Vinnytsia national technical university

[EN]
[UA][RU][EN]
 • Fountain

  The best place where students can relax on the break - it is fountain ...

 • The Arch

  Arch - decoration second building of the University

 • Culture

  The high level of culture of our students. Students dance, sing, play musical instruments ...

 • Cisco&Microsoft

  In our university are Cisco and Microsoft Academy ...

 • Sports

  Football, volleyball, basketball, wrestling, boxing, athletics, chess ...

 • Fountain

  The best place where students can...
 • The Arch

  Arch - decoration second building...
 • Culture

  The high level of culture of our students...
 • Cisco

  In our university are Cisco and Microsoft Academy ......
 • Sports

  Football, volleyball, basketball, wrestling, boxing, athletics, chess ...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ПІВДЕННИЙ БУГ УЖЕ МАЄ ПЛАН УПРАВЛІННЯ

There are no translations available.

 

Південний Буг першим в Україні отримав План управління річковим басейном — як того вимагає ЄС. Завдяки ученим Інституту екології та екологічної кібернетики нашого вишу

 

 

Завершився 5-річний україно-швецький проект з розробки Плану управління річковим басейном Південного Бугу, який є революційним для України і повністю відповідає вимогам ЄС до управління водними ресурсами Європи.

 

Одним з найяскравіших результатів є книжка «План управління річковим басейном Південного Бугу: аналіз стану та заходи», котра була презентована на урочистостях з нагоди завершення проекту.

 

Вів засідання перший заступник голови Вінницької обласної Ради Ігор Кревський. У заході взяли участь члени Басейнової Ради Південного Бугу від Вінницької області, члени науково-технічної ради (НТР) від водогосподарських організацій всіх областей басейну, представники Держводагентства, ЄС і ОБСЄ. А також завідувач кафедри комп'ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки нашого Вінницького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Віталій Мокін — керівник групи експертів, котрі розробляли проект і його геоінформаційне забезпечення.

 

Професор Мокін ще у 2007 році був затверджений Єврокомісією старшим експертом від України у 2-х проектах TACIS «Управління басейнами трансграничних річок: Фаза 2 для басейну Сіверського Донця» та «Управління басейнами трансграничних річок: Фаза 2 для ріки Прип'ять». Він нині водночас є головою НТР Басейнової ради Південного Бугу.

 

Віталій Мокін разом із випускником Інституту екології та екологічної кібернетики нашого вишу, а нині провідним фахівцем Басейнового управління водних ресурсів р. Південний Буг Маріаном Вікторовим, виголосили на засіданні доповідь. До речі, в експертній групі працювали ще два науковці ВНТУ — кандидат технічних наук, доцент Євгеній Крижановський та кандидат педагогічних наук, доцент Микола Прадівлянний.

 

SIDA — Шведське агентство з міжнародного розвитку у 2008 році запропонувало Держводгоспу України підготувати проект по одній з великих річок України. У нашій державі усі річки транскордонні, крім Південного Бугу. Отож, вибір зупинили саме на ньому, оскільки інші річки задіяні у різних Європейських транскордонних програмах.

 

Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг разом із науковцями кафедри КЕЕМІГ Інституту екології та екологічної кібернетики ВНТУ, з котрими має давню і плідну співпрацю, розробили і подали документи на конкурс, виграли цей конкурс у Швеції та приступили до виконання проекту у 2009 р.

 

До виконання проекту залучали також спеціалістів Інституту гідробіології НАНУ та провідних вітчизняних експертів проектів ООН, ОБСЄ та ЄС.

 

Згідно Водної рамкової директиви Європейського союзу басейн кожної великої річки Європи повинен мати План управління. На підготовку цього важливого документу для усіх річок нашої країни, згідно положень Угоди про асоціацію України з ЄС, частина з яких вже вступила в дію з 1 листопада 2014 р., відводиться 10 років.

 

В Україні наш Південний Буг першим отримав План управління річковим басейном згідно стандартів ЄС. Швеція профінансувала видання однойменної книжки. Екземпляр видання уже має науково-технічна бібліотека нашого вишу. PDF-версія є у вільному доступі в Інтернеті.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

There are no translations available.

 

Детальніше...


Еконатурологія

There are no translations available.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

There are no translations available.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

There are no translations available.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

There are no translations available.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

There are no translations available.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...