Прес-центр ВНТУ 25.11.2013, 11:38

 

У Вінницькому національному технічному університеті відбулась зустріч студентів з відомим економістом і громадським діячем українського походження Богданом Гаврилишиним

 

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

 

 

 

 

Пану Богдану цієї осені виповнилось 87. Але думає він не про вічність, а про майбутнє. Про майбутнє не своє, а України.

 

«МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ!» —

 

таку назву має довгострокова програма, якою уже кілька років опікується Благодійний Фонд Богдана Гаврилишина, що заснований ученим три роки тому. Усі свої ресурси Фонд направляє на реалізацію головної ідеї — виховати нове покоління української еліти. Адже виховати нову еліту — реально, перевиховати стару — неможливо.

 

Програма дає змогу молоді (групи 5-7 осіб, де є політолог, економіст, соціолог чи культурний антрополог) вивчати досвід декількох європейських країн, які досягли найвищого рівня людського й економічного розвитку. Це Австрія, Німеччина, Норвегія, Швейцарія і Швеція, а також Польща. Саме презентації цієї програми й була присвячена зустріч.

 

Як стати учасником програми — уся інформація на сайті Фонду

 

ТЕХНІЧНА ОСВІТА Є ІДЕАЛЬНИМ СТАРТОМ —

 

запевнив український, канадський, швейцарський економіст і меценат Богдан Гаврилишин. І це не комплемент юній аудиторії, а констатація факту, що підтверджений власною долею. Адже Богдан Гаврилишин закінчив Університет Торонто, отримавши диплом магістра за фахом «інженер-механік». Технічний фах сформував у нього точність і чіткість мислення, вміння знаходити найкоротший, найраціональніший шлях до мети.

 

Його, громадянина Канади, що нині мешкає у Швейцарії, вважають моральним авторитетом України.

 

У кожного покоління свої виклики. Богдана Гаврилишина у 1944 році, коли мав лише 17 літ, забрали до Німеччини на примусову працю. Випробування зробили його сильнішим і мудрішим. Після визволення виїхав до Канади, там тривало працював лісорубом.

 

Згодом переїздить до Швейцарії, де й здобув ступінь PhD з економіки у Женевському Університеті.

 

У 70-і роки став одним з найактивніших членів Римського клубу, що об’єднує видатних вчених світу, які інформують людство про прийдешні проблеми та спроможні щось зробити, аби тих негараздів уникнути. У 1980 році Богдан Гаврилишин готує звіт клубу «До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє». Книга не втратила актуальності й дотепер.

 

Три десятка літ Богдан Гаврилишин віддав Міжнародному інституту менеджменту у Женеві. Отож, саме наш співвітчизник і ювілей цього інституту спричинилися до створення всесвітнього форуму у Давосі, що збирає перших осіб світового бізнесу і політики.

 

Богдан Гаврилишин був радником у трьох президентів і трьох прем'єр-міністрів України. Зараз він очолює Наглядову раду Міжнародного інституту менеджменту (МІМ-Київ).

 

«НЕ СВЯТІ ГОРШКИ ЛІПЛЯТЬ!» —

 

батько пана Богдана вчив не нотаціями, а прислів’ями. Врешті й сам пан Богдан з усіх життєвих подій брав уроки.

 

«Одного разу, коли мені було чотири роки, батько запросив до нас у гості свого друга. Той підійшов до мене впритул, боляче-боляче вщипнув за щоку і дав 10 грошів. Отож, відтоді гроші неминуче асоціюються у мене з болем. Саме тому вони для мене ніколи не становили великої цінності».

 

«Мої батьки були бідними людьми і володіли всього з півгектара землі. Я пішов до школи, коли мені виповнилося п'ять років. З часом тато став заможнішим. Якось раз я приніс у школу бутерброд із шинкою. Побачивши голодні очі однокласників, поламав бутерброд на маленькі кусники і роздав його. Тоді зрозумів, що ділитися завжди приємніше, ніж отримувати!»

 

Нині докладає максимум зусиль, аби молоде покоління України не боялося мріяти.

 

«Я теж колись починав з мрії об'їхати весь світ. Якщо мрієш — створюєш енергетичні потоки, які втілюють у реальність всі бажання. Насправді ми — надзвичайно талановитий народ».

 

Пан Богдан побував у понад 70 країнах світу. Вільно володіє декількома мовами.

 

«Мова — це віддзеркалення характеру, особливостей народу. Знаючи кілька мов, людина може дивитися на проблему з різних точок зору».

 

«СВІТ ВЕЛИКИЙ, А УКРАЇНА В НІМ ОДНА» —

 

це епіграф до книги Богдана Гаврилишина «Залишаюсь українцем».

 

Жодного разу за усі роки перебування в Україні він не підтримав розмови російською. Відверто ображається, коли хтось, знаючи рідну мову, послуговується іншою.

 

Вірність. У всьому. Разом з дружиною Леонідою Петрівною, з якою прожили разом уже понад 60 років, виховали українцями трьох дітей.

 

«Я люблю весь світ, але особливо Україну, бо це – моя Батьківщина».

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Фоторепортаж Сергія Маркова у фотогалереї університету