Прес-центр ВНТУ 17.05.2015, 19:46

 

15 травня у ВНТУ відбувся міжнародний круглий стіл «Децентралізація в Україні: партнерство влади та громадськості». На сайті вишу проходила он-лайн трансляція форуму


Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

 

Напередодні Дня Європи зорганізували круглий стіл Вінницька обласна рада, обласна державна адміністрація, Вінницька обласна асоціація органів місцевого самоврядування, ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина», Єврорегіон «Дністер», Представництво Ради Європи в Україні.

 

З вітальним словом до учасників звернувся ректор Вінницького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко, а також очільники області.

 

У засіданні круглого столу взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску, секретар Свєнтокшиського воєводства Республіки Польща Бернард Антос, вуйт гміни Сухи Ляс Познанського повіту Великопольського воєводства Республіки Польща Гжегож Войтера, директор департаменту міжнародного співробітництва Фолкуніверситету з міста Упсала (Королівство Швеція) Алі Рашиді, експерт Швейцарського корпусу експертів “SISW GONTANT” Франц Сталдер, начальник фінансового управління Окницької районної ради Республіки Молдова Костянтин Гудима, голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола Фурсенко, депутати Вінницької обласної Ради, керівники районних, міських, сільських та селищних рад області, очільники громадських організацій.

 

Зокрема директор департаменту міжнародного співробітництва Фолкуніверситету з міста Упсала Алі Рашиді охарактеризував роль професійної освіти в регіональному розвитку на прикладі Швеції. Він зазначив, що Швеція зацікавлена у вкладенні фінансових інвестицій в реформування освіти в Україні на регіональному рівні та висловив сподівання, що такий пілотний проект можна було б розпочати на Вінниччині.

 

Учасники круглого столу «Децентралізація в Україні: партнерство влади та громадськості» ухвалили Резолюцію, яку направлять до Президента України, Кабінету Міністрів і Верховної Ради України.

 

Ключові пункти вимог до Києва: проведення комплексної децентралізації влади в Україні; передача переважної частини повноважень на місця; ліквідація місцевих державних адміністрацій; закріплення за місцевими бюджетами не менше 50% загальнодержавних податків.

 

Науково-технічна бібліотека університету долучилася до заходу виставкою «Наукові надбання вчених університету», на якій були представлені роботи викладачів та науковців ВНТУ. Учасники заходу з цікавістю переглядали підручники, монографії, а особливу увагу виявили до біобібліографічних покажчиків вчених нашого вишу, створених бібліотекою.


Фотосесія Сергія Маркова «Децентралізація в Україні: партнерство влади та громадськості»

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ