Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Fountain

  The best place where students can relax on the break - it is fountain ...

 • The Arch

  Arch - decoration second building of the University

 • Culture

  The high level of culture of our students. Students dance, sing, play musical instruments ...

 • Cisco&Microsoft

  In our university are Cisco and Microsoft Academy ...

 • Sports

  Football, volleyball, basketball, wrestling, boxing, athletics, chess ...

 • Fountain

  The best place where students can...
 • The Arch

  Arch - decoration second building...
 • Culture

  The high level of culture of our students...
 • Cisco

  In our university are Cisco and Microsoft Academy ......
 • Sports

  Football, volleyball, basketball, wrestling, boxing, athletics, chess ...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ВПРОВАДЖУЄМО ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ

Унікальні розробки учених нашого університету, які дають змогу ощадно використовувати енегію, реалізуються у ВНТУ студентами

 


 


28 квітня на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка під головуванням першого заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми відбувся семінар-нарада керівників вищих навчальних закладів з обміну досвідом ефективного і економічного енергоспоживання (детальна інформація на сайті - www.mon.gov.ua)

За результатами семінар-наради прийняті рішення щодо спрямування зусиль вищих навчальних закладів на термомодернізацію будівель і споруд ВНЗ; впровадження нових енергозберігаючих технологій; проведення модернізації будівель навчальних корпусів і гуртожитків з метою переведення їх на використання відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива; удосконалення системи енергоменеджменту і енергоаудиту в навчальних закладах, з метою контролю і управління витратами теплоти, електричної енергії і води, а також продовження роботи з підвищення ефективності наукових розробок у галузі енергозбереження, впровадження результатів наукових розробок у практичній діяльності й виконання досліджень з оцінки існуючого потенціалу в спорудах і будівлях вищих навчальних закладів.

Також вирішено організувати роботу щодо включення заходів із енергозбереження, що розроблені вищими навчальними закладами, до затверджених регіональних програм енергозбереження.

Участь у цьому заході взяли ректор ВНТУ, професор Володимир Грабко та проректор з науково-педагогічної роботи з матеріально-технічного забезпечення навчального та наукового процесу Василь Ковальчук.

Наш університет активно працює у цьому напрямку. ВНТУ ще у 90-ті роки забезпечив стовідсотковий приладовий облік енергоспоживання, що суттєво зменшило витрати на комунальні послуги. Після 2000 року за рахунок реалізації організаційно-технічних заходів з енергозбереження (в основному маловитратних) зменшив споживання тепла, води, газу більше, ніж на 30 %, тобто практично використав потенціал маловитратних заходів з енергозбереження.

Серед проектів, що реалізуються в рамках Програми з енергозбереження ВНТУ, значна кількість тих, що базуються на розробках вчених університету та реалізуються силами фахівців університету із широким залученням студентів в рамках інтеграції навчання з виробництвом:

· Термомодернізація об’єктів університету на основі енергоаудиту та енергопаспортизації;

· Автоматизована система обліку, планування та управління енергоресурсоспоживанням (автор – проф.. Сергій Злепко);

· Енергозберігаюча автоматична освітлювальна система із застосуванням світлодіодних матриць (автори – професори Сергій Павлов і Володимир Кожем’яко), реалізується навчально-виробничим центром університету «Інноваційні технології»;

· Електронний баласт для люмінесцентних ламп з акустичним управлінням (автор – доц. Олександр Шеремета) реалізується навчально-виробничим центром університету «Інноваційні технології»;

· Заміна вікон на енергоефективні, реалізується навчально-виробничим центром університету «Спеціальні технології».

Отож, робота з енергозбереження у ВНТУ базується головним чином на використанні університетського навчально-науково-виробничого потенціалу.

 

Публічна інформація

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...