Прес-центр ВНТУ 12.06.2012, 10:59

 

У нашому університеті відбулась XIІ Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми сучасної електротехніки–2012»

 

 

 

Міжнародна конференція «Проблеми сучасної електротехніки» вже проводиться майже півстоліття. Була започаткована Інститутом електродинаміки НАН України та Національним технічним університетом України «КПІ» в 1969 році. За цей час стала визнаною в Україні та за її межами серед фахівців у галузі електротехніки та електроенергетики.

 

Цьогоріч організатори через ряд причин, серед котрих і ЄВРО-2012, змінили місце проведення конференції. З Києва вона перемістилась до Вінниці. Кожному вищому навчальному закладу України за честь приймати у себе конференцію такого рівня. Отож, пропозиція оргкомітету, який очолює академік НАН України Олександр Кириленко, проводити цей науковий форум саме у нас є беззаперечним визнанням наукових досягнень ВНТУ. Ректор нашого вишу, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко  радо сприйняв ідею. Робоча група з організації конференції, якою керував завідувач кафедри електричних станцій і систем ВНТУ, доктор технічних наук, професор Петро Лежнюк, справ мала чимало, адже ми мали виправдати сподівання організаторів конференції.

 

До ВНТУ приїхали провідні вчені в галузі електротехніки та електроенергетики. Були представлені провідні дослідні і навчальні заклади в цій галузі України, Росії, Латвії, Польщі та Німеччини. До участі в обговоренні теоретичних і практичних проблем, що порушувалися у виступах доповідачів, подали заявки понад 200 учасників. Активну участь у роботі конференції взяла молодь – аспіранти і студенти.

 

На пленарному засіданні головував академік НАН України Борис Стогній. З вітальним словом на відкритті конференції виступив ректор університету, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко. Побажавши плідної роботи, він висловив упевненість, що конференція сприятиме об’єднанню наукових досліджень в галузі, які проводяться не лише в Україні, а й у світі.

 

На пленарному засіданні виступи виголосили член-кореспондент НАН України Андрій Жаркін, професори Сергій Денисюк, Сергій Харитонов та Олександр Подольцев. Свої доповіді вони побудували таким чином, щоб зосередити увагу на перспективах розвитку відповідних напрямків в електротехніці і електроенергетиці та проблемах, які на цьому шляху зустрічаються.

 

Конференція мала чотири секції. На секційних засіданнях учасники обговорювали особливості оптимального керування електроенергетичними комплексами та системами, проблеми в сучасній електротехніці, розвиток енергозберігаючих технологій, перспективи впровадження Smart Grid технологій в електроенергетиці. Доброзичлива та приязна атмосфера сприяла плідному обміну науковими і технічними результатами, налагодженню наукових контактів.

 

Зрозуміло, що той, хто добре працює – добре відпочиває. Тому ми організували екскурсії насамперед у картинну галерею ВНТУ, а також визначними місцями міста. Учасники були враженні зібранням художніх полотен, яке вони аж ніяк не очікували побачити в технічному навчальному закладі. Також гості відзначали мальовничість нашого міста, барвисту його історію, про яку так кваліфіковано їм розповів кандидат технічних наук, доцент В’ячеслав Мадьяров. Море позитивних вражень, які отримали учасники конференції від вінницького фонтану, довершилось прогулянкою Південним Бугом до Дубового гаю.

 

Перед від’їздом учасники висловлювали задоволення і побажання продовжити вдалу практику виїзних засідань конференції – а це свідчить, що нам усе вдалось.

 

В’ячеслав КОМАР,

кандидат технічних наук, доцент