Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

У ВНТУ — SOUTH-EASTERN EUROPEAN PROGRAMMING CONTEST 2013

There are no translations available.

 

11—13 жовтня у Вінницькому національному технічному університеті втретє поспіль відбувся півфінал студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС, в межах якого проведено і фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

 

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

 

До Вінниці прибули 42 команди, зокрема 35 кращих українських команд з тих 600, що стартували у першому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, 6 команд з Туреччини та команда Молдови.

 

Загальна кількість команд, що змагались у півфіналі, сягнула 79, оскільки з використанням Інтернет світовий півфінал проводився паралельно на двох майданчиках: у Вінниці та в Бухаресті (Румунія). У Бухарестському політехнічному університеті зібрались 37 команд з Румунії, Болгарії, Сербії та Македонії. Отож, у півфіналі першості світу взяли участь студенти із 7 країн Південно-Східної Європи.

 

Перші 10 місць розподілились так:

 

М

Університет

Команда

Країна

Задач

Бали

1

Харківський національний університет

ім. В. Н. Каразіна

SobolevTeam

Україна

9

1172

2

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

BZFlags

Україна

8

796

3

Таврійський національний університет ім..В.І.Вернадського

Phantom Menace

Україна

7

728

4

Одеський національний університет

ім. І.І. Мечникова

ONU 1 2/3

Україна

7

907

5

Бухарестський університет

Unibuc_BigDawgs

Unibuc_BigDawgs

7

918

6

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

Frogs

Україна

7

919

7

Вінницький національний технічний університет

VNTU [wRabbits]

Україна

7

1184

8

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

Unicon

Україна

7

1322

9

Одеський національний університет

ім. І.І. Мечникова

ONU_Antananarivu

Україна

7

1402

10

Львівський національний університет ім. І. Франка

LNU Penguins

Україна

6

621

 

Чемпіоном України і світового півфіналу стала команда SobolevTeam Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (Віталій Ярко, Дмитро і Євген Соболєви, тренер Григорій Жолткевич), яка розв’язала 9 задач.

 

Срібні медалі отримали команда BZFlags Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка (Роман Єдемський, Андрій Максай, Ярослав Твердохліб, тренер Віталій Бондаренко), котра розв’язала 8 задач, і Phantom Menace Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського (Євген Дергачов, Ібрагім Ісмаілов, Олександр Ляшко, тренер Олександр Козлов), що, як й інші 6 команд, розв’язала 7 задач, але показала при цьому кращий час.

 

Ці три команди у червні наступного року представлятимуть Україну на світовому фіналі в Єкатеринбурзі (Російська Федерація).

 

По 7 задач розв’язали й усі три бронзові призери Всеукраїнської олімпіади: команди ONU 1 2/3 Frogs Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка і VNTU [wRabbits] Вінницького національного технічного університету.

 

Команда ВНТУ вперше за останні роки виборола шосту позицію і стала бронзовим призером Всеукраїнської олімпіади! Вона розв’язала ті ж самі 7 задач, як і команда Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського, а потрапити до світового фіналу їй заважив лише гірший час розв’язання цих задач. Отож, маємо привітати нашу команду як бронзового призера України і сподіватимемось, що наступного року вона таки потрапить до світового фіналу. Зі всіх країн Південно-Східної Європи, за винятком України, лише одна команда (з Бухарестського університету) спромоглась обійти нашу команду.

 

Зауважимо, що команди BZFlags і SobolevTeam вже представляли Україну у світовому фіналі сезону 2012 -2013 рр., який відбувся наприкінці червня у Санкт-Петербурзі (Російська Федерація). До того ж BZFlags вибороли у світовому фіналі срібні медалі (7 місце), а харків’яни були тридцять сьомими. Але нині вихованці Каразінського університету випередили киян. Отож, є підстави сподіватися на два комплекти медалей з Єкатеринбурга.

 

Не можна не відзначити і команду ONU_Antananarivu Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, яка також з 7 задачами посіла 8 місце. Унікальність команди у тому, що до складу її входять лише дівчата — Тетяна Романова, Анна і Софія Кац. Здається, у світі немає іншої дівочої команди, яка б демонструвала такі ж високі результати.

 

Кращі команди Бухарестського сайту посіли у світовому півфіналі 5 місце (Бухарестський університет), 11 місце (Бухарестська політехніка) та 14 місце (Софійський університет).

 

Студентська командна першість світу АСМ з програмування (http://cm.baylor.edu) є наймасовішою та найпопулярнішою всесвітньою студентською олімпіадою, у попередніх етапах якої на рівні національних першостей та університетських змагань беруть участь понад 200 тис. команд з близько десяти тисяч університетів 120 країн світу. Результати цих змагань формують імідж країн, демонструючи їх потенціал не тільки у використанні, але й у розробці новітніх інформаційних технологій. Під час змагань студенти мають не тільки написати програмний код, але, перш за все, у стресових умовах обмеженого часу і обчислювальних ресурсів (на команду з трьох студентів надається один комп’ютер), організувати ефективну командну роботу, щоб створити оптимальні алгоритми для вирішення поставлених проблем, що вимагає найвищого рівня знань як з програмування, так і з обчислювальної математики, статистики, штучного інтелекту та інших фундаментальних наук інформатики.

 

В Україні саме Вінницький національний технічний університет з 2001 року започаткував проведення студентської олімпіади за правилами АСМ-ІСРС. За 13 років кількість учасників Всеукраїнської олімпіади зросла з 68 до 640 команд (близько 2 тисяч студентів); для проведення олімпіади в Україні створена мережа з 35 базових університетів (зазвичай кожна Всеукраїнська олімпіада проводиться одним базовим університетом), створено систему підготовки студентів з літньою і зимовою школами з програмування; українські студенти двічі виборювали золоті, срібні і бронзові медалі першості світу, Сьогодні Україна посідає п’яте місце у світовому рейтингу Топкодера, а до 50 кращих університетів світу входять 5 українських ВНЗ, включаючи й Вінницький національний технічний університет, команди якого двічі входили у світовому фіналі до 40 кращих команд світу, а його випускники проходять стажування і успішно працюють у таких всесвітньо відомих компаніях, як Google, Facebook, Microsoft, IBM та інші.

 

Завдяки саме цим успіхам у 2011 р. оргкомітет студентської першості світу надав ВНТУ почесне право проведення світового півфіналу.

 

Зауважимо, що хоча метою олімпіади є визначення найсильніших студентів-програмістів, її місією є розширення кола студентів, готових самостійно займатись підвищенням рівня своєї кваліфікації, залучення до занять програмуванням найширшого кола української молоді, створення  системи підготовки програмістів «протягом усього життя» (Lifelong Learning) — зі школи через університет до підприємства.

 

Змагання пройшли на високому організаційному рівні. Усі заплановані заходи виконувались вчасно і достатньо якісно. І хоча Міністерство освіти і науки України не виділило коштів на проведення олімпіади, підтримку їй надали такі поважні компанії, як Facebook, Яндекс, Microsoft, BMS Consulting, S&Т, CDM, Datagroup, SysIQ та ін.

 

Обласна державна адміністрація виділила кошти на придбання комп’ютерів. Вінницька міська рада забезпечила олімпіаду безкоштовним транспортом і надала подарунки учасникам. Технічне забезпечення олімпіади здійснювалось з майданчика ВНТУ і спрацювало без жодного зауваження з боку учасників.

 

Для учасників півфіналу зорганізували екскурсію Вінницею з відвіданням Національного музею-садиби Миколи Пирогова і ставки Гітлера «Вервольф», олімпійці побували у художньому музеї ВНТУ, взяли участь у спортивних змаганнях з боулінгу у торговельно-розважальному центрі «Мегамолл». Для іноземних команд була екскурсія до столиці України. Урочисте закриття півфіналу першості світу і фіналу Всеукраїнської олімпіади відбулось у ресторані «Вечорниці».

 

Шість перших команд півфіналу та три кращі іноземні команди отримали цінні призи, кожен з іноземних учасників отримав сувенір на згадку про Україну.

 

Велику організаційну допомогу надав співорганізатор змагань – компанія Арт-Майстер.

 

Представники усіх команд, зокрема й іноземних, висловили подяку за дуже високий рівень організації змагань.

 

Володимир МЕСЮРА, координатор олімпіади,

професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ

 

Слайд-шоу Сергія Маркова з півфіналу першості світу з програмування АСМ-ІСРС

 

Фоторепортажі

South-Eastern European Programming Contest Opening

South-Eastern European Programming Contest Main Tour

 

Публічна інформація

There are no translations available.

 

Детальніше...


Еконатурологія

There are no translations available.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

There are no translations available.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

There are no translations available.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

There are no translations available.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

There are no translations available.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...