Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ТРЕТІЙ ОБЛАСНИЙ КОНКУРС З МОНІТОРИНГУ СТАНУ ДОВКІЛЛЯ ВІННИЧЧИНИ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ТА УЧНІВ

There are no translations available.

 

Положення про конкурс, календар подій та доступна для скачування базова версія системи «Рідна природа» розміщені на сайті Інституту екології та екологічної кібернетики ВНТУ

 

Вінницький обласний конкурс з моніторингу стану довкілля серед студентів та учнів проводиться Вінницьким національним технічним університетом за сприяння управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області та Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг.

 

Переможці попередніх конкурсів успішно навчаються в Інституту екології і екологічної кібернетики (ІнЕЕК) Вінницького національного технічного університету за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Приміром, Євгеній Києнко-Романюк навчається у магістратурі ІнЕЕК, а Любов Скорина є викладачем кафедри комп’ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки ІнЕЕК.

 

Науковці ІнЕЕК Вінницького національного технічного університету на замовлення Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області розробили геоінформаційну систему моніторингу довкілля Вінниччини «Рідна природа». Вона призначалась для управлінських установ, але з часом виникла ідея створити освітню версію системи, тобто такий комплект карт, баз даних і спеціального програмного забезпечення, які можна було б передати в усі школи області. Адже покращання стану довкілля неможливе без підвищення рівня екологічної свідомості, насамперед молоді. Система створена з використанням геоінформаційних технологій, тобто всі інформаційні матеріали прив'язані до географічних об'єктів карти. Аналогів немає в жодному регіоні України.

 

Учасниками цих екологічних інтелектуальних перегонів можуть стати усі, кому не байдужий стан довкілля — і першокласники, і цьогорічні випускники вишів. На відміну від попереднього конкурсу участь у змаганнях можуть брати і творчі колективи. Можна подавати роботи, які вже подавались чи номінувались на інших конкурсах чи олімпіадах. Не можна подавати лише роботи, які отримали призові місця на минулорічних Вінницьких обласних конкурсах з моніторингу стану довкілля серед студентів та учнів.

 

Головна умова — робота має стосуватись саме об’єктів та території Вінниччини. Не приймаються узагальнені роботи типу: «Екологічні проблеми Чорноморського регіону», «Глобальне потепління на Землі», «Перспективи альтернативної енергетики в Україні». Вони мають бути прив’язані до конкретних географічних об’єктів Вінницької області.

 

Отож, номінації:

 

«Найкраще інформаційне наповнення». Оцінюється обсяг зібраних інформаційних матеріалів на задану тематику про географічні об'єкти електронної карти області. Обов'язкова вимога до робіт цієї номінації — внесення зібраних інформаційних матеріалів в геоінформаційну систему моніторингу довкілля Вінницької області «Рідна природа» або у веб-системи, які дозволяють прив’язувати до карти Вінницької області фотоматеріали користувача, наприклад Panoramio та Google Earth.

 

«Найкраще комплексне дослідження». У цих роботах головна увага надається комплексному підходу до аналізу стану складових довкілля. Коли, наприклад, показаний стан і взаємовплив флори, фауни та абіотичне (неживе) навколишнє середовище, або що було до забруднення довкілля, а що стало після. Все це має ілюструватись фотографіями з відповідним текстовим описом у вигляді реферату. Інформаційні матеріали рекомендується приєднувати до об'єктів карти у системі «Рідна природа». До цієї номінації належать і роботи, присвячені авторським вимірюванням певних показників (концентрації хімічних речовин у довкіллі, рівнів води у річці, метеофакторів тощо) та аналізу зміни в часі чи просторі цих показників, визначення тенденцій та причин таких змін, внесення пропозицій щодо формування позитивних тенденцій та поліпшення стану довкілля.

 

«Найкраща комп'ютерна реалізація». Оцінюються комп'ютерні програми, веб-сайти екологічного наповнення, а також комп'ютерні ролики з моделювання тощо, які імітують чи характеризують ті чи інші природні процеси — життєдіяльність тварин, рослин, зміни у неживій природі, стихійні надзвичайні лиха чи екологічні проблеми, притаманні саме Вінницькій області (у роботі слід відзначити де саме в області мешкають відображені організми чи екосистеми). Також приймаються роботи, що моделюють на комп’ютері способи розв’язання екологічних проблем, притаманні Вінницькій області.

 

Перевага буде віддаватись роботам, які будуть мати авторські, а не запозичені, матеріали та власний досвід і конкретні пропозиції щодо поліпшення стану довкілля, а не тільки опис екологічних проблем у нашій області.

 

Усі конкурсні роботи будуть розміщені на сайті Інституту екології та екологічної кібернетики ВНТУ http://ineek.vntu.edu.ua/ На цьому ж сайті розміщено Положення про конкурс (зі змінами і доповненнями 2012 року), календар подій та доступна для скачування базова (без зібраних інформаційних матеріалів) версія системи «Рідна природа».

 

Другий тур конкурсу — виконання контрольного завдання і нагородження переможців — відбудеться у Міжнародний День Води 22 березня 2013 року.

 

Переможці одержать чудові призи. Торік учасники, які посіли перші місця, отримали кольорові принтери зі сканером та ксероксом, другі – цифрові фотоапарати, треті – флешки на 8 Гб. Усі інші учасники теж здобули заохочувальні призи. Спонсорами Конкурсу були відомі у Вінниці компанії: ТОВ «ГІСІНФО», ТОВ «Інтер-Еко», ТОВ «Арісент Україна», ТОВ «Орнеон» та ТОВ «Інтехсервіс-В».

 

Запрошуємо до участі!

 

Публічна інформація

There are no translations available.

 

Детальніше...


Еконатурологія

There are no translations available.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

There are no translations available.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

There are no translations available.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

There are no translations available.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

There are no translations available.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...