Прес-центр ВНТУ 03.02.2011, 23:58

Викладачі і студенти нашого університету зустрілись із випускниками професійно-технічних училищ області, які надалі планують здобувати вищу освіту

 

Викладачі і студенти нашого університету зустрілись із випускниками професійно-технічних училищ області, які надалі планують здобувати вищу освіту.

 

Студент ВНТУ — це престижно. І перспективно. Це високий старт в доросле життя.
Нашим університетом керують його випускники. Ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко закінчив наш ВНЗ у 1984 році. Усі проректори ВНТУ теж вихованці Вінницького політеху. Більшість директорів навчальних інститутів, деканів факультетів, завідувачів кафедр теж колись були студентами нашого вишу.
У нас навчають, як сягнути професійних висот. Але життя мінливе і почасти зовсім непередбачуване. Реалізуватись й в інших сферах добре вдається випускникам нашого політеху.
Олександр Сугоняко закінчив наш Вінницький політехнічний інститут, за фахом — радіоінженер. Нині він Заслужений економіст України, а 1993 року обраний Президентом Асоціації українських банків.
Головний редактор вінницьких газет «20 хвилин» і «RIA» Максим Зотов зовсім недавній випускник Інституту електроенергетики та електромеханіки.
Цей приємний перелік можна продовжувати і продовжувати... Але краще, аніж слова, його доповнять і продовжать долі нинішніх і майбутніх студентів Вінницького національного технічного університету.
— Наш ВНТУ входить у двадцятку кращих університетів України. А команда студентів-програмістів вивела наш ВНЗ у 50 кращих університетів світу. — Розповідає майбутнім абітурієнтам ректор ВНТУ Володимир Грабко. — ВНТУ прийнято до Всесвітньої асоціації університетів, до Європейської асоціації університетів. З 1996 року наш ВНЗ є єдиним представником від України в IFIA – Міжнародній асоціації винахідницьких організацій. Це тому, що уже багато років ми займаємо лідируючу позицію в державі за кількістю винаходів, які щороку здійснюють наші науковці і студенти. Наш університет є членом Міжнародної академії наук вищої школи, Всесвітньої асоціації енергоменеджерів, Всесвітнього оптичного товариства, Міжнародної організації комп’ютерної техніки.
Аби бути успішним, кожна молода людина нині повинна добре володіти не лише своєю спеціальністю, а й ставитись до комп’ютера як до засобу праці. На кожному факультеті наші студенти вчаться програмувати.
Іноземна мова – це уже не розкіш, не престиж, а нагальна необхідність. Наші студенти окрім англійської, вивчають німецьку і французьку, досить вільно спілкуються з іноземцями, які у нас навчаються чи приїздять в університет на різноманітні конференції.
Сучасна людина має бути комунікабельною, всебічно освіченою, духовно і душевно розвиненою. Центр культурології і виховання студентів допомагає готувати не просто фахівців, а технічну інтелігенцію, яка добре розуміється у сучасному мистецтві, літературі. Спеціаліста, який легко пристосовується до динамічних вимог сучасного ринку праці.
Наші студенти перемагають на світових і всеукраїнських спортивних аренах. Якщо подобається сцена, у нашому клубі допоможуть відшліфувати ваші музичні, вокальні, хореографічні чи театральні здібності. Команда КВН «Інженери» вдало пережартовує представників інших вишів на усіх рівнях. Маєте хист до поетичного чи журналістського слова – теж у нас є де застосувати ваші таланти.
Теж важливо — навчальні корпуси нашого університету, гуртожитки, їдальня, спортивні комплекси розташовані компактно. Тож, багато наших студентів уже з другого курсу починають підпрацьовувати за фахом у різних фірмах, почасти закордонних, які цінують креативність, здатність до навчання і мобільність.
— Молодій людині нині, щоб бути успішною, забезпеченою, потрібно мати вищу освіту, — запевняє директор Інституту будівництва теплоенергетики і газопостачання, професор Георгій Ратушняк.  — Можете здобувати гуманітарний фах, але нині ринок праці потребує саме інженерів. Нещодавно був у мікрорайоні Поділля Вінниці. Його проектували і будували саме випускники нашого університету, зокрема Інституту БТЕГП. Освітлення робили випускники нашого Інституту електроенергетики та електромеханіки. А у банках, що розташовані в «Поділлі», працюють вихованці нашого Інституту менеджменту.
Заступник директора Головного центру довузівської підготовки Майя Прибельська запропонувала  допомогти абітурієнтам систематизувати свої знання перед вступом до університету. А 18, 19 і 26 березня пройде безоплатне пробне тестування, аби перевірили свій рівень.
— Сім років тому я закінчив одну із сільських шкіл Шаргородського району. Свій життєвий вибір зупинив на ВНТУ. — Говорить аспірант Сергій Богомолов. — Чим керувався? Прагнув отримати перспективну спеціальність і стати висококласним фахівцем у своїй галузі. Поступив в Інститут Інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії. Попервах рівень моїх знань порівняно з іншими студентами групи був не дуже високим. Але з допомогою викладачів я успішно наздогнав лідерів і з другого курсу почав займатися науковою роботою. Особливість нашого університету — викладачі охоче працюють з обдарованою молоддю, щедро діляться своїми знаннями. Хочу наголосити, що талановитій молоді неможливо загубитися у нашому університеті, адже вона під прискіпливою увагою викладачів, що не можна сказати про столичні ВНЗ. Отож, живіть так, аби потім не жалкувати: був шанс, а я ним не скористався.
Президент студентського самоврядування ВНТУ Ігор Колос згадує себе п’ять років тому:
— Постав такий важливий вибір – куди піти вчитися. Щось радили батьки, щось радили друзі, кудись збиралися поступати однокласники. Проаналізувавши ситуацію, я обрав ВНТУ. Зараз навчаюся уже в магістратурі, жодного разу не пожалкував про своє тодішнє рішення. Зручно побудований навчальний процес – «вікон» немає і уже у дві години дня студенти можуть займатися за своїми уподобаннями: хто наукою, хто спортом, хто розвивати свої мистецькі здібності чи навіть підпрацьовувати. До речі, футбольна збірна університету нещодавно здобула «бронзу» на Універсіаді України. Певен, що нинішні абітурієнти, а згодом першокурсники влиються новою спортивною силою у нашу команду й вона здобуде перше місце. А ще усіх студентів нашого університету поселяють у гуртожиток. І я усі студентські роки мешкаю у гуртожитку. Гарні, комфортні умови. Тож, хотів би першого вересня на посвяті у студенти зустріти усіх нинішніх абітурієнтів!
Та вони й не проти. Більшість уже навіть обрали собі інститут ВНТУ для навчання. Микола Гарник, випускник Вінницького вищого професійного училища №11 незабаром отримає кваліфікацію «слюсар-електрик з ремонту електроустаткування». Тож, його вибір логічний — Інститут електроенергетики та електромеханіки.
А ваш?