Винницкий национальный технический университет

[RU]
[UA][RU][EN]
 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти можуть відпочити на перерві - це фонтан...

 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу університету

 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів. Студенти танцюють, співають, грають на музичних інструментах...

 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco і Microsoft Академії...

 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба, бокс, легка атлетика, шахи...

 • Фонтан

  Найкраще місце де студенти...
 • Арка

  Арка - прикраса другого корпусу...
 • Культура

  Високий рівень культури наших студентів...
 • Cisco

  У нашому університеті знаходяться Cisco...
 • Спорт

  Футбол, волейбол, баскетбол, боротьба...

Голосування

Як вам новий сайт?
 

GOOGLE HASH CODE - 2016

Недоступен ни однин перевод.

 

Перші спільні змагання з програмування серед студентів і профі Вінниці

 


 

11 лютого паризький офіс Google вперше провів міжнародну командну першість з програмування Нash Code ( https://hashcode.withgoogle.com/overview.html )для професіоналів і студентів Європи, Африки і Середнього сходу. Понад 17 тисяч учасників у складі близько 5 тис. команд зібралися на більш, ніж 360 майданчиках у півфіналі цих змагань, щоб помірятись силами у боротьбі за путівку до чарівного весняного Парижа, де 19 березня відбудеться фінальний раунд Нash Code.

 

У змаганнях брали участь команди з 2 - 4 осіб, які мали за чотири години розв’язати одну задачу. Саме ця задача і є головною «родзинкою» Нash Code, оскільки вона є реальною задачею одного з ключових проектів, виконуваних Google. Задача є NP-повною і не має оптимального алгоритму для свого розв’язання, отож, учасники мали знайти найкраще рішення за допомогою евристик та інших методів штучного інтелекту і продемонструвати неабияку злагодженість командної роботи.

 

Наприклад, торік у фіналі необхідно було на основі світової мапи потоків повітря на різних висотах визначити таке керування висотою дрейфуючих стратостатів з LTE-передавачами, яке б забезпечило покриття максимальної площі Землі сервісами Інтернет.

 

Цьогоріч задача полягала у розробці системи управління масовою доставкою товарів дронами між гуртовими складами, магазинами та покупцями.

 

Спільна участь професіоналів і студентів створила нагоду виявити найсильніших професіоналів міста, оцінити відносний рівень підготовки найсильніших студентів, спонукати зацікавленість студентів у розв’язанні практичних задач, розширити й укріпити особисті зв’язки у програмістській спільноті.

 

Саме дві останні причини і спонукали студента магістратури Олександра Стафієвського, голову студентського клубу «IT-Community» кафедри комп’ютерних наук, взятись за організацію змагань. Бо ж головною задачею студентського клубу є надання можливості студентам набратись практичних навичок створення великих програмних проектів, теми яких планується визначати у співпраці з Вінницькою міською радою, а до технічного керівництва залучати професійних програмістів, а саме – колишніх випускників кафедри.

 

Отож, ідею проведення Google Нash Code активно підтримали не тільки викладачі кафедри і ректорат університету, але й департамент інформаційних технологій Вінницької міської ради, керований Володимиром Романенком. Спільні зусилля допомогли подолати певні труднощі, пов’язані з відсутністю досвіду організації змагань з програмування серед професіоналів.

 

Якщо 12 студентських команд вдалось зібрати достатньо швидко, то 5 професійних команд (з частковою складовою студентів) зажадали більшого часу. Причиною стали і велика зайнятість професіоналів, і побоювання керівників деяких ІТ-компаній, що у разі успішного виступу в змаганнях їх кращі працівники можуть спокуситись роботою у Google, і побоювання самих професіоналів дійсно високого рівня, що результати змагань можуть виявитись невідповідними їхньому високому рангу.

 

Попервах усі проблеми з професіоналами були вирішені завдяки колишнім учасникам студентських олімпіад з програмування, тієї особливої категорії програмістів, які отримують адреналін від розв’язання надскладних проблем, котрі завжди готові прийняти будь-який виклик і навіть шукають таких викликів, як стимулів і генераторів енергії для постійного розвитку!


 

Зацікавилось ідеєю проведення змагань професіоналів і керівництво таких ІТ-компаній —


ЕРАМ (не так давно ЕРАМ сам проводив міжнародну олімпіаду TEST-THEBEST),

СДМ (тісно співпрацює з ВНТУ і має філію кафедри комп’ютерних наук ВНТУ),

ДЕЛФІ (проводить у ВНТУ власну студентську олімпіаду),

СПІЛЬНА СПРАВА (багато студентів і випускників кафедри комп’ютерних наук ВНТУ співпрацюють зі СПІЛЬНОЮ СПРАВОЮ).

 

Велику допомогу в організації надали випускники ВНТУ:

Юрій Левченко, співробітник департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради,

Леся Гричина, яка у Каліфорнії готувала дизайн сертифікатів і банерів змагань.

А також Дар’я Лудан, заступник голови студентського клубу «IT-Community», третьокурсниця факультету ІТКІ.


А головним партнером змагань став Подільський центр регіонального розвитку, директор котрого Олег Левченко зголосився харчувати учасників під час змагань, забезпечити їх сувенірами власного виробництва, виготовити банери для оздоблення зали і залучив до активної співпраці з організації змагань усю свою команду.

 

Внесли свій вклад у створення якомога комфортніших умов для учасників змагань також ІТ-компанії ЕРАМ і СДМ.

 

Власне змагання відбулись у залі ректорату ВНТУ, де було розгорнуто тимчасову комп’ютерну мережу для забезпечення кожній команді роботи в Інтернет не тільки через Wi-Fi, але й через під’єднання хоча б одного комп’ютера до кабельного Інтернет, яке забезпечила команда волонтерів керована Ігорем Арсенюком, доцентом кафедри КН.

Змагання почались з неочікувано тривалої затримки перших результатів позитивно пройдених тестів, але вже

наприкінці третьої години дві команди хабу ВНТУ розташувались у першій сотні, що давало надію на вихід до фіналу.

 

Останню годину поточні результати змагань традиційно «заморожуються», тобто не відображались на табло, щоб зберегти «інтригу» з визначенням переможців до завершення змагань.

 

На жаль, цьогоріч наші очікування не виправдались. У «розмороженому» табло краща команда хабу Awesome посіла у загальному заліку лише 180 місце, друга команда. #Ready4Mom'sSpaghetti – 235 місце, а третя (студентська!) Gradient – 267 місце.

 

Але слід врахувати, що усі ці три команди у загальному заліку по усіх хабах (яких, нагадуємо, було близько 360!) увійшли до 5% кращих команд змагань.

 

До того ж складність задачі була такою, що менше 20% команд увійшли до фінальному рейтингу запропонувавши розв’язки, які пройшли хоча б мінімальні тестові набори.

 

На хабі ВНТУ таких команд виявилось 7 з 15, тобто близько 50%!


 

Awesome — переможець хабу ВНТУ змагань GoogleНash Code.
Володимир Месюра (координатор змагань) та Дмитро Зарезенко і Олександр Гніп


 

Awesome. Сергій Крилов (у центрі світлини), поряд Дмитро Зарезенко та Олександр Гніп

 

Отож, найсильнішими професіоналами Вінниці стали у складі своїх команд:

 

1. Awesome (переможець хабу ВНТУ GoogleНash Code):

- Дмитро Білоус (консультант Miratex) — двічі (2006р., 2008р.) фіналіст студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС ( https://icpc.baylor.edu ), де входив у складі команди ВНТУ до top40 кращих команд світу з понад 250 000 команд, що стартують у кваліфікаційних раундах студентської першості світу з програмування на рівні національних олімпіад; неодноразовий призер всеукраїнських і міжнародних студентських олімпіад з програмування, випускник ВНТУ, факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії, кафедра інтелектуальних систем (тепер — кафедра комп’ютерних наук);

Дмитро Зарезенко, Сергій Крилов (Вінницький національний технічний університет) — неодноразові призери всеукраїнських і міжнародних студентських олімпіад з програмування, випускники ВНТУ, факультет ІТКІ, кафедра інтелектуальних систем (комп’ютерних наук);

- Олександр Гніп (директор з інноваційних розробок ТОВ «БізнесБезпекаІнформ»), випускник НТУУ «КПІ», кафедра інформаційної безпеки.

 

2. #Ready4Mom'sSpaghetti(другий призер хабу ВНТУ GoogleНash Code):

- Михайло Гранік (Winner’sClub, аспірант кафедри комп’ютерних наук ВНТУ) – фіналіст студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС 2014 р. (top 80 кращих команд світу), неодноразовий призер всеукраїнських і міжнародних студентських олімпіад з програмування, випускник ВНТУ, факультет ІТКІ, кафедра комп’ютерних наук;

- Максим Матейчук (ЕРАМ), Тетяна Польгуль (Onseo, аспірант кафедри комп’ютерних наук ВНТУ) — неодноразові призери всеукраїнських і міжнародних студентських олімпіад з програмування, випускники ВНТУ, факультет ІТКІ, кафедра комп’ютерних наук;

- Євгенія Зеленська — неодноразовий призер всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, випускник ВНТУ, факультет ІТКІ, кафедра обчислювальної техніки.


 

#Ready4Mom'sSpaghetti — другий призер серед професійних команд, друге місце по хабу — Михайло Гранік (ліворуч), далі Євгенія Зеленська, Тетяна Польгуль та Маским Матейчук

 

3. 9thbit (четвертий результат на хабі ВНТУ GoogleНash Code):

- Андрій Подольський (Delphi LLC,NICE Systems) — неодноразовий призер всеукраїнських студентських олімпіад з програмування, випускник ВНТУ, факультет АКСУ (нині ФКСА), кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки;

- Віктор Мазуренко (SmartExE) – випускник ВНТУ, ФАКСУ (нині ФКСА), кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки;

- Матвій Подольський (Спільна справа) — неодноразовий призер студентських олімпіад з програмування, студент ВНТУ, ФКСА, кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки;

- Олександр Рубанський (Спільна справа) — студент ВНТУ, ФКСА, кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки.


 

Команда 9thbit— третій призер серед професійних команд, четвертий результат по хабу. Андрій Подольський (ліворуч), Віктор Мазуренко, Матвій Подольский, Олександр Рубанський

 

Студентські команди розташувались у підсумковій таблиці так:


1. Gradient (Вінницький національний технічний університет) — третій призер хабу ВНТУ GoogleНash Code:

- Євгеній Щербіна – неодноразовий призер всеукраїнських студентських олімпіад з програмування, студент ФІТКІ, кафедра комп’ютерних наук;

- Микола Ліщинський – студент ФІТКІ, кафедра комп’ютерних наук.


 

Gradient, ВНТУ — краща студентська команда хабу ВНТУ змагань Google Нash Code, третє місце по хабу. Микола Ліщинський та Євгеній Щербіна


2. DonNU_Rockets (Донецький національний університет) – п’ятий результат на хабі ВНТУ Google Нash Code:

Костянтин Ісаєнков, Максим Федін, Артем Столяров, Денис Самойленко – усі фізико-технічний факультет, кафедра комп’ютерних технологій;

 

3. ForeverSingleton (Вінницький національний технічний університет) – шостий результат на хабі ВНТУ Google Нash Code::

- Богдан Стахов, Олег Яворович, Олександр Гончарук, Петро Гаврилюк – усі неодноразові призери всеукраїнських студентських олімпіад з програмування, ФІТКІ, кафедра програмного забезпечення.


 

ForeverSingleton, ВНТУ — третій призер серед студентських команд, шостий результат по хабу, ВНТУ. Володимир Месюра (координатор змагань) та Богдан Стахов, Петро Гаврилюк, Олександр Гончарук, Олег Яворович


З сьомим результатом на хабі ВНТУ завершила свій виступ команда VSPU_Penguin_Overturners, яка увійшла у 20% кращих команд у загальному заліку змагань. Команда представляла збірну Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського (ВДПУ) та ВНТУ:

- Павло Денисюк, студент магістратури ВНТУ, ФІТКІ, кафедра програмного забезпечення);

- Олександр Михайлюк (ВДПУ, кафедра математики та інформатики);

- Михайло Романов (ВДПУ, кафедра математики та інформатики; заочник ВНТУ, кафедра програмного забезпечення);

- Сергій Руденко (Delphi LLC, NICE Systems, студент кафедри математики та інформатики ВДПУ, випускник факультету АКСУ ВНТУ, кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальних технологій).


Вітаємо всіх учасників хабу ВНТУ GoogleHashCode – 2016 і чекаємо на нову зустріч з ними наступного року!


Володимир Месюра,
професор кафедри комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету,
координатор хабу ВНТУ GoogleHashCode-2016


Фотогалерея Хаб ВНТУ Google Нash Code


Фотогалерея Нагородження переможців Hash Code GOOGLE у ВНТУ

 

Публічна інформація

Недоступен ни однин перевод.

 

Детальніше...


Еконатурологія

Недоступен ни однин перевод.

Еконатурологія

Дайджест еконатурології

 

Детальніше...


DIPLOMA SUPPLEMENT

Недоступен ни однин перевод.

Детальніше...


СКРИНЬКА ДОВІРИ

Недоступен ни однин перевод.

Шановні студенти та співробітники!

У навчальних корпусах та гуртожитках ВНТУ постійно діють скриньки довіри, в яких ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи університету.

 

Детальніше...


Електронні посібники ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

http://posibnyky.vntu.edu.ua

Детальніше...


Объявление Научно-методическая работа

http://metod.vntu.edu.ua

Детальніше...


Оголошення ВНТУ

Недоступен ни однин перевод.

Оголошення ВНТУ

Детальніше...