Прес-центр ВНТУ 11.11.2013, 11:35

Сенсаційну перемогу у 24-у фіналі чемпіонату України із заочних шахів здобув майстер спорту з шахів, асистент кафедри телекомунікаційних систем і телебачення Вінницького національного технічного університету Віктор Стронський

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

Змагання з цього виду шахів тривали 1 рік і 10 місяців. Завершилися днями. Потрібно зазначити, що гра відбувалася з використанням веб-серверу міжнародної федерації заочних шахів ICCF. У фіналі брали участь 16 спортсменів – переможці півфіналів і призери минулорічного фіналу.

З 15 можливих очок 4 гравці набрали по 9 очок, а тому переможця визначали за додатковим показником – набраним коефіцієнтом. З коефіцієнтом 59,75, не програвши жодної партії, перше місце і звання чемпіона України із заочних шахів виборов Віктор Стронський.

У попередньому фіналі 23-го чемпіонату України Віктор Володимирович посів високе 4-е місце. Успіх додав йому бали для підвищення власного рейтингу, і нині Віктор Стронський входить до 30-ки найсильніших шахістів-заочників України (за рейтингом займає 26 позицію — http://ccfu.org.ua/).

Варто зазначити, що вперше представник Вінницької області став чемпіоном України із заочних шахів.

Раніше з інтервалом у 15 років вінницькі шахісти-заочники ставали призерами чемпіонатів України. Так у 1983 році бронзовим призером чемпіонату України став кандидат у майстри спорту Ян Глінчевський, а в 1998 році срібло чемпіонату України виборов майстер спорту України з шахів Анатолій Яворський. І знову рівно через 15 років перемогу на чемпіонаті України здобув викладач Вінницького національного технічного університету.

Підсумкову турнірну таблицю 24-го фіналу чемпіонату України можна знайти тут — http://www.iccf-webchess.com/EventCrossTable.aspx?id=27730.

Вітаємо нашого чемпіона!

Андрій СЕМЕНОВ,

кандидат технічних наук, доцент кафедри радіотехніки,

кандидат у майстри спорту з шахів