Прес-центр ВНТУ 04.10.2012, 16:49

 

VI міжнародна конференція з оптико-електронних інформаційних технологій Photonics-ODS 2012 зібрала в нашому університеті провідних науковців з шести країн світу

 

Ініціатор Photonics-ODS — Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри ЛОТ — лазерної і оптоелектронної техніки, доктор технічних наук, професор Володимир Кожем’яко. Дванадцять років тому відбулася перша конференція. За цей час під керівництвом Володимира Прокоповича сформувалась наукова школа з оптико-електронних інформаційно-енергетичних технологій. Вона зародила науковий журнал з такою ж назвою, який нині визнається міжнародними науковими організаціями SPIE — Міжнародне товариство оптичної техніки й OSA — Американська оптична асоціація. У науковій школі уже захищено кілька докторських дисертацій, ряд кандидатських.

 

В університеті плідно працюють студентські відділення SPIE та OSA. І студенти спеціальності «оптотехніка» щороку від’їздять на стажування до Америки.

 

Вітаючи учасників наукового форуму, це підкреслив ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко.

 

— Плідного вам наукового спілкування і започаткування нових напрямів досліджень! — Побажав очільник нашого вишу.

 

— Обласне управління освіти і науки Вінницької обласної держадміністрації завжди з повагою і особливою увагою спостерігає за подіями, які відбуваються в нашому Вінницькому національному технічному університеті, — запевнив заступник начальника управління Андрій Лисак. — Адже ВНТУ —безумовний флагман вищої освіти регіону. А ще: керівник управління освіти і науки ОДА Ігор Івасюк був студентом цього вишу і своє дисертаційне дослідження як кандидат технічних наук захищав саме з тематики оптоелектроніка і є вихованцем наукової школи професора Кожем’яки. ВНТУ дуже потужно працює з владою. В області реалізується програма розвитку інформаційних та комунікаційних технологій, що має на меті підтримати наукові розробки і дати їм можливість реалізуватись у практичній площині господарства нашого регіону. Розроблена система грантової підтримки. Впродовж кількох років поспіль саме науковці школи професора Кожем’яки перемагають у конкурсі на отримання цих грантів.

 

Учені ВНТУ і UNIVERSIDADE NOVA DE LISBOA плідно співпрацюють уже сім років.

 

— Спільні монографії, посібники, спільні розробки в галузі оптичних технологій для оцінювання мікроциркуляції серцево-судинної системи. — Розповідає проректор з наукової роботи ВНТУ, доктор технічних наук, професор Серій Павлов. — Не лише викладачів, а й наших аспірантів відряджаємо на наукове стажування в Новий університет Лісабона. Віднині до Португалії їздитимуть і студенти. Четвертокурсниця Анна Поплавська готується до свого стажування, яке розпочнеться в березні.

 

Перебуванням вінничан у Лісабоні дуже відповідально й щиро опікується професор UNL/Nova Валентина Василенко:

 

— Мені дуже приємно уже втретє брати участь у Photonics-ODS, приємно бачити знайомі обличчя. А ще більш приємно констатувати, що в цій конференції, як завжди, активну участь бере молодь. І цей факт дуже оптимістичний. Адже те, коли на конференції присутні переважно сеньйори, може засвідчувати, що напрям науки не має перспективи. А коли бачиш молодих, ініціативних, це додає оптимізму і свідчить про розвиток. Адже те, що ми вчили, те, чому вас, студентів. нині навчають, це не те, чим ви займатиметесь. Я закінчила не ВНТУ, а Київський університет імені Шевченка. Мої колеги часто запитують: чому ж я більше співпрацюю саме з Вінницьким національним технічним університетом. Відповідаю: ВНТУ займає у моєму серці дуже велике місце. І тому, що уся моя рідня з Вінниччини, і тому, що у ВНТУ дуже правильні люди, які розвиваються в правильному напрямі. Із самого початку — з 2005 року, коли ми підписали першу угоду, я спостерігаю впевнений розвиток ВНТУ, я бачу рух вперед і вгору. Вінницький національний технічний університет визнаний в університетській спільноті світу і Європи. Я зичу і докладу до того максимум зусиль, аби наступна конференція уже була із журналом «Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології», який визнаний у SCOPUS. А тому закликаю вас, адже маєте актуальні знання і ідеї, вчити мови, щоб писати свої статті, приміром, англійською.

 

Один із напрямів оптоелектроніки — це обробка зображень. Під керівництвом доктора технічних наук, професора Олександра Романюка студенти створюють відеофільми в 3D-графіці. Електронну екскурсію по ВНТУ запропонували учасникам Photonics-ODS 2012. Можна приєднатися тут на Ютуб або у відеоархіві головного сайту університету

 

Детальніше на сайті прес-центру

Фоторепортаж події тут