Прес-центр ВНТУ 04.02.2016, 16:43

 

Інститут ЕБМД готує фахівців за двома спеціальностями

«Екологія» та «Системний аналіз»

Для вступу слід подати результати ЗНО

- українська мова та література;

- біологія;

- математика, або географія, або хімія

 

 

 

Спеціальність «Екологія»

 

Підготовка фахівців-екологів здійснюється випусковою кафедрою екології та екологічної безпеки. Після 4 років навчання студенти-екологи здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра з кваліфікацією організатор природокористування. На базі бакалаврату студенти можуть навчатися у магістратурі за спеціальністю «Екологія» (кваліфікація еколог, викладач вищого навчального закладу) або у магістратурі за спеціальністю «Технології захисту навколишнього середовища» (кваліфікація – інженер з техногенно-екологічної безпеки).

 

Фахівці-екологи працюють на посадах:

 • Еколог, інспектор з охорони природи
 • Інспектор з використання водних ресурсів та охорони земель
 • Фахівець садово-паркового господарства
 • Фахівець-еколог в сільському, лісовому, водному господарствах та з природно-заповідної справи
 • Консультант в апараті органів державної влади, виконкому
 • Інспектор державний з технологічного та екологічного нагляду
 • Організатор природокористування
 • Інспектор державний з охорони природно-заповідного фонду
 • Інженер з техногенно-екологічної безпеки.
 • Фахівець екологічного та радіологічного контролю на митній території
 • Викладач вищого навчального закладу.

 

Працевлаштування

Серед випускників є головні спеціалісти Міністерства екології та природних ресурсів України, Департаментів екології та природних ресурсів облдержадміністрацій та Держекоінспекцій, провідні спеціалісти Вінницької облдержадміністрації та природоохоронних установ Вінницької області, Басейнового управління водними ресурсами річки Південний Буг, підприємств та консалтингових фірм, які виконують міжнародні проекти екологічного спрямування, розробляють документи для отримання дозволів на природокористування та ін.

 

Діє аспірантура за спеціальністю «Екологічна безпека».

 

Магістранти-екологи мають можливість отримати освіту у Республіці Польща за програмою «Подвійний диплом».

 

Після закінчення ВНТУ за цією спеціальністю випускникам гарантоване престижне працевлаштування, де їх очікує надзвичайно цікава робота у неповторному світі Природи, благородна діяльність по збереженню довкілля і природних багатств Батьківщини. Для Вас відкриваються можливості працевлаштування у проектних організаціях та сучасних лабораторіях оцінювання якості навколишнього середовища (ISO 9000, ISO 14000), науково-дослідних інститутах, вищих навчальних закладах, державних і приватних підприємствах з достойною оплатою праці.

 

 

Спеціальність «СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ»

Запрошуємо до вступу на нову спеціальність 124 – «Системний аналіз» галузі 12 – «Інформаційні технології», яку у Вінницькій області готує тільки наш університет. Системні аналітики, у т.ч. бізнес-аналітики, системні архітектори, бізнес-архітектори, консультант-аналітики, фахівці з консолідування інформації, виконують провідні ролі у підприємствах та установах і входять до ТОП-списку найбільш високо оплачуваних фахівців ІТ-сектору. Їх основною задачею є забезпечення взаємодії із замовником та виконавцями, розроблення концепції інформаційної системи, технічного завдання на неї, проектування та оптимізація архітектури, координування усіх робіт зі створення систем, їх тестування та впровадження. У підприємствах та установах будь-якого, а не тільки ІТ-сектору, системні аналітики здійснюють консультування керівників з широкого кола питань у сфері фінансової, комерційної, технологічної, технічної, експертної діяльності. Вони виконують аналіз ринку, створення та ведення CRM-систем, оптимізацію на їх основі маркетингу продажів, обслуговування клієнтів тощо, виконують фінансовий, асортиментний, геомаркетинговий аналіз та ін. Для цього треба знати сучасні технології обробки та аналізу інформації, створення програмних продуктів та інформаційних систем, у т.ч. систем E-GOV, працювати з веб-сервісами тощо. За основу було взято навчальний план НТУУ «КПІ». У ВНТУ є своя потужна наукова школа з розробки моделей процесів та систем автоматичного та автоматизованого керування ними, на випусковій кафедрі http://mmss.vntu.edu.ua/ працюють відомі в ІТ-сфері як в Україні, так і за кордоном вчені, що є й експертами проектів ООН, ЄС та ОБСЄ. У кожній області України ними впроваджено та використовується по декілька різних інформаційних систем.

 

 

Додаткову інформацію також можете отримати за адресою:

Вінницький національний технічний університет, Інститут екологічної безпеки та моніторингу довкілля, вул. Хмельницьке шосе, 95, 7 корпус, тел. (0432)59-84-43,

та на сайтах: http://ineek.vntu.edu.ua , http://eeb.vntu.edu.ua