Винницкий национальный технический университет

[RU]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

ГЕНДЕРНИЙ МЕЙНСТРИМІНГ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ

Недоступен ни однин перевод.

 

Всеукраїнською мережею осередків гендерної освіти ВНЗ розпочато реалізацію проекту «Гендерний мейнстримінг у вищих навчальних закладах України»

 


 

alt

 

Науково-освітній ґендерний центр Вінницького національного технічного університету долучився до проекту, що підтриманий посольством Фінляндії в Україні. Проект реалізує проведення ґендерного аудиту у вищих навчальних закладах. У проекті беруть участь 15 ВНЗ з 10-ти регіонів України. Акцію ініційовано Сумським державним університетом, з яким ВНТУ уклав угоду про співпрацю.

 

Головна мета проекту — сприяти досягненню гендерної рівності та реалізації гендерночутливих підходів в українських ВНЗ. Очікується, що поширення практики проведення гендерного аудиту приверне увагу до питання гендерної рівності в університетах та буде мотивувати адміністрацію до реалізації політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, яка дозволяє повноцінно самореалізуватись кожній особистості у ВНЗ, незалежно від статі.

 

Актуальність проекту визначена тим, що, незважаючи на державні програми щодо забезпечення гендерної рівності, в Україні спостерігається дефіцит ініціатив, які реально тому сприяють. Має місце нестача практичних інструментів, які б допомагали виявити слабкі сторони у досягненні рівності жінок і чоловіків безпосередньо в навчальному колективі та, відповідно, ускладнюється перспектива виправлення ситуації на краще. Існує потреба окреслення власної гендерної політики кожним окремим ВНЗ. Водночас, демократичне середовище університетів апріорі передбачає більшу відкритість до впровадження будь-яких прогресивних підходів, у тому числі – у сфері рівності жінок і чоловіків. Більше того, сьогоднішні студенти, які вчаться у гендерночутливому закладі, завтра зможуть імплементувати підходи гендерної рівності на своїх робочих місцях.

 

Від реалізації проекту в цілому та проведення процедури гендерного аудиту матимуть переваги не лише співробітники та студенти ВНЗ, а й адміністрація. Тому що якість роботи та навчання у гендерночутливому університеті, як доводить практика, значно покращується. У свою чергу суспільство, у якому чоловіки і жінки мають рівні шанси у навчанні, науковій діяльності та у сфері прийняття рішень, розвивається успішно.

 

В мережі осередків гендерної освіти робота з проведення гендерного аудиту – це справа, яка розпочалась вже понад рік тому. Впродовж цього часу у партнерстві з представництвом фонду імені Фрідріха Еберта в Україні було розроблено та апробовано методику гендерного аудиту у ВНЗ. Наразі йдеться про системну та масштабну діяльність, результати якої буде представлено на всеукраїнському рівні за участі широкого кола зацікавлених інституцій. Науково-освітній ґендерний центр ВНТУ бере активну участь у проведенні ґендерного аудиту.

 

ВНЗ-учасники проекту:

-Вінницький національний технічний університет

- Сумський державний університет

- Запорізький національний університет

- Луцький педагогічний коледж

- Луцький національний технічний університет

- Харківський національний університет радіоелектроніки

- Харківський національний педагогічний університет ім. Г.Сковороди

- Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

- Тернопільський національний педагогічний університет ім. В.Гнатюка

- Київський національний університет ім. Т.Шевченка

- Національний університет «Острозька академія»

- Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія

- Глухівський національний педагогічний університет ім. О.Довженка

- Національний гірничий університет

- Національний університет «Львівська політехніка»

 

Довідка. Процедура гендерного аудиту є інструментом і процесом, який базується на методології організації навчання в дусі гендерної чутливості як на індивідуальному рівні, так і на рівні адміністрації установи. Гендерний аудит за суттю є «соціальним аудитом», і належить до категорії «перевірок якості», що відрізняє його від традиційних «фінансових аудитів». Аудит створює передумови для ідентифікації ключових прогалин і проблем, рекомендує шляхи їх розв’язання, пропонуючи можливі поліпшення і нововведення. Гендерний аудит є можливістю продемонструвати кращі практики з досягнення гендерної рівності. Гендерний аудит підвищує колективний потенціал організації і дає можливість визначити сильні і слабкі сторони в просуванні гендерної рівності. Він контролює і оцінює прогрес, досягнутий в гендерній проблематиці, допомагає організувати ініціативи, спрямовані на досягнення гендерної рівності, реалізує навчання колективу з гендерних питань через роботу у команді та обмін інформацією. Важливим складником гендерного аудиту є розробка рекомендацій за його результатами, які відповідають специфіці втілення гендерних підходів в університетському середовищі.

 

Ірина ГОЛОВАШЕНКО,
кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії,
директор Науково-освітнього ґендерного центру ВНТУ

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ

 

Публічна інформація

Недоступен ни однин перевод.

 

Детальніше...


Еконатурологія

Недоступен ни однин перевод.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Недоступен ни однин перевод.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Недоступен ни однин перевод.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Объявление Научно-методическая работа

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...