Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

90-ЛІТТЯ ІВАНА КУЗЬМІНА

There are no translations available.

 

Сьогодні 3 лютого 90-річний ювілей відзначає доктор технічних наук, професор Іван Кузьмін. Іван Васильович 13 років був ректором Вінницького політехнічного інституту, з якого постав Вінницький національний технічний університет

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

 

 

Відомий український вчений у галузі обчислювальної техніки, лауреат Державної премії України, заслужений діяч науки і техніки України, стипендіат Президента України, учасник Великої Вітчизняної війни Іван Кузьмін нині є професором кафедри комп’ютерних систем управління.

 

У 1942 році, додавши рік, добровільно пішов у Червону Армію. Рвався на фронт, але на Захід потрапив тільки в 1944-му. З відзнакою закінчив Військово-повітряну інженерну академію імені професора Жуковського. А згодом ад'юнктуру цієї академії і захистив кандидатську дисертацію.

 

Наукою почав займатися з 2-го курсу академії. Його учителем був заслужений діяч науки і техніки, доктор технічних наук, професор, інженер-полковник Яків Іцхокі.

 

Слухач Кузьмін, складаючи іспит з радіотехніки, розв'язав запропоновану задачу цілком новим, нестандартним способом. Екзаменатор (а ним був саме Іцхокі) запросив працювати у військовому науковому товаристві, котре очолював. Молодий сибіряк не погодився — мовляв, це відволікатиме від головного: навчання. І від спорту, адже входив до складу збірних команд військово-повітряних сил «Жуковки». Але Іцхокі не мав у правилах відступати — таки переконав. І результати з'явилися дуже швидко: ще до закінчення академії Кузьмін напрацював значну частину кандидатської дисертації.

 

Ставши доктором технічних наук, отримав призначення на посаду начальника кафедри Системи підготовки і пуску ракет Харківського вищого інженерного училища ім. маршала Крилова. За сумісництвом був професором, а потім завідувачем кафедри і проректором з науки Харківського інституту радіоелектроніки.

 

У Радянській Армії прослужив 30 років, пройшовши практично всі звання, зокрема інженера-полковника. У 1971 році пішов у запас через хворобу і цілком присвятив себе підготовці наукових і інженерних кадрів для народного господарства, а також науковим дослідженням.

 

«У 1976 році за рішенням ЦК КПУ мене призначили ректором Вінницького політехнічного інституту. Я цілком присвятив себе становленню ВПІ. Були труднощі. Керівництво України відмовилося від фінансування будівництва інституту. Будуйте, мовляв, за рахунок місцевих ресурсів. А ресурсів цих не було. Мінвуз України не лише не надавав достатньої кількості устаткування для наукових і навчальних лабораторій, а й взагалі не мав методики будівництва нових ВНЗ», — згадує Іван Васильович.

 

Багатьом юним обдаруванням допомогла вийти у світ Мала академія наук України. А почалась вона саме з ідеї Івана Васильовича. У 1977 році під керівництвом професора Кузьміна була створена Вінницька МАН.

 

10 років працював головою обласного правління товариства "Знання". 15 років - заступником голови з науки Ради сприяння розвиткові Вінниччини. Був керівником Харківської, потім Вінницької ради з кібернетики і членом бюро цієї ради України і СРСР, членом Президії Ради СРСР з обчислювальної техніки. Тепер входить до складу редколегій чотирьох наукових журналів.

 

У науковій школі професора Кузьміна підготовлено понад 40 докторів наук, понад 100 кандидатів наук.

 

Опублікував понад 600 наукових праць і методичних посібників, з них 33 книги (11 підручників і навчальних посібників, решта — монографії); має близько 100 винаходів, понад 400 наукових статей.

 

Треба зазначити, що вперше саме професором Кузьміним здійснено математичне і фізичне моделювання процесів первинної обробки радіолокаційної інформації. Брав участь у розробці лазерної системи виявлення космічних об'єктів, визначення їх координат, системи корекції місцезнаходження атомних підводних човнів, системи причалювання великовантажних судів і атомоходів до пристані. При впровадженні цих розробок отриманий мільярдний економічний ефект.

 

Нагороджений 30-тьма урядовими нагородами, зокрема орденами Трудового Червоного Прапора, За дружбу між народами, медалями «За бойові заслуги», «За трудову доблесть».

 

«Моє життя відбулося. Однак крапку ставити ще рано. З 16-ти років я пишу літературні твори, а опублікував усього лише три маленькі збірочки сонетів. Можливо, настане час, коли я стану вільнішим, тоді повністю віддамся літературній праці».

 

А нині професор Кузьмін читає лекції студентам, активно спілкується з колегами і щедро ділиться своїм оптимізмом.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Фоторепортаж Сергія Маркова


 

Публічна інформація

There are no translations available.

 

Детальніше...


Еконатурологія

There are no translations available.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

There are no translations available.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

There are no translations available.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

There are no translations available.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

There are no translations available.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...