Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС З МОНІТОРИНГУ СТАНУ ДОВКІЛЛЯ ВІННИЧЧИНИ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ТА УЧНІВ

There are no translations available.

 

Проводиться уже вдруге, а зініційований нашим Вінницьким національним технічним університетом спільно з Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області

 

 

 

Переможці попереднього конкурсу успішно навчаються в Інституту екології і екологічної кібернетики за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Приміром, четвертокурсник Євгеній Києнко-Романюк цього року уже поступатиме в магістратуру ВНТУ.

 

До проведення нинішнього конкурсу активно долучилось управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації.

 

Науковці нашого ВНТУ на замовлення Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області розробили потужну геоінформаційну систему моніторингу довкілля Вінниччини «Рідна природа». Вона призначалась для управлінських установ, але з часом виникла ідея створити освітню версію системи, тобто такий комплект карт, баз даних і спеціального програмного забезпечення, які можна було б передати в усі школи області. Адже покращання стану довкілля неможливе без підвищення рівня екологічної свідомості, насамперед молоді. Система створена з використанням геоінформаційних технологій, тобто всі інформаційні матеріали прив'язані до географічних об'єктів карти. Аналогів немає в жодному регіоні України.

 

— Виникла ідея накопичити детальнішу інформацію про водні ресурси, природно-ландшафтні місця області та проблеми нашої Вінниччини. Ми створили спеціальний інструмент, який дозволяє додати довільні текстові матеріали, фотографії до будь-якого об’єкта карти. Це стало початком накопичення єдиного геоінформаційного банку даних. Маємо карту, де позначені річки, водойми. Ті, хто живе поблизу них, знають і які є мальовничі місця, і які є проблеми. Запропонували їх сфотографувати і за допомогою спеціального редактора приєднати світлини до об’єкта на карті. — розповідає директор Інституту МАД ВНТУ, завідувач кафедри моделювання та моніторингу складних систем, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін.

 

Створювати електронну екологічну енциклопедію нашої області — проводити такий конкурс взялись ще у 2008-му. Тепер, віднайшовши спонсорів, які обіцяють переможцям цікаві і цінні подарунки, екозмагання знову відновили.

 

Учасниками цих екологічних інтелектуальних перегонів можуть стати усі, кому не байдужий стан довкілля — і першокласники, і цьогорічні випускники вишів. На відміну від попереднього конкурсу участь у змаганнях можуть брати і творчі колективи.

 

Отож, номінації:

 

«Найкраще інформаційне наповнення». Оцінюється обсяг зібраних інформаційних матеріалів на задану тематику про географічні об'єкти електронної карти області. Обов'язкова вимога до робіт цієї номінації — внесення зібраних інформаційних матеріалів в геоінформаційну систему моніторингу довкілля Вінницької області «Рідна природа» або у веб-системи, які дозволяють прив’язувати до карти Вінницької області фотоматеріали користувача, наприклад Panoramio та Google Earth.

 

«Найкраще комплексне дослідження». У цих роботах головна увага надається комплексному підходу до аналізу стану складових довкілля. Коли, наприклад, показаний стан і взаємовплив флори, фауни та абіотичне (неживе) навколишнє середовище, або що було до забруднення довкілля, а що стало після. Все це має ілюструватись фотографіями з відповідним текстовим описом у вигляді реферату. Інформаційні матеріали рекомендується приєднувати до об'єктів карти у системі «Рідна природа».

 

«Найкраща комп'ютерна реалізація». Оцінюються комп'ютерні програми, веб-сайти, комп'ютерні ролики з моделювання тощо, які імітують чи характеризують ті чи інші природні процеси — життєдіяльність тварин, рослин, зміни у неживій природі, стихійні надзвичайні лиха чи екологічні проблеми, притаманні саме Вінницькій області. Також приймаються роботи, що пропонують способи розв’язання екологічних проблем.

 

Перевага буде віддаватись роботам, які матимуть авторські, а не запозичені, матеріали та власний досвід і конкретні пропозиції щодо поліпшення стану довкілля, а не тільки опис екологічних проблем у нашій області.

 

Усі конкурсні роботи будуть розміщені на сайті Інституту екології та екологічної кібернетики нашого вишу http://ineek.vntu.edu.ua/ На цьому ж сайті вже розміщено Положення про конкурс, календар подій та доступна для скачування базова (без зібраних інформаційних матеріалів) версія системи «Рідна природа».

 

Другий тур конкурсу — виконання контрольного завдання і нагородження переможців — буде проведено у День довкілля України 19 квітня.

 

Публічна інформація

There are no translations available.

 

Детальніше...


Еконатурологія

There are no translations available.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

There are no translations available.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

There are no translations available.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

There are no translations available.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

There are no translations available.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...