Прес-центр ВНТУ 16.10.2012, 18:22

 

11—14 жовтня у нашому Вінницькому національному технічному університеті вдруге відбувся півфінал студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС, наймасовішої студентської олімпіади світу. На першому етапі цих змагань за експертними оцінками беруть участь понад 200 тис команд, тобто більше півмільйона студентів

 

 

 

До Вінниці прибула 41 команда, зокрема 32 кращих українських команди з тих 600, що стартували у першому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади. А також 7 кращих команд із Туреччини, по одній команді з Болгарії та Молдови. Але загальна кількість команд, що змагались у півфіналі сягнула 78, оскільки з використанням Інтернет світовий півфінал проводився паралельно на двох майданчиках: у Вінниці та в Бухаресті. У Бухарестському технічному університеті зібрались 37 команд з Румунії, Сербії, Чорногорії та Македонії. Усього у півфіналі першості світу взяли участь студенти з 8 країн південно-східної Європи.

 

ПЕРША ДЕСЯТКА  Soutn-Eastern European Programming Contest 2012 :


М

Університет

Команда

Країна

Задач

Бали

1

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

BZFlags

Україна

8

1000

2

Бухарестський університет

Unibuc BigDawgs

Румунія

8

1002

3

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

Reckless

Україна

8

1005

4

Харківський національний університет

ім. В. Н. Каразіна

SobolevTeam

Україна

8

1006

5

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

Unicon

Україна

7

449

6

Одеський національний університет

ім. І.І. Мечникова

ONU 1 2/3

Україна

7

697

7

Донецький національний університет

Donetsk NU: United

Україна

7

831

8

Вінницький національний технічний університет

VNTU [wRabbits]

Україна

7

890

9

Львівський національний університет ім. І. Франка

Almost_The_Elephants

Україна

7

1044

10

Бухарестський університет

Unibuc Smecheria

 

7

1116

 

Отож, у світовому фіналі змагань, який відбудеться наступного року наприкінці червня у Санкт-Петербурзі, право участі здобули команди Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Бухарестського університету та Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

 

У межах світового напівфіналу підбивались підсумки і ІІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади, відкритий фінал якої проводився на його українському сайті. Зауважимо, що серед перших 10 команд півфіналу опинились 8 команд з України!

 

По одній команді трьох кращих університетів країни, тобто команди Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна та Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова для підготовки до фіналу першості світу з програмування візьмуть участь у відкритому чемпіонаті південного Кавказу за рахунок Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

 

МОНМС України дуже потужно підтримало олімпіаду, забезпечивши проживання та харчування учасників, цікаву екскурсійну програму, призи та подарунки учасникам. Додаткові призи і подарунки надали спонсори олімпіади, серед яких треба відзначити мецената Олександра Домбровського, компанії ІВМ, Фейсбук, ЕПАМ, S&T, ІнфоПульс, СДМ.

 

Обласна державна адміністрація виділила кошти на придбання сучасного серверу, що дозволило ВНТУ вибороти право розташування серверу змагань саме на українському майданчику, а не на румунському, як торік. І якщо минулоріч апеляції, спричинені поганою роботою сервера розглядались після закінчення змагань понад три місяці, то нині технічне забезпечення спрацювало без жодного зауваження з боку учасників!

 

Представники всіх без винятку команд, зокрема й іноземних, висловили подяку за надзвичайно високий рівень проведення змагань. І запевнили, що рівень організації українського сайту значно перевищує рівень організації півфіналу першості світу в Бухаресті.

 

Володимир МЕСЮРА,

координатор олімпіади,

професор кафедри комп’ютерних наук

 

ДЕТАЛЬНІШЕ НА САЙТІ ПРЕС-ЦЕНТРУ ВНТУ

 

ФОТОРЕПОРТАЖ СЕРГІЯ МАРКОВА У ФОТОГАЛЕРЕЇ УНІВЕРСИТЕТУ