Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ЄВРОРЕГІОН «ДНІСТЕР» ЯК МАЛЕНЬКА ЄВРОПА

There are no translations available.

 

У нашому виші відбувся Міжнародний круглий стіл «Єврорегіон як позитивний інструмент реалізації політики транскордонного співробітництва». На сайті ВНТУ проходила он-лайн трансляція форуму

 

 

 

До ВНТУ прибули делегації із країн Російської Федерації, Молдови, Румунії, Чехії, Угорщини, Бельгії. Окрім іноземних гостей участь у круглому столі взяли представники Адміністрації Президента України, керівники низки міністерств України та Республіки Молдова, народні депутати України, представники дипломатичного корпусу, представники міжнародних фондів та громадських організацій, керівники європейських структур, а також Єврорегіонів та інших транскордонних об'єднань.

 

Захід приурочили до першої річниці заснування Єврорегіону «Дністер». Його зорганізовано Вінницькою обласною Радою, обласною державною адміністрацією, Єврорегіоном «Дністер» та нашим Вінницьким національним технічним університетом.

 

— Мета нашого круглого столу – обговорити поточну діяльність та перспективи розвитку Єврорегіону, а також інших транкордонних об’єднань в аспекті визначення їх проблематики та напрацювання шляхів рішень. — Відкриваючи засідання, сказав голова Єврорегіону «Дністер», голова обласної Ради Сергій Татусяк. — Рік діяльності Єврорегіону був плідним на спільні проекти, котрі дали позитивний результат у сфері реформ місцевого самоврядування, у бізнесі й економіці.

 

— Серед досягнень хочу відзначити успішну презентацію-відкриття офісу представництва Єврорегіону «Дністер» у Брюсселі при організаційних структурах Євросоюзу. — Підтримав очільника «Дністра» надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Молдова Сергій Пірожков.

 

Колегу продовжив надзвичайний і повноважний посол Республіки Молдова в Україні Іон Стевіле:

 

— Мені дуже приємно, що ми разом будуємо у цій частині Європи маленьку Європу, яка прагне в перспективі інтегруватися у велику розширену Європу.

 

У відповідності з договором до Єврорегіону «Дністер» від України увійшла Вінницька область, від Республіки Молдова райони: Сорока, Дондушень, Окниця, Гума, Флорешти і Шолданешти. Під час нинішнього міжнародного круглого столу до «Дністера» приєднався Дубосарський район Молдови. Отож, Єврорегіон тепер охоплює частину території центральної України і північного сходу Молдови. Це площа понад 34-х тисяч квадратних кілометрів з населенням майже 2 мільйони осіб. Нині йдуть перемовини щодо вступу Каменського і Рибницького районів Придністров'я в Єврорегіон «Дністер».

 

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Іван Мовчан наголосив:

 

— У нас є значний потенціал і, відповідно, широке поле для спільної діяльності. Є потреба у співпраці сусідніх держав і в екологічній сфері, зокрема в оздоровленні басейну річки Дністер. Йдеться про будівництво та оновлення системи очисних споруд у населених пунктах на берегах Дністра. Ця річка нас об’єднує, а ми повинні об’єднати свої зусилля для того, щоб вона залишалася життєдайною водною артерією.

 

З вітальним словом до присутніх звернулися також голова Вінницької міської Ради Володимир Гройсман, віце–голова Єврорегіону «Дністер» Віктор Сеу, Посол Республіки Румунії в Україні Корнел Іонеску, Посол Угорщини у Республіці Молдова Мат’яш Сілад’ї, глава Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) Удо Буркхолдер, голова Єврорегіону «Сірет-Прут-Ністру», голова Яського повіту Румунії Крістіан Адомніцеі та заступник голови комітету соціальної політики Законодавчих Зборів Свердловської області Російської Федерації Олена Трєскова.

 

Окрім співробітництва в економічній сфері учасники дискусій наголошували на доцільності мистецьких обмінів, спільних спортивних молодіжних заходів, співпраці освітян.

 

До речі, ВНТУ має успішний досвід дружби університетами.

 

Наш виш єднає кількадесятилітня наукова співдія з Яським технічним університетом. До речі, випускником ЯТУ є голова Ясського повіту Крістіан Адомніцеі, який усіляко сприяє здійсненню запланованої системи грандів навчання за кордоном: наші студенти вчитимуться у ЯТУ, румунські — у ВНТУ.

 

Перебуваючи з візитом у Свердловській області, ректор ВНТУ Володимир Грабко уклав угоду про співпрацю з Уральським федеральним університетом імені Єльцина, яка передбачає запровадження програм подвійних дипломів та міжнародного партнерства.

 

Учасники круглого столу обговорювали актуальні теми — екологія річки Дністер, піднесення рівня інфраструктури до європейських стандартів, партнерство заради розвитку.

 

Засідання завершилося підписанням 14-ти угод про співпрацю між єврорегіоном «Дністер» і Союзом українців Румунії, між Чернівецьким районом Вінницької області і Дубосарським районом Молдови, між румунським містом Харлеу і містом Ямпіль Вінницької області, а також між громадами румунських повітів Ясси і Васлуй та громадами сіл і селищ Вінницького, Могилів-Подільського і Чернівецького районів.

 

Чергове засідання Ради Єврорегіону «Дністер» відбудеться у квітні у районі Шолданешти (Молдова).

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Фоторепортаж Сергія Маркова у фотогалереї університету http://photo.vntu.edu.ua/323/

 

Публічна інформація

There are no translations available.

 

Детальніше...


Еконатурологія

There are no translations available.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

There are no translations available.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

There are no translations available.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

There are no translations available.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

There are no translations available.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...