Винницкий национальный технический университет

[RU]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ПАРТНЕРСТВО ВНТУ І ВИШІВ ПНР АКТИВІЗУЮТЬ КУРСИ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

Недоступен ни однин перевод.

 

З початком квітня у Вінницькому національному технічному університеті стартують курси з вивчення польської мови. Вестиме їх голова Конфедерації поляків Поділля Ян Глінчевський — Заслужений діяч Польщі, почесний громадянин міста Кельце, яке є побратимом Вінниці

 

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

 

Це обумовлено нагальною життєвою необхідністю. Справа у тім, що ВНТУ має широку співпрацю з вишами Польської Народної Республіки.

 

Нині 20 студентів ВНТУ навчаються водночас і в Люблінській політехніці за програмою «Подвійний диплом». Налагоджене наукове і навчальне партнерство з Політехнікою Свєнтокшиською в Кельцах, Лодзинським технічним університетом, іншими вишами Польської Народної Республіки.

 

Студенти за програмою «Подвійний диплом» навчаються англійською і польською мовами. Перед початком навчання проходять у тамтешньому виші тестування на знання польської. Якщо рівень є недостатнім, студентам пропонуються ущільнені тритижневі мовні курси. Потому за бажанням уже в процесі фахової підготовки можна відвідувати ще й додаткові заняття з польської.

 

Особливих труднощів з польською мовою у юних вінничан не виникає. Хоча стверджують, що польська належить до однієї з восьми найскладніших мов світу, тим, хто володіє українською, вода дається легко.

 

Та усе ж координатор програм академічної мобільності у ВНТУ, начальник навчального відділу ВНТУ, професор кафедри комп'ютерних наук Тамара САВЧУК перейнялася ідеєю популяризації польської мови у виші. Адже знання мови неабияк розширить і пожвавить не лише обмін студентами, а й наукову співпрацю між ВНТУ і польськими вишами.

 

Будучи проінформованим про партнерство ВНТУ і польських університетів, а також про зацікавленість Польщею у виші, Генеральний консул ПНР у Вінниці Кшиштоф Свідерек запропонував створити у Вінницькому техуніверситеті Центр польської культури. І в рамках цього проекту передбачені курси польської мови. Та через напружену політичну ситуацію в Україні відтермінувалося волонтерське викладання польської мови на невизначений час.

 

Тож, професор Савчук досягла домовленості з головою Конфедерації поляків Поділля Яном Глінчевський щодо організації мовних курсів.

 

Свого часу пан Ян Глінчевський працював на кафедрі ТОЕ (нині це кафедра теоретичної електротехніки та електричних вимірювань) нашого вишу.

 

Нині ж він у Раді міста Кельце входить до комітету, що орієнтований на розвиток партнерства зі східними державами, зокрема й Україною.

 

Адміністративний центр Свентокшиського воєводства місто Кельце зголосилося фінансово підтримати студентів Вінницького національного технічного університету, які виявлять бажання паралельно навчатись за програмою «Подвійний диплом» у Politechnika Świętokrzyska w Kielcach. Цю ідею радо підтримує пан Глінчевський і усіляко сприяє реалізації проекту.

 

На мовне навчання запросили студентів, які виявили бажання паралельно з українським здобувати і польський диплом. А також викладачів, котрі мають ініціативи щодо наукової співпраці з польськими вишами, згодні читати там лекції польською мовою щодо власних авторських наукових наробок.

 

Уже є домовленості щодо захисту наукових робіт на здобуття ученого ступеня на міжнародному рівні —  свентокшиських політехніків у спецрадах ВНТУ і вінницьких у Кельцах.

 

Польські науковці відзначають високий рівень теоретичної підготовки як студентів ВНТУ, так і науковців. У поєднанні з ґрунтовною практичною підготовкою, яку надають польські виші, це забезпечить бажаний результат.

 

Нині у Politechnika Świętokrzyska впроваджена програма Erasmus Mundus. Це програма студентського обміну, створена Європейським Союзом з метою підвищення мобільності європейських студентів і підвищення якості вищої освіти за рахунок фінансування академічної кооперації між Європою і рештою світу.

 

«ВНТУ пропонують приєднатися до цієї програми. Ініціюють спільні наукові дослідження, співдію між кафедрами наших вишів. Запрошують викладачів ВНТУ підвищувати кваліфікацію у Свєнтокшиській політехніці, а студентів на практику. Викладачі ВНТУ, котрі знають польську чи англійську, можуть викладати у Politechnika Świętokrzyska», — резюмує професор Тамара Савчук.

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

Недоступен ни однин перевод.

 

Детальніше...


Еконатурологія

Недоступен ни однин перевод.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Недоступен ни однин перевод.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Недоступен ни однин перевод.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Объявление Научно-методическая работа

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...