Винницкий национальный технический университет

[RU]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

НА ПРАКТИКУ ДО FORSCHUNGSZENTRUM JÜLICH GMBH ЇЗДИТИТИМУТЬ СТУДЕНТИ-ЕКОЛОГИ

Недоступен ни однин перевод.

 

Такої домовленості з Юліхським дослідницьким центром (Німеччина) досяг, перебуваючи там на стажуванні, професор Вінницького національного технічного університету Василь Петрук

 

Подробиці на сайті Міністерства освіти і науки України

 

 

 

Наукове містечко Юліх, котре відоме своїм унікальним дослідницьким центром, розташоване неподалік Кельна — у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія (Німеччина).

Основними науковими напрямками центру є фізика, хімія біологія і медицина. Дослідницький центр має один з найбільших суперкомп’ютерів світу. Співробітником центру є лауреат Нобелівської премії з фізики за 2007 рік Петер Грюнберг.

«Наша кафедра екології й екологічної безпеки співробітничає із Forschungszentrum Jülich уже понад 5 років. У Юліху працює багато моїх німецьких і українських колег, навіть друзів. Вони безліч разів допомагали мені на їхньому потужному і суперсучасному обладнанні проводити різноманітні спектрограми, хроматографи. А тепер запросили на стажування за свій же кошт», — розповідає директор ІнЕЕК — Інституту екології та екологічної кібернетики Вінницького національного технічного університету, завідувач кафедри екології й екологічної безпеки, доктор технічних наук, професор Василь Петрук.

Дослідницький центр Юліха за площею з третину Вінниці. Має близько 5 тисяч співробітників — головним чином 30-40 річних, і 15 потужних різнопрофільних науково-дослідних інститутів — від наноелектроніки до геосферних і стратосферних досліджень. Центр зокрема має три реактори, на яких вивчають різноманітні ядерні процеси.

«Я перебував в інституті математичного моделювання і аналізу. Саме цьому інституту належить найбільший у Європі і один з найбільших суперкомп’ютерів світу, який складається із 295 тисяч процесорів і займає площу розміром у півфутбольного поля. Цей комп’ютер допомагає моделювати різноманітні глобальні процеси — зміни клімату, метаболізми живих систем, космічні, ядерні явища. За роботою цієї супер-машини дозволяють спостерігати гостям центру лише через скло».

Професор Петрук мав змогу ознайомитись з роботою іще декількох інститутів.

«Стає сумно, коли бачиш таке дороге, сучасне і потужне обладнання, про яке нам в Україні навіть і мріяти несерйозно. Наш співвітчизник, вихованець Львівської політехніки Мирослав Зорій, нині директор Інституту радіоекологічних досліджень Юліха, зовсім недавно отримав мас-спектрометр за мільйон євро. Пан Мирослав запрошує студентів нашого ВНТУ до Юліха на стажування. Обіцяє, що радо опікуватиметься ними, допомагатиме й науковцям проводити дослідження і робити експерименти. Окрім того Юліх має грантовий центр, де можна виграти грант на стажування студентів, аспірантів чи викладачів. Для студентів нашого Інституту екології і екологічної кібернетики відкриваються дуже симпатичні перспективи. І я певен, що ми ними скористаємось. Тим паче, що маємо чимало студентів і викладачів, які вільно володіють англійською мовою. Я теж майже не послуговувався допомогою перекладача. До того ж це географічно дуже близько — літак з Жулян дістається Кельна за дві години».

До речі, професор Мирослав Зорій обіцяв приїхати до нас у ВНТУ, аби виступити перед студентами і викладачами університету.

Можливо, приїдуть на екологічний форум до ВНТУ і колишні викладачі кафедри екології і екологічної безпеки — тепер професори University of Toronto Едуард Звенигородський та Віктор Копецький, професор The University of Manchester Василь Кравець, котрий донедавна тривалий час працював в University of Oxford, а також Ігор Безверхий, який нині працює і мешкає у Франції.

Окрім відвідування центру німецькі колеги зорганізували професору Петруку цікаву культурну програму — подорожі не лише Німеччиною, а й Бельгією і Голландією.

«Вражає німецька акуратність. І німецькі дороги. Вони — ідеальні, просто до знущання над водієм, який їздить дорогами України. Ніде я не бачив навіть малюсінької ямочки, навіть путівці — й ті ідеальні. Акуратність і педантизм у всьому. Може у цьому і є секрет їхнього успіху?»

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

Недоступен ни однин перевод.

 

Детальніше...


Еконатурологія

Недоступен ни однин перевод.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Недоступен ни однин перевод.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Недоступен ни однин перевод.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Объявление Научно-методическая работа

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...