Прес-центр ВНТУ 21.03.2012, 15:59

 

У Брюсселі в складі української делегації побувала Ольга Антонюк, четвертокурсниця Інституту БТЕГП нашого університету

 

 

 

Торік у березні в нас в університеті проводилися дебати серед студентської молоді ВНЗ Вінниці. Тема — яка модель національної безпеки є найефективнішою для України? Брали участь команди ВНАУ, ВДПУ, ВТЕІ КНТЕУ і, звісно ж, команда ВНТУ. Оцінювало виступи команд експертне журі, очолював яке Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства. За підсумками змагань перемогу в молодіжних дебатах серед студентів ВНЗ Вінниці блискуче виборола команда ВНТУ.

 

Оля, як найактивніша учасниця команди, за запрошенням Центру  інформації та документації НАТО в Україні і від імені Управління громадської дипломатії НАТО відвідала штаб-квартиру Альянсу та штаб ВГК ОЗС НАТО у Європі (SHAPE). Загалом до участі у візиті, що організовувався в рамках програми співробітництва між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, запросили 20 переможців різних конкурсів з питань безпеки, що проводились в Україні минулого року. Це були не лише студенти, а й аспіранти та молоді викладачі.

 

Графік візиту був надзвичайно щільний. Програма передбачала зустрічі з керівниками Північноатлантичного Альянсу, брифінги, обговорення актуальних проблем подальшого розвитку відносин між Україною та НАТО, зокрема обговорення Стратегічної концепції Альянсу. Під час офіційних брифінгів забезпечувався чудовий переклад з англійської на українську мову та навпаки.

 

— Насамперед ми побували у штаб-квартирі НАТО. Вона в Брюсселі. Нас вітав українською мовою директор Департаменту публічної дипломатії НАТО Мішель Дюре. — Розповідає Оля. — Він кілька років мешкав в Україні, тому знає нашу мову дуже пристойно. Пан Дюре розповідав про основні тенденції роботи Альянсу, найближчі плани та перспективи. Далі розпочалися власне брифінги та обговорення різноманітних проблем: відносини НАТО – Україна; відносини Росія – НАТО; операції НАТО. Відбувся круглий стіл стосовно публічної дипломатії та соціальних медіа програм; зустріч з представником місії України при НАТО. За обідом, який відбувся в тут же штаб-квартирі, ми мали змогу спілкуватися з співробітниками НАТО у більш вільному режимі.

 

Штаб-квартири Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі, відомої також як SHAPE, розташована за 80 км від Брюсселя.

 

— Це невелике військове містечко з розвиненою інфраструктурою, в якому близько 5000 мешканців. В SHAPE ми зустрілися з офіцерами штабу, які розповіли про військову структуру НАТО, операції, що проводяться Альянсом, співпрацю з Україною в військових питаннях. Ми могли вільно їх запитувати про те, що нас цікавило.

 

Коли в Україні було 29 градусів морозу, у Бельгії лише 12. Але дуже висока вологість. Оля продовжує свою розповідь:

 

— Сподобалось, що в Бельгії люди дуже щирі і небайдужі. Усякім разі нам на таких щастило. Увечері шукали знаменитий брюссельський фонтан Manneken-Pis. До речі, цікаво, щороку муніципалітет Брюсселя 24 серпня і під час візитів до Брюсселя офіційних делегацій нашої держави одягає Manneken-Pis в український національний костюм. Отож, таким чином українці долучені до древньої 300-літньої традиції перевдягання маленького бронзового брюссельця. Цей фонтанчик знайшли швидко, а от новий Jeanneke Pis ніяк не могли знайти. Запитали англійською першу-ліпшу перехожу, яка нам трапилася. І хоча жінка поспішала і не знала, де новий фонтан знаходиться, вона змінила свій маршрут і взялась нам допомагати його шукати.

 

Подібне ситуація трапилась, коли прагнули віднайти стоянку, де можна було взяти на прокат велосипед і покататися Брюсселем. Теж перехожі охоче допомогли розібратися, як юним українцям взяти велосипеди у тимчасове користування.

 

— Загалом і в штаб-квартирі НАТО, і в SHAPE ми мали дуже вільне спілкування. Зрозуміла, що треба вчити іноземні мови, обов’язково кілька, а не одну. Зрозуміла: якщо людина чогось дуже хоче, прагне, то доклавши зусиль, досягне своєї мети. Ця поїздка додала життєвого оптимізму, стала стимулом для самовдосконалення.