Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

НАЙКРАЩІ ПРОГРАМІСТИ УКРАЇНИ І ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ ЗМАГАЛИСЬ У ВІННИЦІ

There are no translations available.

 

Цього року південно-східний європейський півфінал студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС вдруге проходив у мультисайтовому режимі в двох університетах — Бухарестському технічному університеті (Румунія) і в нашому ВНТУ. Півфінал відбувався водночас на одному й тому ж наборі завдань із загальним табло

 

 

 

Юні учасники цього міждержавного турніру є головною силою, яка рухає інформаційне суспільство. «Це хлопці, які можуть змінити, які бажають змінити, які здатні змінити, які змінять наш світ на краще» — так каже Білл Поучер, директор першості світу АСМ з програмування, професор університету Бейлора (Техас, США).

 

З усіх якостей саме креативність є найзатребуванішою. Участь у таких змаганнях є фантастичним стартом для кар’єри. Переможців змагань зі спортивного програмування охоче беруть до себе провідні світові фірми.

 

Щойно отримав запрошення працювати у США випускник бакалаврату нашого вишу Ігор Сугак. Закінчивши чотири курси ВНТУ, хлопець поїхав до заокеанської наддержави.

 

Минулорічний випускник ВНТУ Віталій Невідомий теж нині працює у США — в головному офісі Google (Сан-Франциско, США). Віталіїв колега по команді Олексій Стах тепер теж у США — він співробітник Microsoft.

 

Випускники попередніх років Богдан Власюк — програміст Google у Цюріху (Швейцарія), Павло Коржик у Сіднеї (Австралія) в іншому офісі цієї фірми, також розробляє програмне забезпечення. Дмитро Коржик навчається в аспірантурі університету Дюка в США.

 

Представник платинового спонсора світового навпівфіналу чемпіонату світу з програмування — компанії Facebook, Остап Коркуна:

 

— Кілька років тому я сам був учасником такої ж олімпіади. Хвилювався, не міг ні про що інше думати, лише про турнір, про задачі. Не усі стали переможцями. Але не менш значущим є досвід, який усі учасники тут здобули, адже змагалися з найкращими, найсильнішими. Це дуже важливо — запам’ятовувати не тільки свої перемоги, а й свої помилки. Саме вони нас навчають бути досконалішими.

 

— Проведення світового півфіналу з програмування саме у нашому університеті не є випадковим, адже наш ВНТУ 10 років поспіль проводить всеукраїнські змагання з програмування серед студентів. ВНТУ входить до четвірки найкращих технічних вишів держави. А за рейтингом ТОП-кодер до 50 кращих університетів світу. — Говорить перший проректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Олександр Романюк. — Півфінал студентської першості в Україні — свято студентського інтелекту. Нині інформаційні технології є рушійною силою розвитку суспільства, саме тому учасники цих змагань безумовно є найкращими представниками студентства.

 

Тренер турецької команди Ізмаїл Алі:

 

— Такі змагання є дуже значимими для студентів, які хочуть досягти вершин у програмуванні. Це чудова можливість заприязнитися з програмістами з інших країн, запозичити досвід. Ми вдячні Вінницькому технічному університету і особисто професору Володимиру Месюрі, що така прекрасна подія відбулася у Вінниці. Вдячні за чудову організацію змагань!

 

— Ми приїхали із Шуменського університету імені святого єпископа Костянтина Преславського. Решта болгарських команд змагалася у Бухаресті. Ми вирішили приїхати в Україну до Вінниці. І раді своїм вибором — нам у вашому університеті дуже сподобалось. — Ділиться враженнями тренер команди Trakia United Бісерка Йовчева. — Усі хлопці моєї команди студенти четвертого курсу. На жаль, будучи школярами, вони не займались програмуванням. Більшість українських студентів-програмістів мають такий шкільний досвід. Тому вони для нас є дуже сильними суперниками.

 

— Сьогодні над Вінниччиною засяяло справжнє сузір’я. Сузір’я кращих програмістів України і південно-східної Європи. В останні роки українські команди показують дуже високі результати, адже маємо потужну підтримку і міністерства освіти, і спонсорів. В Україні ми уже створили спільноту висококласних програмістів. Ми дуже хотіли б поширити досвід на усю південно-східну Європу. — Говорить директор українського сайту півфіналу першості світу АСМ-ІСРС південно-східного регіону професор Володимир Месюра. Це наймасовіша студентська олімпіада в світі. Структурно вона проводиться у шести суперрегіонах. Для українських студентів-програмістів це уже третій етап змагань, адже наш відкритий фінал всеукраїнської олімпіади з програмування отримав статус напівфіналу першості світу. В олімпіаді завдання оптимізаційні: 10-15 задач, для розв’язання яких потрібна дуже потужна математика і знання тонкощів програмування. Для програміста дуже важливим є уміння працювати в команді. Але цьому не навчають університети. А ось тут команда з трьох студентів і один комп’ютер — учасники мають налагоджувати співдію в команді і водночас витримувати конкуренцію з іншими командами. За 5 годин повинні розв’язати 11 задач. Переможе команда, яка швидше напише програми, що розв’яжуть найбільшу кількість задач.

 

Тренер команди USMTeam Державного університету Молдови (Кишинеу) Михаіл Кройтор зауважив: «Я впевнений, що команда-переможець змагається саме у Вінниці, на українському сайті, а не за тисячу кілометрів».

 

Слова пана Михаіла виявились пророчими.

 

Детальніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

ФОТОРЕПОРТАЖ ПОДІЇ ТУТ і  ТУТ

 

Публічна інформація

There are no translations available.

 

Детальніше...


Еконатурологія

There are no translations available.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

There are no translations available.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

There are no translations available.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

There are no translations available.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

There are no translations available.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...