Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ПРОФЕСОР РАЙМІ ОБИРАЄ ВІННИЦЮ

There are no translations available.

 

Доктор PhD знаменитого Дакарського університету Абдурахман Раймі ось уже 13 років поспіль щороку приїздить до Вінниці — у наш виш

 

— Вінницький технічний університет дуже успішно розвивається науково. Про інше не можу сказати, мені найбільше цікаво саме наука. Багато організовуєте престижних конференцій. — Професор Раймі і нині приїхав, аби взяти участь у XI міжнародній конференції «Контроль і управління в складних системах». Сенегальський вчений входив до міжнародного наукового комітету КУСС-2012. Це дуже важливі конференції, Сенегал фінансує ці мої поїздки. Дакарський університет вважає дуже потрібною мою участь у таких конференціях.

 

Коли в Дакарському університеті пропонують викладачам поїздки за кордон, а це може бути будь-яка країна: США, Франція, Велика Британія, пан Раймі завжди обирає Вінницю.

 

— Мені тут найцікавіше. Вінницю вважаю своїм рідним містом. Я тут жив 10 років. Закінчив Вінницький політех, факультет радіотехніки в 1987 році й одразу поступив в аспірантуру. Через три роки захистив дисертацію. Дуже приємно зустрічатись зі своїми викладачами. Вони такі чудові! Я їм так вдячний! Докторам технічних наук, професорам Володимиру Кожем’яці (він читав нам оптоелектроніку), Миколі Філінюку. Доценту Вадиму Рудику. Вони навчають і нинішніх студентів. Моя група була РТ-82. Вчитись було дуже цікаво і весело. Мої однокурсники тепер працюють в університеті — Сергій Марков, Юрій Ведміцький, Олександр Пастушенко. Ми бува зустрічаємось, згадуємо своє студентство. Це найкраща пора у житті!

 

Зараз професор Абдурахман Раймі викладає дисципліни з радіотехніки і телекомунікацій в Дакарському університеті. У його білосніжних корпусах, які височіють на березі Атлантичного океану, навчаються 75 тисяч студентів. У складі величезного сенегальського вишу факультети права, літератури, ісламу, економіки, тропічної медицини.

 

У час колонізації Дакар був столицею Західної Африки. Нині його університет є найпотужнішим у цій частині континенту. Багато президентів африканських країн навчались саме в Дакарі.

 

ВНТУ і Дакарський університет уже п’ять років мають договір про наукове співробітництво.

 

— Дуже цікава конференція відбувається у вас у травні, проводить професор Володимир Лужецький, він фахівець у сфері кодування інформації. Дуже хотілося б теж брати участь, але в той час в нашому Дакарському університеті дуже багато роботи — захисти, не можна залишити студентів і приїздити у Вінницю. Цього разу зі мною до Вінниці приїхав мій земляк Карім Конате, він теж PhD, теж навчався у політесі, він закінчив факультет обчислювальної техніки на рік пізніше за мене. Зараз ми працюємо з ним разом в одній лабораторії Дакарського університету.

 

Окрім французької, пан Раймі вільно володіє російською і англійською. Зараз вивчає іспанську.

 

— У нас така вимога щоб викладач університету обов’язково знав англійську, адже тоді його наукові праці цінитимуться. Статті в міжнародних журналах друкуватимуть. Викладачі нашого університету часто їздять у відрядження за кордон, адже працюють із багатьма науковими лабораторіями. Викладач повинен знати, що відбувається нового в науці. Викладач в Сенегалі має досить високу зарплату. Мало хто в нашій країні отримує більше, ніж викладач. Це зроблено для того, щоб науковці не покидали свою країну. Моя дружина теж викладач. Вона закінчила університет Дакара. А тепер викладає в коледжі англійську й іспанську мови.

 

Часто маючи відрядження в закордонні виші, сенегальський професор дійшов скептичного висновку:

 

— Студенти різних країн зовсім не відрізняються. Нині скрізь студенти не хочуть вчитися. Хоча мають усі можливості для навчання, значно більші, аніж наше покоління мало. Чому так — не знаю, не можу зрозуміти. У Франції теж так, я у Франції щороку буваю і добре знаю їхніх студентів. Але студенти нинішні водночас і дуже розумні. Насамперед там, де стосується грошей, — посміхається професор Раймі.

 

Але все ж розмову закінчуємо мажорно:

 

— Викладачі Вінницького політеху просто чудові! Приємно, що майже усі мої викладачі досі працюють, вчать студентів. Дуже добре знають свій предмет. Я переконаний, що наука в Україні на високому рівні. Я багато їжджу по світу, тому кажу це з досвіду, знаючи.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

There are no translations available.

 

Детальніше...


Еконатурологія

There are no translations available.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

There are no translations available.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

There are no translations available.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

There are no translations available.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

There are no translations available.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...