Винницкий национальный технический университет

[RU]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ПЕРЕМОЖНИЙ БУФЕРНИЙ КАСКАД

Недоступен ни однин перевод.

 

Професор Олексій Азаров і його аспірант Сергій Богомолов перемогли у Всеукраїнському конкурсі «Винахід-2011». Диплом і Кубок винахідники отримали на загальнодержавних урочистостях з нагоди святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності

 

 

 

«Винахід року» проводиться Державною службою інтелектуальної власності України задля популяризації винахідницької діяльності серед науково-технічної громадськості України, заохочення роботодавців до впровадження у виробництво результатів інтелектуальної праці. У 2011 році на конкурс подано 291 патент, зокрема 114 винаходів та 177 корисних моделей. Варто зазначити, що 173 патенти (60% від загального обсягу) подано вищими навчальними закладами України.

 

Це вперше за час проведення «Винаходу року» вчені нашого університету стали його переможцями.

 

Директор Інституту інформаційних технологій і комп’ютерної техніки нашого університету, завідувач кафедри обчислювальної техніки, доктор технічних наук, професор Олексій Азаров і його вихованець Сергій Богомолов подали на конкурс свій винахід «Буферний каскад».

 

— У ВНТУ розвивається оригінальний науковий напрям — розробка пристроїв перетворення форм інформації: з аналогової в цифрову і навпаки. Ці пристрої використовуються у різноманітних аналогово-цифрових системах. Приміром, в системах цифрових вимірювань, мобільному зв’язку, в телекомунікаціях, пристроях зв’язку комп’ютерів з об’єктами, в побутовій і в космічній техніці. Цей напрям широко використовується у сучасній електроніці. — Розповідає професор Азаров.

 

Пристрій «Буферний каскад» належить до імпульсної техніки і може бути використаний в аналогово-цифрових перетворювачах і цифрових вимірювальних приладах.

 

Він вирішує задачу створення буферного каскаду, в якому введені нові елементи та зв'язки між ними, що дозволяє підвищити точність роботи за рахунок вирівнювання коефіцієнтів підсилення по струму верхнього і нижнього ярусів підсилювальних каскадів, побудованих на транзисторах різної структури, а також підвищення лінійності за рахунок автоматизації процесу симетрування робочих точок по постійному струму підсилювальних каскадів. Це розширює галузь використання винаходу у різноманітних пристроях імпульсної та обчислювальної техніки, автоматики тощо.

 

Винахід забезпечує точність передачі сигналу на рівні 0,001–0,0015%, має низьку споживану потужність, надійність забезпечується стабільністю параметрів базового вузла пристрою в широкому діапазоні вхідного сигналу і змін навколишнього середовища. На відміну від закордонних аналогів, пристрій за винаходом може бути побудований як на дискретних, так і на мікро- і наноелектронному рівнях, завдяки використанню двотактного принципу дозволяє досягнути високої швидкості і точності обробки сигналів, точність зберігається у широкому діапазоні частот.

 

Переваги пристрою за винаходом досягаються без значних додаткових витрат та складних схемотехнічних рішень.

 

Низька вартість пристрою забезпечує ймовірність його широкого застосування.

 

Цей винахід Азарова і Богомолова не вперше здобуває таке високе поцінування. На VІІ Міжнародному салоні винаходів і нових технологій «Новий час», що проходив під егідою Міжнародної асоціації винахідницьких організацій (IFIA), єдиним від України асоційованим членом якої є наш Вінницький національний технічний університет, «Буферний каскад» отримав срібну медаль.

 

Професор Азаров має майже дві з половиною сотні винаходів. Він не лише учений високого рівня, але й справжній Учитель. Підготував 13 кандидатів наук. Зараз має 5 аспірантів, пошукувача. Через кілька місяців виходить на захист Сергій Богомолов.

 

До речі, Сергій, будучи аспірантом третього року навчання, уже має 102 винаходи:

 

— Мені надзвичайно пощастило з моїм науковим керівником. З Олексієм Дмитровичем зустрічаємось щотижня, аналізуємо напрацьоване. На перших курсах вчитись мені було важкувато, адже мій шкільний рівень підготовки був нижчий, аніж в однокурсників, що закінчили спеціалізовані вінницькі школи. Але мав ціль: не залишатись позаду. Взагалі у житті варт довгострокові цілі ставити перед собою і вперто їх досягати. — Розповідає Сергій. — Для того, хто має хист до точних наук — ВНТУ є найкращим вибором. У нашому університеті прискіплива увага до здібних студентів. Вам не дадуть загубитися чи розслабитися, просто змусять зреалізувати той потенціал, який маєте. В університеті комфортні умови для тих, хто хоче вчитися.

 

Окрім спільних теоретичних досягнень, професор Азаров і аспірант Богомолов мають розробки, які реалізовані в пристроях.

 

У науково-дослідному центрі «Аналогово-цифрові системи» розроблені системи, де реалізовуються їхні рішення, які підкріплені патентами. Це системи активного телерадіомовного моніторингу телевізійних каналів — і супутникових, і кабельних. Використовуються їхні розробки також у системах пошуку корисних копалин.

 

— Дуже люблю займатися науковою роботою. Ще в школі захопився радіотехнікою, робив радіопередавачі, приймачі, підсилювачі. В інституті (закінчив Таганрозький радіотехнічний) спеціальність «інформаційно-вимірювальна техніка», також займався науковою роботою. У 1977 році приїхав до Вінниці, написав кандидатську дисертацію, на початку 1995-го захистив докторську. Вважаю, до наукових досліджень слід активно залучати молодь. Вища школа — це в першу чергу наука. — Посміхається Олексій Дмитрович. — Наукою й живемо!

 

Публічна інформація

Недоступен ни однин перевод.

 

Детальніше...


Еконатурологія

Недоступен ни однин перевод.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Недоступен ни однин перевод.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Недоступен ни однин перевод.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Объявление Научно-методическая работа

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...