Винницкий национальный технический университет

[RU]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ВНТУ НАДАЄ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНУ ОСВІТУ

Недоступен ни однин перевод.

 

Аспірантка Юлія Самігулліна нещодавно повернулася з Португалії, де стажувалась у Madan Parque — одному з найкращих наукових парків світу

 

Здобувши позаторік кваліфікацію магістра менеджменту з корпоративного управління, я стала аспіранткою Вінницького національного технічного університету зі спеціальності «Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці». Тема моїх досліджень — моделі управління інвестиційною привабливістю підприємства. А першими науковими інтересами, ще з другого курсу, були дослідження стану та фінансування інноваційної діяльності, зокрема, і в Україні.

 

Дізнавшись про можливість стажування за кордоном у одному з найкращих наукових парків світу – «Madan Parque», який заснований факультетом науки і технологій Нового Лісабонського університету (FCT-UNL) і отримав нагороду «Третій найкращий бізнес-інкубатор світу-2011», вирішила спробувати свої сили. Витримала ряд конкурсних відборів. Потому Міністерство науки і освіти, молоді та спорту України видало наказ про відрядження мене на чотиримісячне стажування.

 

Навчаючись у ВНТУ, ми отримуємо багато знань, і дуже доречним є набути ще й практичний досвід. У «Madan Parque» я працювала під керівництвом директора бізнес-інкубатора Жозе Даміау. Курувала моє перебування в Португалії професор Нового Лісабонського університету Валентина Василенко. Пані Валентина закінчила фізичний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка, а зараз займається дослідженнями у галузі біомедичної фізики і є засновником університетського спін-оффу «NMT», розміщеного у науковому парку «Madan Parque». Саме вона допомагала мені адаптуватися до «португальського середовища».

 

У науковому парку я займалася дослідженням комерціалізації наукових розробок. В Україні така сфера лише починає свій розвиток, а тому є надзвичайно актуальною для досліджень. Отож, знання, отримані мною під час стажування, допоможуть не лише мені у написанні кандидатської дисертації, а й, сподіваюсь, сприятимуть розвитку цього напрямку в Україні. Зокрема, і на Вінниччині, адже це є одним з факторів конкурентоспроможності нашої продукції, а, отже, і економіки.

 

Я ознайомилася з бізнес-моделями провідних наукових парків, розглянула послуги, які вони надають високотехнологічним підприємствам, систему оцінювання інновацій у Португалії, бізнес-платформу для само-діагностування технологічно заснованих малих підприємств, сфери діяльності та галузі дослідження дослідних центрів факультету науки та технологій Нового Лісабонського університету, особливості комерціалізації наукових парків світу тощо.

 

У Португалії вчиться та проходить стажування молодь з різних країн світу. Мені дуже корисно і цікаво було поспілкуватись з людьми з інших країн, інших культур.

 

Португалія дуже гарна країна, має величезну кількість історичних пам’яток, а португальці – привітні люди, схильні з радістю допомагати один одному, тому панує атмосфера поваги та дружби. Усі студенти університету на досить високому рівні володіють англійською мовою, що не створює бар’єрів у спілкуванні. Минули часи, коли вільне володіння іноземною мовою було ознакою освіченості людини, перевагою у побудові кар’єри. Зараз знання іноземних мов є вже нагальною необхідністю, якщо прагнеш досягти успіху. І не має значення галузь діяльності. Чим більше мов знаєте, тим більше маєте переваг. Але володіння англійською мовою є обов’язковим, адже вона є універсальною мовою спілкування у світі.

 

Українці у Португалії є другою найбільшою діаспорою після бразильців. Тому українська культура має розвиток і в Португалії. 1 квітня я побувала на церемонії закладення основи для побудови пам’ятника Тарасу Шевченку. Опікувалися заходом Посольство України у Португалії та українська діаспора.

 

Португальські студенти надають великої уваги навчанню. Зайшовши, наприклад, о другій годині дня до бібліотеки, не знайдете жодного вільного місця. Деякі студенти читають наукову літературу, інші вже й опрацьовують її за бібліотечними комп’ютерами (їх там багато) чи за власними ноутбуками. Також у бібліотеці є міні-кімнати-секції, у яких студенти працюють групами, обговорюючи спільні наукові проблеми. Багато студентів навчаються аж до самісінького закриття бібліотеки о восьмій годині вечора. І це є однією із реальних сторін португальського студентського життя.

 

Висновок, який можна в котрий раз зробити: знання – це сила. І я вдячна нашому університету, що він надає усі можливості отримання сучасної, конкурентоспроможної на світовому рівні освіти та сприяє всебічному розвитку особистості. І ми повинні цінувати це!

 

Юлія САМІГУЛЛІНА,

аспірантка ВНТУ

 

Публічна інформація

Недоступен ни однин перевод.

 

Детальніше...


Еконатурологія

Недоступен ни однин перевод.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Недоступен ни однин перевод.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Недоступен ни однин перевод.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Объявление Научно-методическая работа

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...