Прес-центр ВНТУ 06.09.2013, 11:23

 

Юрій ЯРЕМЧУК, директор Центру інформаційних технологій і захисту інформації нашого університету, переміг в обласному конкурсі «Людина року» у номінації «Діяч науки».

 

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

 

 

 

 

22 серпня у приміщенні облдержадміністрації на урочистостях з нагоди Дня Незалежності України кандидат технічних наук, доцент Юрій Яремчук отримав Диплом переможця конкурсу і символічну статуетку. У заході взяли участь губернатор області Іван Мовчан, голова обласної ради Сергій Татусяк та міський голова Володимир Гройсман.

 

Таке високе поцінування молодого вченого цілком резонне.

 

Нині кожна державна структура Вінницької області (зокрема Вінницька обласна і міська ради, прокуратури, суди, податкові, казначейські та митні служби, фінансові управління та управління статистики, обласне управління надзвичайних ситуацій та пенсійний фонд, енергетичні установи регіону) оснащені системами захисту, які розробив Центр інформаційних технологій і захисту інформації ВНТУ. Центр створив і беззмінно очолює саме доцент Яремчук. Під його керівництвом тут працюють випускники нашого університету. Переважно спеціальності «управління інформаційною безпекою». Це 10 здобувачів і аспірантів Юрія Євгеновича, які активно проводять цікаві наукові дослідження, працюючи над кандидатськими дисертаціями. Нещодавно аспірант Яремчука Василь Карпінець блискуче захистився за спеціальністю «системи захисту інформації». Захист відбувався у «Львівській політехніці» і мав широкий розголос серед фахівців.

 

Аби убезпечити від стороннього доступу комп’ютер, а від зайвих вух кабінет посадовця, проводяться спецдослідження кожного комп’ютера та кімнати, які вимагають інноваційних рішень та оригінальних наукових впроваджень. Під час виконання робіт використовуються нові наукові розробки, прилади та застосування, створені науковцями та фахівцями Центру. Активність і нагальність цих робіт та розробок засвідчують наукові публікації. Лише за півроку доцент Юрій Яремчук видав 30 одноосібних статей у вітчизняних і закордонних фахових виданнях, окрім них ще 10 публікацій у співавторстві. Його праці охоче друкують престижні наукові журнали, які входять у науково-метричні бази Scopus, РІНЦ (Російський Індекс Наукового Цитування). А розробки жваво опробовуються на міжнародних наукових конференціях. Нещодавно Юрій Євгенович подав 11 одноосібних заявок на корисну модель і вже отримав позитивні рішення про видачу відповідних патентів. Також він видав два підручники та один посібник з грифом Міністерства освіти і науки України, нині ще один підручник готовий до подання.

 

Окрім усіх державних структур нашої області, які майже стовідсотково оснащені розробленою у ВНТУ системою захисту інформації, послуговуються нею ще 7 областей держави — Житомирська, Хмельницька, Черкаська, Тернопільська, Рівненська, Чернівецька і Кіровоградська.

 

Користуються послугами фахівців Центру інформаційних технологій і захисту інформації й ваговиті столичні структури — приміром, МОН України, Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка. Зараз Центр оснащує та впроваджує захист систем голосування Одеської міської й Ужгородської обласної рад, що забезпечує надійні перепони корисливій цікавості і втручанню сторонніх. На черзі ще 25 обласних і міських рад, котрі мають автоматизовані системи голосування.

 

Закономірно, що в університеті Центр нині тримає лідерство із госпдоговірної тематики. Цьогоріч вже виконуються роботи обсягом майже 300 тисяч гривень.

 

Насправді діяльність Центру інформаційних технологій і захисту інформації наскільки актуальна, настільки й багатогранна.

 

Тут вивчають низькочастотні випромінювання, які є надзвичайно шкідливими. Приміром, проведено дослідження і встановлено, що розрекламований нині і популярний електромобіль є небезпечним саме через такі випромінювання. Мають проблеми, хоча і в меншій мірі, і звичайні автівки.

 

Досліджують тут і радіонепрозорі тканини, виробництво яких нарешті належно налагоджується в Україні. Такі тканини використовуються саме для захисту приміщень від чужої цікавості.

 

Проводяться цікаві розробки генераторів захисту від витоку звукових сигналів, захисту від запису диктофоном.

 

Наукові дослідження також проводяться і стосовно ІТ-технологій, зокрема з віртуалізації, хмарних та кластерних технологій, мережевих інфраструктур. До речі, на базі Центру інформаційних технологій і захисту інформації створені і успішно працюють під керівництвом Юрія Яремчука ІТ академія Microsoft, Мережева академія Cisco, обчислювальний кластер, авторизовані міжнародні тестувальні центри Pearson VUE та Prometric.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ