Прес-центр ВНТУ 04.09.2013, 15:48

 

Впродовж трьох місяців четвертокурсниця нашого вишу Анна Поплавська студіювала на факультеті науки і технологій Нового університету Лісабона — FCT-UNL

 

 

Аннине перебування в Португалії повністю фінансувало Міністерство освіти і науки України — у рамках конкурсу на навчання студентів і аспірантів, стажування наукових і науково-педагогічних працівників за кордоном.

 

У Новому університеті Лісабона раніш уже стажувалися аспіранти нашого ВНТУ Руслан Просоловський, Юлія Зелінська і Юлія Самігулліна. Нині готуються до поїздки і теж коштом держави доцент Олександр Бурикін та студентка Анастасія Краснощока.

 

Аня Поплавська навчалась у Лісабоні за науковим напрямом «Метрологія, вимірювальна техніка та інформаційно-вимірювальні технології». Мета — підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки насамперед з таких дисциплін: біомеханіка та гемодинаміка; цифрова обробка зображень; оптичні вимірювання; електротехнічні пристрої сучасних інформаційних та вимірювальних систем; англійська мова за професійним спрямуванням. А також практична науково-дослідна робота в лабораторіях, ознайомлення зі структурою, навчальними планами Нового університету Лісабона, з системою освіти Португалії.

 

Аня, вивчивши дисципліни, що були затверджені навчальним планом, потому успішно їх склала. Активна ж науково-дослідна праця вінницької студентки в лабораторіях FCT-UNL далі узагальнилась у науково-дослідну статтю, що внезабарі вийде у світ в закордонному журналі.

 

Новий університет Лісабона (UNIVERSIDADE NOVA DE LISBOA) — португальський державний університет, заснований у 1973 році. П'ять факультетів і чотири інститути UNL/Nova розташовані в різних районах Лісабона і за його межами. Університет NOVA пропонує навчання не тільки для студентів й аспірантів своєї країни, але й для іноземців.

 

— Власне на факультеті науки і технології навчається близько 7500 студентів, п’ята частина яких є аспірантами (кандидатських і докторських дисертацій). — Розповідає Аня. — FCT надає величезної уваги сучасним дослідженням. Він має 16 науково-дослідних центрів, визнаних Фондом Науки і Технології, і складається з 20 будівель і бібліотеки, що вражають своїм архітектурним дизайном і функціональністю. Факультет включає в себе студентські гуртожитки, спортивні майданчики, книжковий магазин, банк, магазин, кафе. Загалом FCT-UNL налічує близько 500 викладачів і дослідників (серед яких 320 докторів наук) та 220 адміністративних співробітників.

 

Дівчина проводила дослідження на оптичному мікроскопі «Optical microscope ECLIPSE NIKON LV 100» різних хімічних та біологічних об’єктів, зокрема плазми крові, та працювала над обробкою отриманих даних. А також вивчала «Intraocular lens» (лінза, що вживлюється в око) на електронному мікроскопі «Scanning electron microscopy – ENERGY DISPERSIVE X-RAY(SEM – EDS)».

 

Пощастило побувати на медичному факультеті, де досліджувала плаценту. Освоювала програмні забезпечення «ArchiCAD», «Software LAV (An ion mobility spectrometer)» та брала безпосередню участь у науково-дослідній роботі над спектральним аналізом сльози на спектрометрі.

 

Знання, навички, досвід, наукові напрацювання, отримані за час навчання в Лісабоні, Аня вповні використала, готуючи свою бакалаврську роботу, яку потому блискуче захистила. А тепер уже стала магістранткою ВНТУ.

 

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ