Прес-центр ВНТУ 23.12.2013, 10:18

 

У новому 2014 році студенти Вінницького національного технічного університету водночас навчатимуться і в Свєнтокшиській політехніці в Кєльцах (Польща)

 

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України


ВНТУ має активну співпрацю з вишами Польської народної республіки.

У березні 13 студентів Вінницького національного технічного університету отримають диплом Politechnika Lubelska. Це перша група студентів, котра завершує навчання паралельно у двох вишах — вітчизняному і закордонному. За програмою академічної мобільності «Подвійний диплом» вони отримають дипломи магістрів, що визнаються у державах Європейського союзу. Це студенти — майбутні фахівці з технології програмного забезпечення, енергетики і менеджменту. У Люблінській політехніці наші студенти вчаться досить успішно — середній бал 4,5 Тамтешні викладачі зауважували прагнення студентів ВНТУ брати складні і цікаві завдання, а не типові.

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach пропонує ширший діапазон спеціальностей. На навчання до міста-побратима Вінниці можуть поїхати окрім майбутніх програмістів, енергетиків і менеджерів ще й будівельники, екологи, машинобудівники, метрологи та фахівці з лазерної та оптоелектронної техніки.

У Свєнтокшиській політехніці навчається багато студентів з різних країн світу. Але програми академічної мобільності «Подвійний диплом» в ній лише починають запроваджуватись.

«Politechnika Świętokrzyska зацікавлена саме у такій співпраці. Перебуваючи в Кельце, я мала зустріч із ректором університету, професором Станіславом Адамчаком та з проректором із міжнародних зв’язків Річардом Мейєм. ВНТУ і Politechnika Świętokrzyska давно уклали договір про співдружність. На часі його поглибити, активізувати, а саме — дати старт програмі «Подвійний диплом», — розповідає начальник навчального відділу ВНТУ, координатор програм академічної мобільності у ВНТУ, професор кафедри комп'ютерних наук Тамара Савчук.

Навчання пропонується або польською, або англійською мовою.

Нині у Politechnika Świętokrzyska впроваджена програма Erasmus Mundus. Це програма студентського обміну, створена Європейським Союзом з метою підвищення мобільності європейських студентів і підвищення якості вищої освіти за рахунок фінансування академічної кооперації між Європою і рештою світу.

«ВНТУ пропонують приєднатися до цієї програми. Ініціюють спільні наукові дослідження, співдію між кафедрами наших вишів. Запрошують викладачів ВНТУ підвищувати кваліфікацію у Свєнтокшиській політехніці, а студентів на практику. Викладачі ВНТУ, котрі знають польську чи англійську, можуть викладати у Politechnika Świętokrzyska», — продовжує професор Тамара Савчук.

Європейський Союз надає значні кошти для розвитку Келецького технічного університету. Виш має 7 нових корпусів з найсучаснішим обладнанням. А за віком Politechnika Świętokrzyska є ровесником ВНТУ — незабаром відзначатиме свій піввіковий ювілей.

Принагідно варт зауважити, з ініціативою про співдію 6 грудня наш університет відвідала делегація Лодзинського технічного університету (Польща). Йшлося про обмін студентами та викладачами, налагодження спільної наукової діяльності. Уже навесні заплановані обмін делегаціями між ВНТУ та Politechnika Łódzka.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ