Прес-центр ВНТУ 13.10.2015, 12:32

 

Нову модель безпілотного літального апарату розробили фахівці Вінницького національного технічного університету та конструкторського бюро «ДеВіРо» з Дніпропетровська

 

Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України

 

Днями на злітній смузі аеропорту «Вінниця» син Президента України і депутат Верховної Ради Олексій Порошенко зустрівся із бійцями 8-го полку спеціального призначення Збройних сил України і передав їм нову модель БПЛА.

 

Безпілотник призначений для охорони кордонів та для створення точних топографічних карт з прив’язкою до координаті. Він безшумний, інформацію передає в закодованому вигляді, і є невловимим для ворожих радарів.

 

Разом із безпілотником спецназівці отримали й програмно-апаратний комплекс для дистанційного керування, отримання і обробки інформації з БПЛА «Лелека-100». Вартість переданого військовим обладнання склала 8 тисяч доларів США.

 

У Вінниці працюють над тим, щоб розроблені безпілотники, сертифікувати і в майбутньому пустити в серійне виробництво, адже це набагато дешевше, ніж закупляти їх за кордоном. Окрім того, у ВНТУ є програмісти, які розробляють якісне програмне забезпечення для крилатих розвідників.