Прес-центр ВНТУ 26.04.2012, 11:34

 

24 квітня відбувся заключний тур Вінницького обласного конкурсу з моніторингу стану довкілля серед студентів та учнів

 

 

 

Проводився він уже вдруге нашим університетом спільно з Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області. Нині активно до актуального дійства долучилось і управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації. Його очільник Ігор Івасюк запевнив, що управління і надалі діяльно підтримуватиме такі екозмагання.

 

— Щойно повернувся із засідання Ради Єврорегіону «Дністер», — звертаючись до конкурсантів, говорить ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко. — Там якраз йшлося, що однин із чільних напрямів діяльності Єврорегіону — це екологія. Наш університет уже підготував декілька проектів, які виконуватимуться «Дністром». Цей конкурс теж може бути складовою цієї роботи. Певен, він стане традиційним.

 

Юнь змагалась у трьох номінаціях: «Найкраще інформаційне наповнення», «Найбільш комплексне дослідження», «Найкраща комп’ютерна реалізація».

 

До участі в конкурсі приймались або оригінальні аналітичні дослідження, або колекції фото- чи відеоматеріалів, які ілюструють стан об’єктів дослідження із прив’язкою до карти Вінницької області, аналітичне дослідження, або програмні продукти, присвячені актуальним екологічним проблемам Вінниччини. Перевага надавалась роботам, які мають конкретні пропозиції щодо покращення стану довкілля з прикладами того, як це вже зроблено у Вінницькій області та за її межами, в першу чергу, самими авторами робіт.

 

Зініціював конкурс доктор технічних наук, професор Віталій Мокін, завідувач однієї із кафедр ВНТУ, які готують екологів. Він також є членом Міжвідомчої комісії з моніторингу довкілля Вінницької області, радником Голови Державного агентства водних ресурсів України, експертом екологічних проектів ООН, Єврокомісії та ОБСЄ, членом Басейнових рад Південного Бугу та Дніпра.

 

Зацікавились члени журі, яке склали відомі у регіоні фахівці й викладачі екології та інформаційних технологій, роботами, в яких конкурсанти шукали рішення пекучих проблем довкілля. Юнь пропонувала свій варіант комплексу тематичних карт екологічного стану області, розробляла геоінформаційну систему екологічного паспорту Вінницького району. Навіть проект використання сонячної енергії та дослідження фітовітальності деревних рослин в межах Вінниці через визначення стану довкілля за листям і хвоєю дерев. А школярка М.Просяновська, самостійно визначивши хімічні показники якості води Гніванських озер, ретельно проаналізувала отриману інформацію.

 

Більшість робіт має прив’язку даних до карти Вінницької області, є багато оригінальних досліджень, ідей та пропозицій. Чимало робіт будуть цікаві для використання державним екологічним установам нашої області.

 

Перше місце серед студентів здобув четвертокурсник Інституту екології і екологічної кібернетики ВНТУ Євген Києнко-Романюк. Він у 2008 році, ще будучи учнем, на цьому ж конкурсі став бронзовим призером.

 

— Я розробив інтернет-ресурс з даними про колодязі Вінниці. Використовував інформацію, яку надала міська СЕС. Навів інформацію про методи очищення води. І на попередній конкурс, ще будучи школярем, я також створив сайт про екологічні проблеми. І переміг у тій же номінації — «Найкраща комп’ютерна реалізація». Досить трудоємко підготувати якісну конкурсну роботу. Виконував її під керівництвом кандидата технічних наук, доцента Євгена Крижановського. Євгеній Миколайович – випускник нашого університету, закінчував саме наш Інститут екології і екологічної кібернетики. Далі планую навчатись в магістратурі. Мене найбільше нині цікавлять геоінформаційні системи, це дуже перспективно.

 

Перше місце серед школярів виборов наймолодший учасник конкурсу, 14-літній восьмикласник Крижопільської СЗШ № 1 Богдан Роїк:

 

— На такий успіх я зовсім не сподівався. Навіть не мріяв, що в трійку призерів увійду. Тому ця перемога для мене дуже приємна. Нині людина має захищати природу… від людини. Моя робота «Вплив антропогенних чинників на екологію України». Виконував її під керівництвом своєї вчительки Тетяни Босої. Брав інформацію у селищній раді. Фотографував Крижопіль, місця, де не зовсім екологічно втішно. Мені подобається екологія, бо нині вона дуже є актуальною, особливо екологічна кібернетика. Планую поступати в Інститут екології і екологічної кібернетики Вінницького технічного університету. Сьогодні я у ВНТУ вперше. Мені тут дуже сподобалося. Викладачі дуже приязні. Вразило, що університет такий великий: займає площу аж 25 гектарів. Цей конкурс є подією у моєму житті. Він додав мені впевненості в себе, я чіткіше визначив свої майбутнє — після школи навчатимусь у ВНТУ!

 

Призери отримали кольорові принтери із вбудованим у них сканером і ксероксом, цифрові фотоапарати, веб-камери, флешки великої ємності, зарядні пристрої на сонячних батареях. Це завдяки спонсорам — вінницьким компаніям «ГІСІНФО», «Арісент Україна», «Орнеон», «Інтер-Еко», «Інтехсервіс-В».

 

Інформація про усі роботи цьогорічного конкурсу розміщена на сайті Інституту екології та екологічної кібернетики ВНТУ.  Положення про конкурс викладено також тут. Зауважте, наступний конкурс-2013 стартуватиме значно раніш — уже цьогоріч у жовтні.

 

Фоторепортаж Сергія Маркова у фотогалереї університетського сайту