Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Fountain

  The best place where students can relax on the break - it is fountain ...

 • The Arch

  Arch - decoration second building of the University

 • Culture

  The high level of culture of our students. Students dance, sing, play musical instruments ...

 • Cisco&Microsoft

  In our university are Cisco and Microsoft Academy ...

 • Sports

  Football, volleyball, basketball, wrestling, boxing, athletics, chess ...

 • Fountain

  The best place where students can...
 • The Arch

  Arch - decoration second building...
 • Culture

  The high level of culture of our students...
 • Cisco

  In our university are Cisco and Microsoft Academy ......
 • Sports

  Football, volleyball, basketball, wrestling, boxing, athletics, chess ...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС З МОНІТОРИНГУ СТАНУ ДОВКІЛЛЯ ВІННИЧЧИНИ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ТА УЧНІВ

 

Проводиться уже вдруге, а зініційований нашим Вінницьким національним технічним університетом спільно з Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області

 

 

 

Переможці попереднього конкурсу успішно навчаються в Інституту екології і екологічної кібернетики за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Приміром, четвертокурсник Євгеній Києнко-Романюк цього року уже поступатиме в магістратуру ВНТУ.

 

До проведення нинішнього конкурсу активно долучилось управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації.

 

Науковці нашого ВНТУ на замовлення Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області розробили потужну геоінформаційну систему моніторингу довкілля Вінниччини «Рідна природа». Вона призначалась для управлінських установ, але з часом виникла ідея створити освітню версію системи, тобто такий комплект карт, баз даних і спеціального програмного забезпечення, які можна було б передати в усі школи області. Адже покращання стану довкілля неможливе без підвищення рівня екологічної свідомості, насамперед молоді. Система створена з використанням геоінформаційних технологій, тобто всі інформаційні матеріали прив'язані до географічних об'єктів карти. Аналогів немає в жодному регіоні України.

 

— Виникла ідея накопичити детальнішу інформацію про водні ресурси, природно-ландшафтні місця області та проблеми нашої Вінниччини. Ми створили спеціальний інструмент, який дозволяє додати довільні текстові матеріали, фотографії до будь-якого об’єкта карти. Це стало початком накопичення єдиного геоінформаційного банку даних. Маємо карту, де позначені річки, водойми. Ті, хто живе поблизу них, знають і які є мальовничі місця, і які є проблеми. Запропонували їх сфотографувати і за допомогою спеціального редактора приєднати світлини до об’єкта на карті. — розповідає директор Інституту МАД ВНТУ, завідувач кафедри моделювання та моніторингу складних систем, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін.

 

Створювати електронну екологічну енциклопедію нашої області — проводити такий конкурс взялись ще у 2008-му. Тепер, віднайшовши спонсорів, які обіцяють переможцям цікаві і цінні подарунки, екозмагання знову відновили.

 

Учасниками цих екологічних інтелектуальних перегонів можуть стати усі, кому не байдужий стан довкілля — і першокласники, і цьогорічні випускники вишів. На відміну від попереднього конкурсу участь у змаганнях можуть брати і творчі колективи.

 

Отож, номінації:

 

«Найкраще інформаційне наповнення». Оцінюється обсяг зібраних інформаційних матеріалів на задану тематику про географічні об'єкти електронної карти області. Обов'язкова вимога до робіт цієї номінації — внесення зібраних інформаційних матеріалів в геоінформаційну систему моніторингу довкілля Вінницької області «Рідна природа» або у веб-системи, які дозволяють прив’язувати до карти Вінницької області фотоматеріали користувача, наприклад Panoramio та Google Earth.

 

«Найкраще комплексне дослідження». У цих роботах головна увага надається комплексному підходу до аналізу стану складових довкілля. Коли, наприклад, показаний стан і взаємовплив флори, фауни та абіотичне (неживе) навколишнє середовище, або що було до забруднення довкілля, а що стало після. Все це має ілюструватись фотографіями з відповідним текстовим описом у вигляді реферату. Інформаційні матеріали рекомендується приєднувати до об'єктів карти у системі «Рідна природа».

 

«Найкраща комп'ютерна реалізація». Оцінюються комп'ютерні програми, веб-сайти, комп'ютерні ролики з моделювання тощо, які імітують чи характеризують ті чи інші природні процеси — життєдіяльність тварин, рослин, зміни у неживій природі, стихійні надзвичайні лиха чи екологічні проблеми, притаманні саме Вінницькій області. Також приймаються роботи, що пропонують способи розв’язання екологічних проблем.

 

Перевага буде віддаватись роботам, які матимуть авторські, а не запозичені, матеріали та власний досвід і конкретні пропозиції щодо поліпшення стану довкілля, а не тільки опис екологічних проблем у нашій області.

 

Усі конкурсні роботи будуть розміщені на сайті Інституту екології та екологічної кібернетики нашого вишу http://ineek.vntu.edu.ua/ На цьому ж сайті вже розміщено Положення про конкурс, календар подій та доступна для скачування базова (без зібраних інформаційних матеріалів) версія системи «Рідна природа».

 

Другий тур конкурсу — виконання контрольного завдання і нагородження переможців — буде проведено у День довкілля України 19 квітня.

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...