Прес-центр ВНТУ 06.05.2011, 15:49
[if gte mso 9]>Normal0MicrosoftInternetExplorer4Унікальні розробки учених нашого університету, які дають змогу ощадно використовувати енегію, реалізуються у ВНТУ студентами

28 квітня на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка під головуванням першого заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми відбувся семінар-нарада керівників вищих навчальних закладів з обміну досвідом ефективного і економічного енергоспоживання (детальна інформація на сайті - www.mon.gov.ua)

За результатами семінар-наради прийняті рішення щодо спрямування зусиль вищих навчальних закладів на термомодернізацію будівель і споруд ВНЗ; впровадження нових енергозберігаючих технологій; проведення модернізації будівель навчальних корпусів і гуртожитків з метою переведення їх на використання відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива; удосконалення системи енергоменеджменту і енергоаудиту в навчальних закладах, з метою контролю і управління витратами теплоти, електричної енергії і води, а також продовження роботи з підвищення ефективності наукових розробок у галузі енергозбереження, впровадження результатів наукових розробок у практичній діяльності й виконання досліджень з оцінки існуючого потенціалу в спорудах і будівлях вищих навчальних закладів.

Також вирішено організувати роботу щодо включення заходів із енергозбереження, що розроблені вищими навчальними закладами, до затверджених регіональних програм енергозбереження.

Участь у цьому заході взяли ректор ВНТУ, професор Володимир Грабко та проректор з науково-педагогічної роботи з матеріально-технічного забезпечення навчального та наукового процесу Василь Ковальчук.

Наш університет активно працює у цьому напрямку. ВНТУ ще у 90-ті роки забезпечив стовідсотковий приладовий облік енергоспоживання, що суттєво зменшило витрати на комунальні послуги. Після 2000 року за рахунок реалізації організаційно-технічних заходів з енергозбереження (в основному маловитратних) зменшив споживання тепла, води, газу більше, ніж на 30 %, тобто практично використав потенціал маловитратних заходів з енергозбереження.

Серед проектів, що реалізуються в рамках Програми з енергозбереження ВНТУ, значна кількість тих, що базуються на розробках вчених університету та реалізуються силами фахівців університету із широким залученням студентів в рамках інтеграції навчання з виробництвом:

· Термомодернізація об’єктів університету на основі енергоаудиту та енергопаспортизації;

· Автоматизована система обліку, планування та управління енергоресурсоспоживанням (автор – проф.. Сергій Злепко);

· Енергозберігаюча автоматична освітлювальна система із застосуванням світлодіодних матриць (автори – професори Сергій Павлов і Володимир Кожем’яко), реалізується навчально-виробничим центром університету «Інноваційні технології»;

· Електронний баласт для люмінесцентних ламп з акустичним управлінням (автор – доц. Олександр Шеремета) реалізується навчально-виробничим центром університету «Інноваційні технології»;

· Заміна вікон на енергоефективні, реалізується навчально-виробничим центром університету «Спеціальні технології».

Отож, робота з енергозбереження у ВНТУ базується головним чином на використанні університетського навчально-науково-виробничого потенціалу.