задач. Добре те, що при перевірці немає людського фактора – все визначає автоматизована система, – каже перший проректор університету Олександр Романюк.

 

— Можуть, наприклад, дати досить великий файл – на декілька мегабайт і поставити завдання: знайти в ньому всі речення, які читаються однаково справа наліво й зліва направо. Оскільки файл великий, треба придумати досить ефективне рішення, щоб встигнути в часове обмеження, яке, зазвичай складає 1-2 секунди, — розповідають студенти.

 

Підтримати молоду вінницьку команду програмістів вирішив Олександр Домбровський. Перед від’їздом хлопців до Харкова він зустрівся з ними, побажав успіхів, надав матеріальну допомогу та в присутності ректора університету, доктора технічних наук, професора Володимира Грабка і надалі пообіцяв сприяти ініціативам студентів.

 

— Те, що наш випускник поїхав працювати в «Google», – це, безумовно, його перемога. Але я вважаю це поразкою України і українського ринку ІТ-технологій. Нам вкрай потрібно розвивати власну сферу інноваційних технологій, адже для цього маємо потужний інтелектуальний потенціал, який не можна залишати без підтримки, – сказав О.Домбровський.

 

До речі, підтримка команди «VNTU wRabbits» – стала черговим кроком співпраці О.Домбровського з його alma-mater. Нагадаємо, під його патронатом у березні – травні цього року відбудеться вже десятий Міжнародний відкритий конкурс із Web-дизайну та комп’ютерної графіки серед студентів та учнів.

 

А 2010 року Олександр Домбровський започаткував в університеті вручення кращим студентам грошової премії за високі досягнення у навчанні, перемоги у конкурсах наукових ідей та лідерські якості.

 

За активної підтримки О.Домбровського торік Вінниця приймала в себе півфінал Чемпіонату світу з програмування серед студентів вищих навальних закладів, який щорічно проводить асоціація комп’ютерної техніки АСМ.

 

http://dombrowskiy.com/