Прес-центр ВНТУ 10.06.2014, 09:12

Павло Мазур, першокурсник Інститут машинобудування та транспорту (група 2ІМ-13б), здобув четверте місце у змаганнях ІІІ Кубка Євразії завіамодельного спорту (кордові моделі), який водночас є етапом Кубка світу

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

YouTube Yak 55m - 3d flight

 

Таких значущих досягнень у спортивній кар’єрі хлопця уже чимало. Павло Мазур — кандидат у майстри спорту з повітряного бою. Є чемпіоном України 2012 року. Виборов абсолютне перше місце на Кубку світу і є володарем Кубку Євразії 2013 року.

Нинішній успіх додав балів до рейтингу спортсмена як володаря Кубка світу.

Павло виступав в класі F2D — це моделі повітряного бою.

«В моєму класі моделей літали 63 пілоти з України, Росії, Литви, Латвії, Великої Британії, Угорщини, Молдови, Німеччини та Польщі. У змаганнях класу F2D ціль — «зрубати» стрічку суперника своїм літаком. Але зробити це дуже непросто, адже на таких турнірах виступають досвідчені спортсмени — головним чином кандидати в майстри спорту, котрі літають, як справжні аси», — розповідає Павло.

В авіамодельному спорті величезною популярністю користуються саме кордові моделі літаків. Вони управляються за допомогою сталевих ниток — корд. Пілот, діючи ними на засоби управління моделі, змушує її літати горизонтально або виконувати різні еволюції в межах півсфери над землею, радіусом якої є довжина корди. Такі моделі, зазвичай, оснащуються двигунами внутрішнього згоряння. Змагання і тренування найзручніше проводити на аеродромах.

Павло авіамодельним спортом захопився ще у дитинстві, будучи третьокласником. Спортивний вишкіл отримував у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва. Нині є знаним і авторитетним серед українських спортсменів, має чимало друзів і за кордоном. Часто отримує від них запрошення тренуватись разом.

Нині Павло навчається на кафедрі ТАМ — технології автоматизації машинобудування за спеціальністю «інженерна механіка».

«Мій клас — F2D у кордових та F3M у радіомоделях. Займаюсь саме ними, бо це — адреналін!» — каже Павло.

F3M — це велика авіамодель, яка під час польоту маневрує під аеродинамічним впливом рульових поверхонь, якими радіосигналами керує пілот.

Що ж таке авіамодельний спорт?

Сухий теоретик почне пояснювати, що це технічний вид спорту, де учасники змагаються у конструюванні та виготовленні моделей літальних апаратів та в керуванні ними при польотах на швидкість, дальність, тривалість польоту та у виконанні фігур вищого пілотажу.

Павло відповідає ємкіше: «Авіамодельний спорт — це життя, поєднане з небом!»

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ