Прес-центр ВНТУ 22.02.2013, 12:27

 

Команду нашого ВНТУ як і попередні роки склали амбітні кандидати в майстри спорту з шахів — завідувач кафедри метрології та промислової автоматики, доктор технічних наук, професор Володимир Кучерук і заступник директора Центру міжнародних зв’язків, кандидат технічних наук, доцент Андрій Семенов

 

 

У Вінницькому міському шахово-шашковому клубі відбулися змагання з шахів за програмою Спартакіади педагогічних працівників вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації нашої області.

 

У змаганнях брали участь команди нашого ВНТУ, а також ВНАУ, ВНМУ університету Україна, ВТЕІ та ВКІ. На жаль, цього року через зміну поколінь шахістів на змаганнях не було викладачів ВДПУ.

 

Разом із командою ВНАУ, за який грають досвідчені кандидати в майстри спорту — доценти Анатолій Спірін і Сергій Кормановський, наші шахісти вважалися основними претендентами на звання чемпіона. Тим паче, що попередні два турніри вони вигравали.

 

Торік жереб звів ці дві команди у першому турі й після нічиєї обом командам довелося набирати якомога більше очок у протиборствах з іншими суперниками, що краще вдалося зробити нашим спортсменам. Цьогоріч жереб звів команди ВНТУ й ВНАУ в останньому турі. А до того був важкий турнірний шлях у запеклій боротьбі з іншими суперниками.

 

Нині несподівано здивувала команда медичного університету, яка перемогла нашу команду з рахунком 1,5:0,5. За рівних позицій на обох дошках Андрій Семенов, аби вирвати перемогу, в туровому ендшпілі погнався за виграшем крайнього пішака, який таки виграв, але у супротивника виникла зв’язана пара прохідних пішаків, що потім і вирішило долю партії. Володимир Кучерук, як не намагався врятувати становище командного протистояння, але його партія закінчилася внічию.

 

Перед останнім 5-м туром склалася така турнірна ситуація: ВНАУ – 7 очок, ВНТУ – 6,5 очок, ВНМУ – 6 очок. У заключному турі повинні зійтися два основні претенденти на чемпіонство – ВНАУ і ВНТУ, в той час як ВНМУ протистоятиме найслабша команда — університету «Україна», яка усі свої матчі програла, не набравши жодного очка. Лише впевнена перемога з рахунком 2:0 могла вивести наших шахістів на перша місце, адже з усіх інших варіантів вони опинялися на 2-му або 3-му місцях. Нагадаю, що хоча наші спортсмени і є чемпіонами двох таких останніх змагань, але усі попередні рази вони грали унічию з командою ВНАУ з рахунком 1:1. Тому завдання перед ними було надскладним – упевнено виграти в рівних супротивників. І наші шахісти таки змогли це зробити! Адже підтримати їх перед останнім туром досвідом і порадою приїхав майстер спорту України з шахів, асистент кафедри телекомунікаційних систем і телебачення нашого вишу Віктор Стронський, який через написання кандидатської дисертації не має часу на турнірну гру в шахи.

 

Першим свою партію закінчив Володимир Кучерук, який при переході в ендшпіль зумів обіграти досвідченого Анатолія Спіріна. Трохи довелося похвилюватися за Андрія Семенова, який у важкій партії проти Сергія Кормановського, граючи чорними, встояв і виграв лише в ендшпілі за рахунок гострої комбінаційної гри. Таким чином наші шахісти Володимир Кучерук і Андрій Семенов утретє поспіль стали чемпіонами серед команд педагогічних працівників вишів Вінницької області.

 

Пишаємось їхньою перемогою!

 

Остаточні результати змагань:

1. Вінницький національний технічний університет – 8,5 очок (з 10 можливих);

2. Вінницький національний медичний університет – 8 очок;

3. Вінницький національний аграрний університет – 7 очок;

4. Вінницький кооперативний інститут – 4 очка,

5. Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ– 2,5 очка,

6. Університет «Україна» – 0 очок.

 

Володимир ТИХОНОВ,

голова спортивного клубу ВНТУ, доцент

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ