УрФУ і ВНТУ: ДРУЖБА УНІВЕРСИТЕТАМИ

There are no translations available.

 

Особливості спільних наукових досліджень в енергетиці, радіоелектроніці, інформаційних технологіях, машинобудуванні, автоматиці, електроніці — основна тема зустрічі ректора ВНТУ Володимира Грабка і Віктора Кокшарова, ректора УрФУ ім. Єльцина

 

 

Впродовж 19-21 квітня ректор нашого вишу, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко у складі делегації Вінницької області перебував у Єкатеринбурзі (Російська Федерація).

 

Уральський федеральний університет імені першого Президента Росії Бориса Єльцина створений на базі Уральського державного технічного університету (УПІ імені Єльцина) і Уральського державного університету імені Горького. УрФУ — найбільший виш Уралу і один з найбільших ВНЗ Російської Федерації. За деякими показниками він зіставний лише з МДУ ім. Ломоносова. Тут 57 000 студентів навчають 3 500 викладачів, серед яких 650 докторів і 2 100 кандидатів наук. Виш має 64 напрями бакалаврату, 26 напрямів магістратури, 126 спеціальностей аспірантури та 42 спеціальності докторантури.

 

Ректор — кандидат історичних наук Віктор Кокшаров, до цього виконував обов’язки голови уряду Свердловської області.

 

Окрім спільних наукових досліджень, очільники українського і російського вишів обговорили можливість запровадження програм подвійних дипломів та міжнародного партнерства. Ректори дійшли впевненості щодо появи найближчим часом таких спільних проектів.

 

Під час візиту до Єкатеринбургу представники Вінницької обласної Ради підписали меморандум про співпрацю зі своїми колегами із Законодавчих зборів Свердловської області РФ. Очільник облради Сергій Татусяк повідомив, що відносини розвиватимуться навіть на рівні територіальних громад. Також всіляко підтримуватимуться контакти громадських організацій і бізнес-структур регіонів, надаючи перевагу інвестиційно-інноваційним, екологічним та енергозберігаючим проектам.

 

Вінничани відвідали Уральський оптико-механічний завод, технопарк «Приладобудування», «Таволзьку кераміку». А також найзагадковішу пам'ятку регіону —  Демидівську похилу вежу в місті Нев’янськ й один із найбільших православних храмів Росії — Храм-на-Крові, який побудований на тому місці, де був розстріляний останній російський імператор Микола ІІ і його родина.