Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Fountain

  The best place where students can relax on the break - it is fountain ...

 • The Arch

  Arch - decoration second building of the University

 • Culture

  The high level of culture of our students. Students dance, sing, play musical instruments ...

 • Cisco&Microsoft

  In our university are Cisco and Microsoft Academy ...

 • Sports

  Football, volleyball, basketball, wrestling, boxing, athletics, chess ...

 • Fountain

  The best place where students can...
 • The Arch

  Arch - decoration second building...
 • Culture

  The high level of culture of our students...
 • Cisco

  In our university are Cisco and Microsoft Academy ......
 • Sports

  Football, volleyball, basketball, wrestling, boxing, athletics, chess ...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ВНТУ НАДАЄ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНУ ОСВІТУ

 

Аспірантка Юлія Самігулліна нещодавно повернулася з Португалії, де стажувалась у Madan Parque — одному з найкращих наукових парків світу

 

Здобувши позаторік кваліфікацію магістра менеджменту з корпоративного управління, я стала аспіранткою Вінницького національного технічного університету зі спеціальності «Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці». Тема моїх досліджень — моделі управління інвестиційною привабливістю підприємства. А першими науковими інтересами, ще з другого курсу, були дослідження стану та фінансування інноваційної діяльності, зокрема, і в Україні.

 

Дізнавшись про можливість стажування за кордоном у одному з найкращих наукових парків світу – «Madan Parque», який заснований факультетом науки і технологій Нового Лісабонського університету (FCT-UNL) і отримав нагороду «Третій найкращий бізнес-інкубатор світу-2011», вирішила спробувати свої сили. Витримала ряд конкурсних відборів. Потому Міністерство науки і освіти, молоді та спорту України видало наказ про відрядження мене на чотиримісячне стажування.

 

Навчаючись у ВНТУ, ми отримуємо багато знань, і дуже доречним є набути ще й практичний досвід. У «Madan Parque» я працювала під керівництвом директора бізнес-інкубатора Жозе Даміау. Курувала моє перебування в Португалії професор Нового Лісабонського університету Валентина Василенко. Пані Валентина закінчила фізичний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка, а зараз займається дослідженнями у галузі біомедичної фізики і є засновником університетського спін-оффу «NMT», розміщеного у науковому парку «Madan Parque». Саме вона допомагала мені адаптуватися до «португальського середовища».

 

У науковому парку я займалася дослідженням комерціалізації наукових розробок. В Україні така сфера лише починає свій розвиток, а тому є надзвичайно актуальною для досліджень. Отож, знання, отримані мною під час стажування, допоможуть не лише мені у написанні кандидатської дисертації, а й, сподіваюсь, сприятимуть розвитку цього напрямку в Україні. Зокрема, і на Вінниччині, адже це є одним з факторів конкурентоспроможності нашої продукції, а, отже, і економіки.

 

Я ознайомилася з бізнес-моделями провідних наукових парків, розглянула послуги, які вони надають високотехнологічним підприємствам, систему оцінювання інновацій у Португалії, бізнес-платформу для само-діагностування технологічно заснованих малих підприємств, сфери діяльності та галузі дослідження дослідних центрів факультету науки та технологій Нового Лісабонського університету, особливості комерціалізації наукових парків світу тощо.

 

У Португалії вчиться та проходить стажування молодь з різних країн світу. Мені дуже корисно і цікаво було поспілкуватись з людьми з інших країн, інших культур.

 

Португалія дуже гарна країна, має величезну кількість історичних пам’яток, а португальці – привітні люди, схильні з радістю допомагати один одному, тому панує атмосфера поваги та дружби. Усі студенти університету на досить високому рівні володіють англійською мовою, що не створює бар’єрів у спілкуванні. Минули часи, коли вільне володіння іноземною мовою було ознакою освіченості людини, перевагою у побудові кар’єри. Зараз знання іноземних мов є вже нагальною необхідністю, якщо прагнеш досягти успіху. І не має значення галузь діяльності. Чим більше мов знаєте, тим більше маєте переваг. Але володіння англійською мовою є обов’язковим, адже вона є універсальною мовою спілкування у світі.

 

Українці у Португалії є другою найбільшою діаспорою після бразильців. Тому українська культура має розвиток і в Португалії. 1 квітня я побувала на церемонії закладення основи для побудови пам’ятника Тарасу Шевченку. Опікувалися заходом Посольство України у Португалії та українська діаспора.

 

Португальські студенти надають великої уваги навчанню. Зайшовши, наприклад, о другій годині дня до бібліотеки, не знайдете жодного вільного місця. Деякі студенти читають наукову літературу, інші вже й опрацьовують її за бібліотечними комп’ютерами (їх там багато) чи за власними ноутбуками. Також у бібліотеці є міні-кімнати-секції, у яких студенти працюють групами, обговорюючи спільні наукові проблеми. Багато студентів навчаються аж до самісінького закриття бібліотеки о восьмій годині вечора. І це є однією із реальних сторін португальського студентського життя.

 

Висновок, який можна в котрий раз зробити: знання – це сила. І я вдячна нашому університету, що він надає усі можливості отримання сучасної, конкурентоспроможної на світовому рівні освіти та сприяє всебічному розвитку особистості. І ми повинні цінувати це!

 

Юлія САМІГУЛЛІНА,

аспірантка ВНТУ

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...