Винницкий национальный технический университет

[RU]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Лучшее место где студенты могут отдохнуть в перерыве - это фонтан ...

 • Арка

  Арка - украшение второго корпуса университета

 • Культура

  Высокий уровень культуры наших студентов. Студенты танцуют, поют, играют на музыкальных инструментах ...

 • Cisco

  В нашем университете находятся Cisco и Microsoft Академии ...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, борьба, бокс, легкая атлетика, шахматы ...

 • Фонтан

  Лучшее место где студенты ...
 • Арка

  Арка - украшение второго корпуса ...
 • Культура

  Высокий уровень культуры наших студентов ...
 • Cisco

  В нашем университете находятся Cisco ...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ПРОФЕСОР РАЙМІ ОБИРАЄ ВІННИЦЮ

Недоступен ни однин перевод.

 

Доктор PhD знаменитого Дакарського університету Абдурахман Раймі ось уже 13 років поспіль щороку приїздить до Вінниці — у наш виш

 

— Вінницький технічний університет дуже успішно розвивається науково. Про інше не можу сказати, мені найбільше цікаво саме наука. Багато організовуєте престижних конференцій. — Професор Раймі і нині приїхав, аби взяти участь у XI міжнародній конференції «Контроль і управління в складних системах». Сенегальський вчений входив до міжнародного наукового комітету КУСС-2012. Це дуже важливі конференції, Сенегал фінансує ці мої поїздки. Дакарський університет вважає дуже потрібною мою участь у таких конференціях.

 

Коли в Дакарському університеті пропонують викладачам поїздки за кордон, а це може бути будь-яка країна: США, Франція, Велика Британія, пан Раймі завжди обирає Вінницю.

 

— Мені тут найцікавіше. Вінницю вважаю своїм рідним містом. Я тут жив 10 років. Закінчив Вінницький політех, факультет радіотехніки в 1987 році й одразу поступив в аспірантуру. Через три роки захистив дисертацію. Дуже приємно зустрічатись зі своїми викладачами. Вони такі чудові! Я їм так вдячний! Докторам технічних наук, професорам Володимиру Кожем’яці (він читав нам оптоелектроніку), Миколі Філінюку. Доценту Вадиму Рудику. Вони навчають і нинішніх студентів. Моя група була РТ-82. Вчитись було дуже цікаво і весело. Мої однокурсники тепер працюють в університеті — Сергій Марков, Юрій Ведміцький, Олександр Пастушенко. Ми бува зустрічаємось, згадуємо своє студентство. Це найкраща пора у житті!

 

Зараз професор Абдурахман Раймі викладає дисципліни з радіотехніки і телекомунікацій в Дакарському університеті. У його білосніжних корпусах, які височіють на березі Атлантичного океану, навчаються 75 тисяч студентів. У складі величезного сенегальського вишу факультети права, літератури, ісламу, економіки, тропічної медицини.

 

У час колонізації Дакар був столицею Західної Африки. Нині його університет є найпотужнішим у цій частині континенту. Багато президентів африканських країн навчались саме в Дакарі.

 

ВНТУ і Дакарський університет уже п’ять років мають договір про наукове співробітництво.

 

— Дуже цікава конференція відбувається у вас у травні, проводить професор Володимир Лужецький, він фахівець у сфері кодування інформації. Дуже хотілося б теж брати участь, але в той час в нашому Дакарському університеті дуже багато роботи — захисти, не можна залишити студентів і приїздити у Вінницю. Цього разу зі мною до Вінниці приїхав мій земляк Карім Конате, він теж PhD, теж навчався у політесі, він закінчив факультет обчислювальної техніки на рік пізніше за мене. Зараз ми працюємо з ним разом в одній лабораторії Дакарського університету.

 

Окрім французької, пан Раймі вільно володіє російською і англійською. Зараз вивчає іспанську.

 

— У нас така вимога щоб викладач університету обов’язково знав англійську, адже тоді його наукові праці цінитимуться. Статті в міжнародних журналах друкуватимуть. Викладачі нашого університету часто їздять у відрядження за кордон, адже працюють із багатьма науковими лабораторіями. Викладач повинен знати, що відбувається нового в науці. Викладач в Сенегалі має досить високу зарплату. Мало хто в нашій країні отримує більше, ніж викладач. Це зроблено для того, щоб науковці не покидали свою країну. Моя дружина теж викладач. Вона закінчила університет Дакара. А тепер викладає в коледжі англійську й іспанську мови.

 

Часто маючи відрядження в закордонні виші, сенегальський професор дійшов скептичного висновку:

 

— Студенти різних країн зовсім не відрізняються. Нині скрізь студенти не хочуть вчитися. Хоча мають усі можливості для навчання, значно більші, аніж наше покоління мало. Чому так — не знаю, не можу зрозуміти. У Франції теж так, я у Франції щороку буваю і добре знаю їхніх студентів. Але студенти нинішні водночас і дуже розумні. Насамперед там, де стосується грошей, — посміхається професор Раймі.

 

Але все ж розмову закінчуємо мажорно:

 

— Викладачі Вінницького політеху просто чудові! Приємно, що майже усі мої викладачі досі працюють, вчать студентів. Дуже добре знають свій предмет. Я переконаний, що наука в Україні на високому рівні. Я багато їжджу по світу, тому кажу це з досвіду, знаючи.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

Недоступен ни однин перевод.

 

Детальніше...


Еконатурологія

Недоступен ни однин перевод.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Недоступен ни однин перевод.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Недоступен ни однин перевод.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Объявление Научно-методическая работа

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...