Прес-центр ВНТУ 19.03.2012, 16:40

 

13-16 березня у нашому університеті відбувся Локальний етап Європейських Інженерних змагань EBEC, у якому взяли участь найобдарованіші студенти вишу

 

 

Змагання не відбулися б без підтримки Генерального партнера змагань – компанії САН ІнБев Україна, медіа-партнера – тижневого журналу «Країна», а також профкому ВНТУ.

 

Всеукраїнські інженерні змагання EBEC – це унікальна для України подія. Вже 4 рік поспіль наша країна є одним з учасників загальноєвропейського проекту, в якому задіяно близько 30 країн Європи та понад 91 провідний технічний університет. Цього року у березні змагання відбулися у чотирьох містах України — у Києві, Вінниці, Львові та Запоріжжі.

 

Інженерні змагання один із заходів, що проводить організація Board of European Students of Technology (Рада студентів технічних університетів Європи).

 

Цей проект орієнтований на студентів технічних спеціальностей та проходить лише в технічних університетах. Але це не звичайна олімпіада з фізики чи математики. Інженерні змагання це можливість проявити свою винахідливість, інженерні навички, виявити свої унікальні технічні таланти для виконання нестандартних завдань, втілити свої найсміливіші конструкторські ідеї, обмінятися думками та ідеями, а також поспілкуватися з компаніями-партнерами. Тут усі умови для конкуренції ідей учасників, бо саме у змаганні народжуються ефективні та креативні рішення задач.

 

Змагання проходили у двох категоріях: Team Design та Case Study, у кожній з яких взяло участь 6 команд.

 

У категорії Team Design (командне проектування/моделювання технічних конструкцій з подальшою демонстрацією результатів) за 4 конкурсні дні були запропоновані два завдання, на виконання яких командам виділили 8 годин.

 

Перше завдання: розробити і реалізувати макет будинку, в якому є система сигналізації, роздільне освітлення кожної кімнати і вбудована акустична система. Критерії оцінки: надійність конструкції, оригінальність і працездатність всіх технічних систем макета. Командам надали всі необхідні матеріали.

 

Друге завдання: створити пластилінову мультиплікацію. Правила забороняли використовувати будь-яку спеціальну техніку: фотоапарати або відеокамери. Для створення мультфільму члени команд використовували мобільні телефони. Озвучувався фільм власними голосами, без використання готової музики та звуків. Варто взяти до уваги, що команди не мали досвіду створення мультфільмів. Але вони повністю розробили і надали глядачеві готовий короткометражний фільм.

 

Усі команди з фантазією підійшли до виконання завдань і представили оригінальні макети будиночків та дуже цікаві й веселі відео!

 

У категорії Case Study (команда учасників шукає метод вирішення задачі або стратегічну модель дії в конкретній ситуації) впродовж чотирьох конкурсних днів студентам запропонували 4 завдання.

 

У перший день учасники розробляли план термінової діяльності (до 120 годин) на випадок землетрусу у Гаїті.

 

Наступного дня команди перебудовували фургон з водієм та штурманом без перегородки та місць для пасажирів у святковий фургон, який має бути пристосованим для водіння та постійного перебування сім’ї з чотирьох осіб з двома дітьми віком до 15 років.

 

Третій день приніс нове завдання учасники складали план залучення коштів на будинок-інтернат для дітей із особливими потребами.

 

Останнє завдання «Соціальна відповідальність споживання алкоголю» надав представник Генерального партнера змагань – компанії САН ІнБев Україна.

 

Проекти кожної команди видались цікавими та оригінальними, проте перемогу у категорії Case Study святкувала команда ІнМТ «EBEC» (Олександр Косий, Вадим Капитула, Сергій Кірищук та Іван Дідик), а в категорії Team Design команда ІнРТЗП «I LOVE OPTIMUS PRIME» (Сергій Янішин, Олександр Семенюта, Костянтин Скрипник та Роман Бистрицький). Саме цим командам профком ВНТУ виділив кошти на поїздку до Києва 9-13 квітня, де їх чекає фінальне змагання за право представляти Україну на Європейських інженерних змаганнях (European BEST Engineering Competition), що відбудуться у місті Загреб (Хорватія).

 

Ці чотири дні збігли непомітно, учасники та організатори не мали часу нудьгувати, було креативно, весело та цікаво! А командам «EBEC» та «I LOVE OPTIMUS PRIME» бажаємо перемоги у Києві та Хорватії!

 

Тетяна ЖУХЕВИЧ,

baby member of Local BEST Group Vinnytsia