Винницкий национальный технический университет

[RU]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

УСЕ ЖИТТЯ — ЦЕ УНІВЕРСИТЕТ

Недоступен ни однин перевод.

Сьогодні, 17 січня, ювілей – 70-річчя
зустрічає
Василь Мартинович КИЧАК –
доктор технічних наук, професор,
декан факультету інфокомунікацій, радіоелектроніки та наносистем ВНТУ,
заслужений працівник освіти України,
академік Академії інженерних наук України,
академік Міжнародної академії прикладної радіоелектроніки

 

Народився у селі Сопині Погребищенського району. Батько був колгоспником. Мав освіту три класи, мама – два класи. Ледь читали по складах. То й поступати після школи вирішив у Вінницький філіал Київського політехнічного інституту, аби ближче додому. Батьки були уже літні і потребували догляду.

Школу закінчив у 1966-му, коли в один рік випускались одразу 10-й і 11-й класи. Два випуски водночас. Витримавши шалений конкурс, він став студентом. Потрапив у «золоту сотню» – тогоріч у Вінницький філіал КПІ набір був усього сто осіб.

Особливо радіотехнікою не захоплювався. Машинобудування теж не дуже подобалось – багато креслення. Найпривабливішою видалась спеціальність «електронні прилади». Туди й поступив.

Чи міг тоді уявити, що мене кілька десятиліть, і він, Василь Кичак, буде доктором технічних наук, професором, знаним в Україні ученим?

– Якби я про це думав хоча б тоді, коли закінчив інститут, то став би доктором наук значно раніше. Вважав, що такі висоти не по мені. Дисертацію кандидатську робив майже 9 років, без аспірантури. Не навчався в аспірантурі, а працював молодшим науковим співробітником, потім старшим науковим співробітником, згодом у 1981-му захистив кандидатську по спецтематиці в Харківському університеті радіоелектроніки. І думав, що це мій максимум. А коли трошки попрацював викладачем, поїздив по інших інститутах, університетах, подивився, як захищають докторські інші, зрозумів – теж зможу. Через 19 років я зробив докторську дисертацію, захищав її у 2002-му у нашому Вінницькому національному технічному університеті.

Тож, закінчивши інститут і отримавши диплом фахівця, поїхав за направленням працювати в Армавір на приладобудівний завод. Звідти був призваний до армії. Служив у Брестській області у військах протиповітряної оборони. Потому повернувся до Вінниці. Нині в лютому минає уже 45 років, як Василь Мартинович Кичак працює в нашому університеті. Усе життя — це університет!

Професор Кичак є автором майже 400 наукових праць, зокрема 15-ти монографій та 21-го навчального посібника. П’ять його посібників мають гриф Міністерства освіти і науки України.

Під його керівництвом підготовлено і захищено 13 кандидатських дисертацій.

Нині він науковий керівник 5 аспірантів.

Професор Кичак входить до складу двох спеціалізованих рад із захисту докторських дисертацій і до редколегій двох наукових журналів.

Під його керівництвом в різні роки проведено 5 міжнародних науково-технічних конференцій «Сучасні проблеми радіоелектроніки, телекомунікації та приладобудування».

Працював деканом факультету автоматики та мікроелектроніки. Згодом деканом факультету радіоелектроніки, директором Інституту радіотехніки, зв'язку та приладобудування.

Василь Мартинович впродовж роботи у ВНТУ відкрив три спеціальності:

Електронні прилади та пристрої,
Апаратура радіозв'язку, радіомовлення та телебачення,
Телекомунікаційні системи та мережі.

А також дві спеціалізації – Автомобільна та енергозберігаюча електроніка, Оргтехніка та зв'язок.

За його активного сприяння в університеті створена лабораторна база для підготовки спеціалістів із напряму «Телекомунікації» — придбано сучасне зв'язкове обладнання за рахунок підприємств та фірм. А на кафедрі телекомунікаційних систем та телебачення , де Василь Мартинович працює на посаді професора, за останні кілька років створено 4 лабораторії.

Він є заступником голови президії обласного товариства радіотехніки, електроніки та зв'язку.

Впродовж багатьох років був науковим керівником госпдоговірних науково-дослідних робіт. Нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР та дипломом другого ступеня ВДНГ УРСР.

Нагороджений почесною грамотою Вінницької обласної державної адміністрації і Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

У 2009 році за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців та плідну науково-педагогічну діяльність він нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України», а у 2012 році Василю Мартиновичу присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

У 2015 році проф. Кичака В.М. нагороджено Грамотою командування Повітряних сил Збройних сил України (ЗСУ) за активну життєву позицію, проявлений патріотизм та сприяння військовим частинам і підрозділам ЗСУ у виконанні поставлених завдань, а у 2016 році – ювілейним знаком-орденом «Велика Україна. 25 років Незалежності».

Молодший син Василя Мартиновича закінчив ВНТУ, Інститут радіотехніки, зв’язку та приладобудування.

– Старший у мене гуманітарного складу, а Володя вирішив, що спеціальність «телекомунікації» – це якраз те, що йому потрібно. Зараз зв’язок розвивається дуже інтенсивно, хоча порівняно із європейськими країнами ми відстали. Тому перспективи розвитку є, і нині це одна із тих галузей, які ефективно працюють і ще довго працюватимуть. Зв’язок потрібен скрізь, в будь-якій галузі, в будь-якій країні. Усе завмирає, якщо зв’язку немає.

У професора Кичака чудова спортивна форма. Спортом займався, коли навчався в інституті, мав другий розряд з гімнастики.

– Я переконаний, що фізична культура – це для здоров’я. А спорт почасти навіть шкодить здоров’ю. Володя теж спорт сприймає як засіб, а не самоціль.

Валентина Кичак — голова Ради та Президії Громадської організації «Вінницька обласна Рада жінок України», член Громадської Ради при Вінницькій обласній раді, член Громадської Ради при Вінницькій облдержадміністрації, заступник голови Комітету з соціально-гуманітарних питань, член ради Спілки жінок України — вручила Почесну грамоту Вінницької обласної держадміністрації та обласної Ради за поданням ГО «Асоціація бібліотек Вінниччини» за багаторічну сумлінну працю, вагомі трудові здобутки директору науково-технічної бібліотеки ВНТУ Тетяні Притуляк (2018 р.)

Дружина професора Кичака Валентина Андріївна теж дуже діяльна. Яким же чином їхній родині вдається бути такою успішною?

– Моя дружина теж з такої сім’ї, яка ні матеріально, ні якось інакше не могла нам сприяти. Тож, усе життя ми сподівались лише на власні сили. Звикли працювати. Це насамперед.

Василь Мартинович з дружиною Валентиною Андріївною на відпочинку в Карпатах

 

Публічна інформація

Недоступен ни однин перевод.

 

Детальніше...


Еконатурологія

Недоступен ни однин перевод.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Недоступен ни однин перевод.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Недоступен ни однин перевод.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Объявление Научно-методическая работа

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...