Прес-центр ВНТУ 05.06.2012, 11:22

 

Наші студентки Ольга Лисюк і Вікторія Круть стали призерами Всеукраїнської студентської олімпіади за своїм фахом — «Міське будівництво і господарство»

 

 

 

Змагання відбувалися в Донбаській національній академії будівництва і архітектури (м. Макіївка). Дівчата показали найкращі знання з дисципліни «планування міст». Оля отримала диплом ІІ-го ступеня, Віка — ІІІ-го.

 

Вони одногрупниці — навчаються в Інституті будівництва, теплоенергетики та газопостачання. Днями успішно закінчили 4-й курс, на відмінно захистивши бакалаврську роботу.

 

— На усі завдання — і теоретичні (а їх було близько сотні), і практичні — надали лише три години! Але ми успішно впорались. — Посміхається Оля. — Надзвичайно приємно було зустрічати олімпіадні завдання, які аналогічні тим, котрі ми вирішували на буденних семінарських заняттях. Нам самим було приємно від усвідомлення рівня власної підготовки, від фахового рівня наших викладачів. Графічне завдання теж дуже цікаве. Створили умови для роботи дуже гарні, забезпечивши усім необхідним. Ми отримали аркуші паперу А2 з нанесеним рельєфом місцевості, де треба було запроектувати житловий мікрорайон. Звісно, дотримуючись забудовних норм і враховуючи особливості рельєфу.

 

Після змагального стресу і напруження олімпійців запросили на екскурсію до Донецька.

 

— Побували в парку металевих фігур. Там поміж іншого лавки чудернацької композиції, що навіть попри похмуру погоду, яка нас зустріла в Донецьку, додавали сонячного настрою. Вразила Донбас-Арена. Розповідали, що фона формою повторює алмаз, хоча місцеві стверджують, що тарілку. Розрахована вона на 50 тисяч глядачів і має рівень сейсмічності 7-8 балів. Особливо чудово вона виглядає увечері, коли увімкнута підсвітка. — Продовжує розповідь Оля. — Ставлення було дуже доброзичливим. Це сприймалось як бонус. У Макіївці усі спілкуються російською, але на наше звернення українською відповідали теж українською. Це додавало додаткової комфортності.

 

Окрім дипломів, наші дівчата отримали грамоти, адже окрім основних змагань, брали участь у конкурсі курсових і дипломних проектів. І Оля, і Віка здобули третє місце.

— Дуже вдячні викладачу, кандидату технічних наук, доценту нашої кафедри містобудування і архітектури (завідувач — доктор технічних наук, професор Ігор Дудар) Віталієві Вікторовичу Швецю. Він нам допомагав готуватись, і супроводжував нас у цій поїздці.

Будівельна галузь — здається, цілковито чоловіча сфера діяльності. Але на Макіївській олімпіаді було помітно більше дівчат.

 

— Наша спеціальність вимагає творчості, дизайнерських навичок, вміння створювати комфорт, затишок. Тож, кому, як не дівчатам це до снаги? До речі, у нас у групі 22 студенти, з яких хлопців лише 8. Хоча мої батьки лікарі, я чомусь з дитинства мріяла бути архітектором. Моя старша сестричка Іра теж закінчила Інститут БТЕГП. Але за спеціальністю «теплоенергетика». З працевлаштуванням вона не мала ніяких проблем. Такі фахівці нині дуже потрібні. Зараз Іра працює за фахом. Будучи студенткою, сестричка багато розповідала і про викладачів, і про своє жваве і барвисте студентське життя, тож, питання «Куди піти вчитися?» переді мною не було.

 

Оля запевняє: вчитись в університеті… приємно!

 

— Рівень викладання високий, викладачі цікаво і дохідливо подають матеріал. Я люблю ВНТУ! Планую поступати в наукову магістратуру, шанси маю, адже навчаюсь на відмінно. — Посміхається Оля. — Наша група містобудівників дуже творча і дружна — у нас не конкуренція, а взаємодопомога. За роки студентства усім нам вдалось розкрити свої вміння і таланти. Викладачі кажуть, що такої сильної групи давно не було в нашому Інституті БТЕГП. 14 студентів захистили бакалаврську роботу на відмінно і отримали диплом бакалавра з відзнакою. А бакалаврські роботи були дуже різноманітними і професійними. Усі з моєї групи хочуть вчитися далі в магістратурі чи спеціалітеті у ВНТУ, ніхто не іде до іншого ВНЗ і не їде за кордон. Спеціальність «Міське будівництво і господарство» завжди має високий конкурс, завжди затребувана. Багато хто з моїх одногрупників уже співпрацює з провідними вінницькими будівельними фірмами. Отож, архітектурне майбутнє Вінниці в надійних руках!