Прес-центр ВНТУ 11.04.2014, 13:44

 

У Вінницькому національному технічному університеті відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямком «Інформатика та кібернетика»

 

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

 

 

Загалом на конкурс надійшло 129 робіт з 58 ВНЗ держави. Високофахова конкурсна комісія, до складу якої увійшли лише доктори технічних наук, професори і досвідчені кандидати технічних наук, доценти, прискіпливо і неупереджено вивчила доробки конкурсантів.

 

До другого — вирішального етапу інтелектуальних наукових змагань, комісією відібрано лише 40 робіт із 27ВНЗ. Їхніх авторів разом з науковими керівниками й запросили до ВНТУ на очний тур конкурсу, де перед журі і своїми юними колегами вони самі доводили наукову доцільність і досконалість своїх проектів.

 

Географія учасників традиційно широка — від Луганська до Львова, однак нині не приїхали на конкурс ряд запрошених студентів із південних та східних регіонів.

 

 

Конференція проходила у двох секціях – «інформатика» і «кібернетика. Тематика робіт стосувалась досить широкого і актуального проблематичного спектру — оцінка якості програмного забезпечення; інтелектуальна система для діагностування різних форм раку; розробка мобільного прикладання для пошуку загублених предметів; програмний комплекс для перевірки знань засобами С++ Builder; візуалізація звукових сигналів в задачах корегування мови людей з вадами слуху тощо.

 

Усі учасники представляли доповідь у вигляді презентації із використанням мультимедійного проектора. Далі вони відповідали на запитання членів журі конкурсу, захищаючи під час дискусії основні положення своєї наукової роботи та демонструючи вміння відстоювати власну точку зору.

 

Цьогоріч вперше одна з доповідей, зокрема з Кіровоградського державного педагогічного університету, виголошувалась через Інтернет. Аналогічно планувалась доповідь із Севастополя, однак в останній момент із Криму, на жаль, не вийшли на зв'язок.

 

Дипломом I ступеня вибороли:

 

Віталій Заволока, Вікторія Ляшук, Микола Димченко, Сергій Грицаков (Кременчуцький національний університет імені М. Остроградського);

 

Діана Семенченко (Одеський національний політехнічний університет);

 

Ірина Ленцик, Юлія Гордієвич (Тернопільський національний економічний університет);

 

Владислав Гавриленко (Херсонський національний технічний університет);

 

Юлія Зозуля (Дніпропетровський національний університет імені О. Гончара).

 

Також серед призерів є вихованці Вінницького національного технічного університету; Донбаської державної машинобудівної академії; ДВНЗ «Українська академія банківської справи Національного банку України»; Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського; Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського (ХАІ); Сумського державного університету; Тернопільського національного економічного університету; Харківського національного університету радіоелектроніки і також Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка; Криворізького національного університету; Луганського національного університету ім. Т. Шевченка; Луцького національного технічного університету; Національного університету цивільного захисту України; Полтавської державної аграрної академії; Харківського інституту банківської справи Університету банківської справи Національного банку України.

 

Студенти Вінницького національного технічного університету здобули один диплом IІ ступеня (Олександр Пальчук) та два дипломи ІІІ ступеня (Володимир Яремчук та Євгеній Титарчук).

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Фоторепортаж Сергія Маркова