Прес-центр ВНТУ 01.09.2012, 14:43

 

Понад тисячу першокурсників нашого університету отримали благословення митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Симеона. Й напуття олімпійської чемпіонки Наталі Добринської та представників державної влади

 

Урочистості з нагоди знаменної події — початку нового навчального року і студентського життя для юного поповнення університету розпочав ректор, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко:

 

— Наш ВНЗ має значущі досягнення і добре знаний за межами не тільки Вінниччини, а й нашої держави. Маємо 24 місце в рейтингу «Топ-200» ВНЗ України, 4 місце серед технічних вишів нашої держави. ВНТУ входить в 50 університетів світу, які котуються як такі, що готують програмістів найвищої категорії — це міжнародний рейтинг «ТОПкодер». Тому з нами охоче співробітничають різноманітні закордонні інституції і радо беруть до себе на роботу наших кращих випускників. Певен, ви, шановні першокурсники, теж примножуватимете перемоги, які є славою нашого університету. А через 5 років, я зичу, аби ми у такому ж складі зустрілися на урочистостях з нагоди отримання вами дипломів!

 

ВНТУ став початком успішної кар’єри для багатьох своїх випускників — талановитих інженерів, вдалих управлінців, державних діячів, бізнесменів, науковців… Наш виш — alma-mater заступника голови Вінницької облдержадміністрації Романа Аксельрода. Роман Борисович прийшов на свято у свій виш разом із колегою Григорієм Деруном:

 

— Щирі вітання вам від очільника нашої облдержадміністрації Миколи Джиги! Ви, юні, — надія України, її головний інтелектуальний потенціал!

 

На старті студентського життя наших першокурсників вітає людина, котра уміє до фінішу приходити переможцем! Олімпійська чемпіонка, майстер спорту міжнародного класу з багатоборства, заслужений майстер спорту України Наталія Добринська:

 

— Студентський світ — це світ, куди завжди прагнуть потрапити діти і так хотіли б повернулися дорослі. Цінуйте свою студентську пору. Тут зароджується справжня дружба, справжнє кохання!

 

І поради першокурсникам від олімпійської чемпіонки:

 

— Я хочу сказати студентам, що нині для них навчання — це головне. Мають визначити свою мету і вперто йти до неї попри усі труднощі, не зрушати зі шляху, хай би які перепони не траплялися. Найголовніше — перемогти себе, адже усі перемоги у життя починаються з перемоги над самим собою, над своєю лінню. Будь-яка ціль є досяжною, якщо її справді прагнеш і робиш усе, аби її дістатися. Зауважу, що у вашому університеті дуже гарні спортивні традиції. Я провела на цьому стадіоні найкращий свій час. До багатьох своїх спортивних перемог готувалась саме тут. Це мій рідний стадіон!

 

— Ви зробили правильний вибір, обравши наш навчальний заклад. Це — місце під сонцем! Ось і тут на стадіоні жодної тіні! — Своїми цінними прикладними порадами охоче взялись ділитись й студенти-старшокурсники. Одна з них: «Ніколи не конфліктуйте в університеті із незнайомцями! Навіть, якщо впевнені, що ця людина у вас нічого не викладає. До кінця п’ятого курсу предметів ой як ще багато!»

 

Ті ж таки бувалі в бувальцях і загартовані життям старшокурсники передають ректору свої атрибути — ключ від скарбниці знань і студентський квиток. Ректор тут же вручив їх першокурсникам.

 

Три десятиліття тому першокурсником, але іншого вінницького вишу — медичного став його високопреосвященство, митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон:

 

— Я сьогодні вперше у Вінницькому техуніверситеті. Ми разом із вами піднесемо до Бога і святих небожителів нашу посильну молитву, щоб Господь зіслав своє благословення, щоб під покровом Божої Матері і усіх святих ви добре навчалися, були здорові і духовно, і тілесно. Щоб знання, які отримаєте у виші послугували вам у житті.

 

Провівши молебень «о еже ниспослати на учащихся здесь Духа премудрости и разума, и отверзти ум и уста, и просветити сердца их к принятию добрых учений», архієрей благословив ректора університету святими іконами, а першокурсників священнослужителі окропили святою водою.

 

Фоторепортаж Сергія Маркова тут