Прес-центр ВНТУ 28.05.2016, 13:23

 

З 17 по 22 травня делегація Вінницького національного технічного університету — ректор Володимир Грабко та проректор з наукової роботи Сергій Павлов, перебувала в провінції Хебей та місті Тіньцзінь (КНР)


Детальніше тут: 中乌新能源技术与应用创新中心隆重揭牌

 

Освітній портал ПедПРЕСА


Інформаційний портал «Моя Вінниця»

 

 

Китай — батьківщина багатьох технічних винаходів. Нині КНР знову має усі шанси стати лідером світової науки. Лондонське королівське співтовариство, проаналізувавши досягнення науки і техніки різних країн світу, дійшло висновку, що уже в 2016 році Китай може випередити США за кількістю публікацій наукових статей у різноманітних авторитетних міжнародних виданнях. Тому перспективи співробітництва з Китаєм дуже великі і не лише в теоретичних, а й у прикладних галузях.

 

З 17 по 22 травня на запрошення генерального директора науково-технічної компанії «Rensenzeer (Hebei province) New Energy Technology Co.,Ltd» пана Лю Ліцзіаня українська делегація перебувала у Китайській народній республіці. До складу делегації входили ректор Вінницького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко та проректор з наукової роботи ВНТУ, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов, а також професор Українського державного хіміко-технологічного університету Олена Шембель.

 

Українські науковці відвідали провінцію Хебей та місто Тіньцзінь (КНР).


 

18 травня делегація з України взяла участь у церемонії відкриття Китайсько-українського Центру новітніх та прикладних інноваційних технологій на базі науково-технічної компанії Rensenzeer (Hebei province) New Energy Technology Co.,Ltd, Вінницького національного технічного університету та Українського державного хіміко-технологічного університету та відвідали виставковий зал Центру нових енергетичних технологій.


 

Наукова та науково-технічна співпраця китайських і українських науковців здійснюватиметься в таких напрямах: виконання спільних наукових програм і проектів; стажування наукових співробітників, аспірантів і студентів; запрошення іноземних наукових співробітників для проведення спільних науково-технічних заходів.


У рамках науково-технічної співпраці ВНТУ, УДХТУ та компанії Rensenzeer (Hebei province) New Energy Technology Co.,Ltd досягнуто домовленості щодо співпраці в напрямку розвитку енергозберігаючих технологій на основі використання новітніх технологій у галузі дослідження і побудови альтернативних джерел енергії; розробки оптоелектронних, мікроелектронних і нанотехнологій у сфері створення оптико-електронних засобів, біомедичній оптиці; розробки інформаційно-вимірювальних систем діагностики контролю параметрів літієвих батарей як джерел живлення електромобілів; використання літієвих батарей в біомедичних оптоелектронних лазерних і мікроелектронних системах.


 

Протягом перебування у Китаї ректор Володимир Грабко ознайомив китайських партнерів з досягненнями Вінницького національного технічного університету у напрямку науки та освіти. Професор Олена Шембель провела низку науково-технічних семінарів щодо використання новітніх технологій у галузі дослідження і побудови альтернативних джерел енергії з науковцями та виробничниками, які працюють у цьому напрямку. А проректор ВНТУ Сергій Павлов проводив зустрічі щодо співпраці у напрямку біомедичної оптики.


21 травня на запрошення ректора Тіньцзінського університету технологій українська делегація ознайомилася з сучасною лабораторно-навчальною базою департаментів матеріалознавства та хімічних технологій цього університету. Була укладена угода щодо співпраці у напрямку освіти та науки.


 

Також українські науковці уклали угоду про співпрацю стосовно науки та освіти з університетом Hebei University of Engineering (м. Хандан) та університетом Agricultural University of Hebei (м. Баодін).


 

Ректор ВНТУ Володимир Грабко і проректор ВНТУ Сергій Павлов узгодили деталі щодо відкриття на базі ВНТУ Центру Конфуція. Сприяння обіцяє Тіньцзінський університет. Основним завданням Центру Конфуція буде пропагування китайської культурної спадщини, сприяння розповсюдженню китайської культури і мови; розширення освітнього і культурного обміну, розвитку дружніх відносин. Зв’язок української та китайської націй повинен підсилюватися, наші культури можуть доповнювати одна одну, збагачуючи світову культуру.


До речі, учені Вінницького національного технічного університету уже багато років мають жваву наукову співпрацю з Чанчунським інститутом точної механіки та оптики, Китайським технологічним парком високих технологій (м. Цзинань), плідно контактують із Шаньдунським університетом (інститутом вірусології). Докторів технічних наук, професорів Сергія Павлова і Віталія Огороднікова китайські колеги запрошували відвідати Китай, аби ознайомили зі своїми науковими наробками і прочитали лекції тамтешнім студентам. У містах Усі та Цзясін (Східний Китай) професор Сергій Павлов брав участь у виставці «Дні науки і техніки України». Вінницький національний технічний університет понад 12 років плідно працює з китайськими партнерами у напрямку освіти та науки. Центр із зарубіжного навчання Компанії зовнішньої торгівлі та інформації провінції Шаньдунь направив на навчання в наш ВНТУ понад 350 китайських студентів.


Тому наукові та освітянські контакти між ВНТУ, УДХТУ та китайськими навчальними закладами дасть новий поштовх розвитку науки та освіти.

 

Сергій ПАВЛОВ, проректор з наукової роботи ВНТУ,
доктор технічних наук, професор