Прес-центр ВНТУ 29.04.2013, 16:57

 

Про рівень наукових здобутків учених нашого вишу безапеляційно і красномовно свідчить авторитетна Міжнародна виставка «Освіта та кар’єра – 2013». Своєю найвищою нагородою — Гран-Прі відзначила наш університет за науково-дослідну діяльність

 

Отож, урочистості з нагоди професійного свята науковців почались у нашому виші пишно і з розмахом.

 

У вестибюлі розгорнулась виставка науково-технічних розробок нашого закладу, в який взяли активну участь усі 8 інститутів ВНТУ. Викладачам кожного з них є з чим ознайомити своїх колег, студентів і гостей університету, є чим пишатися і похвалитися.

 

ВНЗ розвиває науку на рівні сучасних світових стандартів, залучаючи передові технології. І що тут анінайменшої гіперболізації, стверджують офіційні нагороди і визнання.

 

 

Випускник нашого університету, а нині директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, кандидат технічних наук Ігор Івасюк, вітаючи з університетської сцени колишніх своїх викладачів і їхніх юних колег, акцентував, що ВНТУ є флагманом науки не лише у Вінницькому регіоні, але і в Україні, про що свідчать наукові здобутки вчених закладу як на українському рівні, так і міжнародному.

 

 

Очільник вінницьких освітян вручив директору Інституту екології та екологічної кібернетики, завідувачу кафедри екології та екологічної безпеки, доктору технічних наук, професору Василю Петруку та кандидату технічних наук, доценту Сергію Кватернюку нагороду Державної служби інтелектуальної власності України. Розроблений ними «Пристрій для контролю стану полідисперсних біологічних рідин на основі спектрополяриметричних зображень їх частинок» у цьогорічному всеукраїнському конкурсі «Кращий винахід – 2012» визнано переможним. А наш ВНТУ став патентовласником кращого винаходу–2012!

 

 

Загалом за минулорічними результатами винахідницької діяльності ВНТУ посів II місце серед навчальних закладів України. Винахідники ВНТУ торік подали 180 заявок, з них 6 на винаходи, отримали 228 патентів, з них 6 на винаходи, 13 свідоцтв про державну реєстрацію авторського права на службові твори.

 

 

На Всеукраїнському конкурсі «Винахід року» директор Інституту інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, завідувач кафедри обчислювальної техніки, доктор технічних наук, професор Олексій Азаров і його аспірант, а нині уже кандидат технічних наук Сергій Богомолов отримали золоту медаль у номінації «Інформаційні технології, телекомунікації, електроніка».

 

— У ВНТУ розвивається оригінальний науковий напрям — розробка пристроїв перетворення форм інформації: з аналогової в цифрову і навпаки. Ці пристрої використовуються у різноманітних аналогово-цифрових системах. Приміром, в системах цифрових вимірювань, мобільному зв’язку, в телекомунікаціях, пристроях зв’язку комп’ютерів з об’єктами, в побутовій і в космічній техніці. Цей напрям широко використовується у сучасній електроніці. — Розповідає професор Азаров.

 

Їхній винахід — пристрій «Буферний каскад» не вперше здобуває таке високе поцінування. На VІІ Міжнародному салоні винаходів і нових технологій «Новий час», що проходив під егідою Міжнародної асоціації винахідницьких організацій (IFIA), єдиним від України асоційованим членом якої є наш Вінницький національний технічний університет, «Буферний каскад» отримав срібну медаль.

 

 

Розробка завідувача кафедри метрології та промислової автоматики, доктора технічних наук, професора Володимира Кучерука та його аспіранта Ігоря Дудатьєва увійшла в десятку найперспективніших винаходів України 2012 року й спричинила фурор на двох престижних міжнародних виставках винаходів.

 

Їхня «Оптико-абсорбційна система газового аналізу з компенсацією дестабілізуючих факторів» на 8-й Міжнародному Салоні винаходів «Новий час» та Всесвітній Варшавській виставці винаходів IWIS-2012 здобула золоті медалі.

 

Зараз наші винахідники реалізовують розробку у вигляді промислового зразка та впроваджують результати винаходу у народне господарство.

 

 

Науковці і студенти нашого вишу активно стажуються за кордоном.

Завідувач кафедри радіоелектроніки, доктор технічних наук, професор Олександр Осадчук нещодавно повернувся із Німеччини, де впродовж трьох місяців проводив наукові дослідження і читав лекції у Technische Universitaet Hamburg-Harburg (TUHH).

 

Запрошення проводити наукові експерименти у Технічному університеті Гамбург-Гарбург Олександр Володимирович отримав уже вдруге. Торік гамбурзька фірма Kоеnig Engineering замовила йому розробку специфічного приладу — систему контролю для трансформаторів, які обслуговують лінії 750 kV. Німецькі інженери, ознайомившись із науковими розробками вінницького вченого, які оприлюднені в майже півтисячі наукових праць і високо поціновані срібними і золотими медалями, гран-прі престижних міжнародних виставок винаходів, запропонували співпрацю. Сподівання німецьких інженерів, що вінницький учений вирішить їхні нагальні й нестандартні виробничі проблеми, вповні виправдалися.

 

Нинішнє перебування професора Осадчука у Нижній Саксонії повністю фінансувало Міністерство освіти і науки України.

 

 

У Ліверпульському університеті Джона Мурса також за кошт МОНУ проходив наукове стажування кандидат технічних наук, доцент нашого вишу Сергій Довгалець.

 

З інститутом загальноінженерних досліджень Ліверпульського університету наш ВНТУ має жваве наукове співробітництво уже понад 10 років. Власне Сергій Михайлович працював там уже вдруге. Вигравши грант НАТО, стажувався у Ліверпулі у 2003 році.

 

— Я нині займався там використанням поверхового плазмонного ефекту моделювання і створення перетворювачів інформації. Це насамперед датчики, ми досліджували можливості їх застосування для устаткування волоконно-оптичного зв’язку.

 

 

У Новому університеті Лісабона вже стажувалися аспіранти Руслан Просоловський, Юлія Зелінська і Юлія Самігулліна. Нині у Португалії перебуває Анна Поплавська, четвертокурсниця Інституту АЕКСУ.

 

 

Кілька тижнів тому прилетіли з Китаю Вікторія Зайкова й Ольга Кавуненко, четвертокурсниці Інституту менеджменту нашого вишу. У тамтешній компанії «SHANDONG VOTSEN NEW ENERGY TECHNOLOGY CO., LTD» (місто Тайянь, провінція Шаньдун) дівчата вивчали на практиці тонкощі впровадження нових технологій в народне господарство.

 

Ще позаторік у грудні наш виш уклав угоду з цією корпорацією, яка є однією з провідних на сході Китаю — на узбережжі Жовтого Моря. До їхньої поїздки наукова та науково-технічна співпраця університету з «SHANDONG VOTSEN NEW ENERGY TECHNOLOGY CO., LTD» стосувалась спільних наукових програм і проектів. Китайські наукові співробітники приїздили до ВНТУ для проведення спільних науково-технічних заходів, запрошували до себе в Китай учених нашого вишу.

 

 

На урочистостях університетських вчених виступив проректор з наукової роботи ВНТУ, завідувач кафедри загальної фізики і фотоніки, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов. Він з великою повагою говорив про вчених нашого вишу, які нині сумлінно працюють для української науки, успішно розвивають і примножують фундаментальні та прикладні наукові здобутки у природничих та гуманітарних сферах.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Фоторепортаж Сергія Маркова про святкування Дня науки у ВНТУ на сайті університету