Прес-центр ВНТУ 02.04.2012, 15:47

 

З 27 по 31 березня ректор нашого університету, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко брав участь у роботі Українсько-Китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки на базі Цюнчжоуського університету (м. Санья, КНР)

 

 

 

Під час візиту української делегації освітян до Китаю відбувся Форум ректорів вищих навчальних закладів України та Китаю. Форум урочисто відкрили перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма та заступник Міністра освіти Китайської Народної Республіки Хао Пін.

 

У роботі форуму взяли участь керівники 19 провідних вишів України та 13 вищих навчальних закладів Китайської Народної Республіки, а також представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства освіти Китайської Народної Республіки.

 

Учасники Форуму розглянули нагальні питання співпраці університетів у сфері освіти з природничих та гуманітарних наук, гірництва, водної справи, медицини, машинобудування, транспорту, авіа- та суднобудування, матеріалознавства, а також міжнародного академічного обміну студентів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів; гармонізації бакалаврських та магістерських програм; запровадження англомовних магістерських програм у вищих навчальних закладах обох держав; виконання аспірантських дисертаційних робіт під подвійним керівництвом професорів з китайських та українських вишів; проходження стажування українських викладачів та науковців у провідних університетах Китаю, а китайських – у вишах України тощо.

 

Під час Форуму досягнуто домовленостей щодо запровадження спільних наукових грантів для проведення спільних досліджень науковцями китайських та українських університетів, проведення Днів освіти України в Китаї та Днів освіти Китаю в Україні, створення Асоціації ректорів вищих навчальних закладів України та Китаю.

 

Ректор ВНТУ Володимир Грабко відвідав Університет Цінхуа (м. Пекін). Члени української делегації ознайомились з історією та сучасною структурою одного з провідних, як в Китаї, так і в світі, вищого навчального закладу, який нині представлений в найавторитетніших світових рейтингах, Також відвідали технологічний парк, одним із засновників якого є Університет Цінхуа, де ознайомились з сучасними розробками науковців цього вишу та їх впровадженням.

 

Сторони обговорили питання подальшої співпраці щодо навчання студентів та стажування викладачів, а також виконання дисертаційних досліджень аспірантами провідних українських вишів в школах (факультетах) Університету Цінхуа у напрямку біотехнологічних спеціальностей, а також у сфері нанотехнологій, матеріалознавства та енергозбереження.

 

Також ректор ВНТУ відвідав Пекінський політехнічний інститут. Під час зустрічі з президентом цього китайського вишу Гуо Даченом та керівниками інституту машинобудування, інституту матеріалознавства та відділу міжнародних обмінів і співробітництва члени української делегації ознайомилась з досягненнями та сучасними розробками, що ведуться в цьому вищому навчальному закладі, зокрема зі створення екологічних джерел енергії, механотроніки, робототехніки, електроніки, освоєння космосу, нано- та фемтотехнологій, комп’ютерного моделювання тощо. Очільник нашого університету проінформував китайських колег щодо напрямків  наукових досліджень у ВНТУ. Під час зустрічі з президентом Пекінського політехнічного інституту Гуо Даченом досягнуто домовленостей про щорічне безкоштовне навчання за англомовними магістерськими програмами з машинобудування, електротехніки, автоматизації та міжнародної торгівлі в Пекінському політехнічному інституті.

 

До речі, Вінницький національний технічний університет понад 10 років плідно працює з китайськими партнерами у напрямку освіти та науки. Центр із зарубіжного навчання Компанії зовнішньої торгівлі та інформації провінції Шаньдунь направив на навчання в наш ВНТУ понад 200 китайських студентів. Вінницький національний технічний університет підтримує наукові та освітянські контакти з Шаньдунським університетом, Шаньдунським транспортним університетом, Чаньчунським інститутом точної механіки та оптики, Хенанським університетом.

 

http://www.mon.gov.ua