Прес-центр ВНТУ 08.01.2013, 15:29

 

Представники фірми IGE+XAO подарували Інституту ЕЕЕМ з нагоди його 45-річчя 50 примірників власного ліцензійного програмного забезпечення, орієнтованого на розробку автоматизованих систем проектування електроенергетичних комплексів і систем

 

 

 

Вінницький національний технічний університет розширює зв’язки із зарубіжжям, зокрема із сусідньою Польщею. Тож, цьогорічний День енергетика тут був особливим – приймали польську делегацію представників компанії IGE+XAO Group Polska в особі генерального директора компанії IGE+XAO Group в регіоні СНД Яцека Тарковського та його заступника Максима Кополовця.

 

Сучасний європейський світ, як відомо, визначає не тільки бурхливий розвиток виробничих технологій, пов’язаних з належним рівнем науково-дослідного пошуку в різних галузях знань, а й інтегрованість технічної царини в кожній країні, взаємозв’язки, що постають підтримкою новітніх досягнень технічного прогресу.

 

Протягом 26 років компанія IGE+XAO розробляє програмне забезпечення для систем автоматизованого проектування (CAD). Компанія налічує 26 офісів у 17 країнах світу. Генеральне представництво компанії знаходиться у Франції. Компанія IGE+XAO Group реалізувала вже понад 68 тисяч ліцензій на розроблене програмне забезпечення по всьому світу, яке відповідає міжнародній сертифікації ISO 9001 та має рекомендації міжнародної спільноти SEP.

 

Компанія здійснює розробку і впровадження програмного забезпечення, орієнтованого на автоматизацію створення електричної частини проектів у таких стратегічно важливих галузях як аерокосмічній, автомобільній, суднобудівельній, енергетичній та будівельній. IGE+XAO має у своєму портфоліо програмне забезпечення для розробки всіх етапів проектування систем електропостачання для будь-якого сектору промисловості.

 

20 грудня виповнилося 45 років з дня заснування Інституту електроенергетики та електромеханіки. Цього дня вінницький осередок науково-технічної спільноти та наш університет гостинно відчинили двері перед численними гостями свята.

 

Польських гостей зустрічали перший проректор з науково-педагогічної роботи по організації навчального процесу та його науково-методичного забезпечення професор Олександр Романюк, проректор з НПР по інтеграції навчання з виробництвом та міжнародної інтеграції професор Віктор Мізерний, завідувач кафедри електричних станцій та систем професор Петро Лежнюк, завідувач кафедри програмного забезпечення професор Анатолій Пєтух, заступник директора Інституту МАД, доцент кафедри ЕСС Світлана Бевз та асистент кафедри ПЗ Наталя Кузьміна.

 

Відбулася зустріч польської делегації з ректором нашого університету професором Володимиром Грабком, де було укладено договір про співпрацю між університетом та компанією IGE+XAO Group, в рамках якого планується проведення спільних наукових досліджень. Програма зустрічі була насиченою та пізнавальною для обох сторін.

 

Об 11 годині в лекційній залі енергетичного корпусу відбулася відкрита лекція генерального директора компанії IGE+XAO Group Polska в регіоні СНД Яцека Тарковського на тему «Shaping the future of electrical CAD and PLM by IGE+XAO Group», яка була прочитана англійською мовою для широкої аудиторії студентів, магістрантів та аспірантів, що налічувала близько двохсот осіб. Доповідь лектора викликала жваве обговорення, яке продовжується на форумі сайту ІнМАД.

 

На запрошення директора ІнЕЕЕМ Василя Леонтьєва Яцек Тарковський та Максим Кополовець ознайомилися з навчально-лабораторною базою енергетичного інституту. Зарубіжні гості відвідали історичний музей університету. Чимало фактів з історії ВНЗ викликали зацікавленість у присутніх, зокрема вразила гостей книга почесних магістрів, в якій наведено перелік наукових здобутків кращих випускників магістратури ІнМАД. Особливо велике враження справила експозиція музею у центрі культурології. Експонати-мініатюри, вочевидь, найдовше затримали увагу присутніх.

 

«Ми багато схвального, навіть захопливого чули про Вінницький національний технічний університет, але те, що ми побачили, перевершило наші сподівання! – Сказав Яцек Тарковський. – Університет живе активною працею та навчанням. Думаю, наша співпраця буде плідною!»

 

Зарубіжні партнери стали почесними гостями урочистого вечора, присвяченого Дню Інституту електроенергетики та електромеханіки. Там представники фірми IGE+XAO подарували Інституту ЕЕЕМ, зокрема кафедрі ЕСС та кафедрі ПЗ 50 примірників власного ліцензійного програмного забезпечення, орієнтованого на розробку автоматизованих систем проектування електроенергетичних комплексів і систем.

 

Сподіваємось, взаєморозуміння та взаємоповага на рівні міжнародних зв’язків університету і компанії IGE+XAO Group Polska будуть добрим підґрунтям співпраці, досягнення визначених рубежів науково-технічного поступу та підвищення якості підготовки фахівців.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Фоторепортаж Сергія Маркова у фотогалереї університету