Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

АРГУМЕНТИ НА КОРИСТЬ

There are no translations available.

 

Студенти ВНТУ – срібні призери відкритої олімпіади Чехії та Словаччини з програмування!

 

Навряд чи знайдеться людина, яка побувавши у Празі, не була зачудована її чарівністю! Величезні старовинні райони міста з храмами та будинками ІХ – ХІІ століть, неймовірний старовинний замок з перлиною середньовікової архітектури — собором Святого Віта, Карлів міст над красунею Влтавою… При першому знайомстві з Прагою захоплює дух і життя здається просто неможливим серед такої краси…

 

Саме до Праги отримати запрошення пощастило збірній команді нашого університету. І поталанило невипадково. У вересні цьогоріч ВНТУ відвідала директор Європейських олімпіад студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС, професор Технічного університету в Празі, Божена Маннова. Вона перевіряла рівень проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, як відбіркових змагань першості світу, а також технічне забезпечення та умови проведення світового півфіналу в нашому університеті. Результати перевірки повністю задовольнили Божену. Але без відповіді залишилось питання щодо збільшення квоти південно-східного Європейського регіону у фіналі першості світу з 3-х до 4-х місць. Саме тут полягає головна суперечка між найсильнішими регіонами Європи: центральним — до якого належить Чехія, і південно-східним — де сьогодні домінує Україна. Отож, пані Божена і запросила до Праги помірятись силами команду ВНТУ, яка, до речі, була цього року у південно-східному регіоні лише восьмою. Але виклик був прийнятий вінничанами без вагань.

 

До Праги діставались автобусом, і перше враження виявилось достатньо дивним. Потрапивши практично в центр столичного міста однієї з країн Євросоюзу і маючи євро, команда не змогла зайти до метро, оскільки квитки можна придбати лише за крони. Ось і довелось з усіма речами йти понад кілометр до найближчого відділення банку, де можна було обміняти валюту, а потім повертатись назад до станції метро. І перебуваючи у Празі, ми помітили, що це стандартна проблема для тих, хто прибуває до цього міста-красеня автобусом.

 

Оце й усі неприємності. Насправді Прага виявилась дуже гостинним містом. Команду поселили у чудовому готелі, що розмістився у студентського гуртожитку із загадковою схемою коридорів, схожих на монастирські лабіринти. Дістатись кімнати або вийти на вулицю з першої спроби, не пройшовши двічі тією ж самою ділянкою коридору, вдавалось далеко не кожного разу.

 

У першій день нас, вінничан, запросили на фінал наукового конкурсу на кращий магістерський диплом Чехії та Словаччини, в якому брали участь 8 колишніх магістрів, більшість з яких вже стали аспірантами. Презентації дійсно були дуже цікавими, значна частина їх була присвячена створенню систем штучного інтелекту. Переможець з Чехії працював над проблемами динамічного розпізнавання пересувним роботом зорової інформації, необхідної для вибору маршруту руху. Друге місце отримав студент зі Словаччини, котрий створив цікавий 3-D сканер, що практично миттєво формував графічну 3-D модель сканованого ним об’єкту.

 

Але, найголовнішою подією стала олімпіада з програмування, у якій взяли участь 112 команд з дев’яти провідних університетів Чехії та Словаччини, а також і команда ВНТУ. Традиційно трохи «засидівшись» на старті, наша команда опинилась аж на 9 місці. Але вже за півгодини вона не тільки впевнено розмістилась у першій трійці, але й періодично очолювала турнірну таблицю (не враховуючи позаконкурсну команду, яка складалась лише з одного молодого викладача, колишнього кращого студента-олімпійця Чехії, який одразу «пішов у відрив» і весь час був безумовним лідером). Отож, вінничани посіли друге місце, розв’язавши однакову кількість задач з чемпіоном Чехії та Словаччини, і лише трохи поступившись йому за часом. Усі інші команди розв’язали меншу кількість задач. Отож, команда ВНТУ достойно представила південно-східний Європейський регіон, додавши аргументів на користь збільшення квоти нашому регіону у світовому фіналі.

 

Але українці були для чехів і словаків у першу чергу не суперниками, а щирими друзями. Прийом господарів змагань був дуже теплим і залишив найприємніші спогади. А крім змагань були також і прогулянки Прагою, чарівність якої також назавжди залишиться у наших спогадах…

 

Володимир МЕСЮРА,

директор півфіналу першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі,

професор кафедри комп’ютерних наук

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

There are no translations available.

 

Детальніше...


Еконатурологія

There are no translations available.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

There are no translations available.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

There are no translations available.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

There are no translations available.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

There are no translations available.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...