Прес-центр ВНТУ 03.02.2011, 23:53

У Новому університеті Лісабона вже стажувався аспірант Руслан Просоловський. Нині угода про співпрацю у сфері науки і освіти між нашими університетами продовжена.

Проректор з наукової роботи нашого університету, завідувач кафедри загальної фізики та фотоніки, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов та проректор з науково-педагогічної роботи з інтеграції навчання з виробництвом та міжнародної інтеграції, завідувач кафедри інтеграції навчання з виробництвом, професор Віктор Мізерний мали візит до столиці Португалії. Мета: виконання робіт в напрямку співробітництва між ВНТУ і UNIVERSIDADE NOVA DE LISBOA — Новим університетом Лісабона у сфері науки та освіти.

Представники Вінницького національного технічного університету уклали угоду на продовження співробітництва в напрямку наукової та освітянської діяльності з Новим університетом Лісабона, яку з португальського боку підписав ректор університету професор Фернандо Сантана, а з української – попередньо підписав ректор нашого університету, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко.
Вчені ВНТУ спілкувалися з деканом факультету науки та технологій Аделаідою Педро Жесус щодо залучення португальської молоді до навчання у нашому університеті, а також можливості обміну аспірантами та студентами. До речі, у минулому році на стажуванні у цьому університеті вже перебував аспірант кафедри загальної фізики та фотоніки Руслан Просоловський, який там проводив наукові дослідження.
Також Сергій Павлов та Віктор Мізерний взяли участь в обговоренні роботи в рамках отриманого ВНТУ гранту «NEOMEDITEC» з професором українського походження Нового університету Лісабона Валентиною Василенко.
Представники університету ознайомились з роботою технологічного парку університету «Madan Pargue», де мали зустріч з адміністратором технопарку професором Адольфом Штайгером, професорами Станіміром Валтчевим та Валентиною Василенко щодо співробітництва за програмою «Темпус» у 2011 році. Також професори Павлов і Мізерний налагодили дружні зв’язки, що сприятимуть  розвитку співпраці з вченими Департаменту фізики Факультету науки та технологій Нового Лісабонського Університету.
Насамкінець в останній день візиту для вінницьких гостей португальці зорганізували екскурсії історичними місцями Лісабона та околиць.