Прес-центр ВНТУ 29.12.2015, 11:48

 

Учора 28 грудня науковці Вінницького національного технічного університету вручили високотехнологічний новорічний подарунок воїнам, які захищають Україну в зоні АТО


Подробиці на сайті міністерства освіти і науки України


Освітній портал ПедПРЕСА

 

 

 

 

БАК — безпілотно-авіаційний комплекс, до якого входять два літаки та спеціально оснащений автомобіль, без перебільшення є унікальним. Адже власне дрон є цілковитим роботом, не потребує радіоуправління і не випромінює жодних радіосигналів. Працює «мовчки», отож, на висоті 200-300 метрів його непомітно і майже неможливо виявити. Може працювати годину на відстані 15 кілометрів при швидкості вітру до 12 метрів на секунду і температурі повітря до мінус 20 градусів. Безпілотник дозволяє крім видимого діапазону використовувати тепловізійну зйомку та покривати за один виліт смугу шириною до 280 метрів.

 

Бійці, які працюватимуть з цим крилатим і розумним розвідником, усі мають вищу технічну освіту, тому освоїти тонкощі керування для них було не дуже складно. Разом з бойовим безпілотником воїни отримали і навчальний дрон, з допомогою якого постійно відшліфовуватимуть свої вміння.

 

Військові 59-тої мотопіхотної бригади дуже вдячні «Небесній долині» — навчально-науковому Центру розробки радіотехнічних комплексів, систем та приладів ВНТУ, де майже півтора року самовіддано працювали над створенням цього безпілотного літального апарату.

 

«За півтора року наша бригада втратила 26 осіб і близько сотні отримали поранення. Безпілотник — це наші очі», — каже заступник начальника штабу 59-ї окремої мотопіхотної бригади майор Богус.


 

Кандидат технічних наук, доцент Леонід Коваль, директор центру «Небесна долина», зауважив, що вінницька модель безпілотника на порядок дешевша за іноземні аналоги, водночас дещо простіша в експлуатації та обслуговуванні.


БАК має пройти випробовування на полігоні на Чернігівщині, а уже потім захищатиме Україну у зоні АТО.


 

«Цей проект виник ще півтори року тому. Якщо державні випробовування пройдуть успішно, йтиме мова про серійне виробництво на нашому Вінницькому авіаційному заводі», — повідомив голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій.


Голова обласної Ради Анатолій Олійник додав: «Приємно, що конструктори та програмісти Вінницького національного технічного університету показали найвищий «пілотаж», створивши такий високотехнологічний комплекс, і за це їм величезна вдячність!»

 

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ


Фоторепортаж Сергія Маркова